Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 95

Thread: Какво не си харесвам в 166цата...

  1. #1
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default Какво не си харесвам в 166цата...

    Това далеч не е хейтърски пост, просто реших да обобщя в една тема малките неща, които не ми и също не НИ харесват в колата. Може и да се окаже в помощ на бъдещи собственици. Та ето:

    1. Лесно се чупят кантовете на колоните.
    2. Кожените подлакътници се накъсват. (Моят не е накъсан, но съм виждал на колеги.)
    3. Прекалено многото влага която влиза от някъде.
    4. Понякога се появяват странни грешки на климатроника, които не пречат много на работата му, но често не може да се разбере от къде точно идва проблемът.
    5. Скърцанията зимата.
    6. Глупавата подпора в краката на пасажера до шофьора. (понякога е конфузно, като се качи дългокрака мацка)
    7. Най-големия: куция рефлектор, който дава фира ако си с обикновени крушки и трябва да го побългарим, за да заработи нормално.
    8. Склонна към разкрачване задница.
    9. Смяната на чистачките... знаете

    Това е засега. Сигурно изпускам нещо, но това в общи линии. Ако някой не е съгласен с мен да си каже. А ако някой се сеща нещо друго нека добави.

    П.П. Моля само бивши и настоящи собственици да пишат
    Last edited by achkar; 18-03-2010 at 10:50.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  2. #2
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Ниската предница,е може ли кола 2000-та и нагоре да я направят със касета.Вкарали италиянците всички ексти и накрая се исрали с касета.Някой ще каже нали има ченджър,така е но е в багажника,няма ли да е мн по яко да сложат едно просто сд.

  3. #3
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Да.. дизелите пък имат проблем с ниската предница. А като каза чейнджър се сетих и за липсата на anti-shock, което води до доста прекъсване особено към края на диска Но доста модели по това време имат този проблем...
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  4. #4

    Default

    Изберете каквото си поискате
    Клик
    Last edited by Pepo; 17-03-2010 at 20:41.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #5
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    колега, моля по темата!
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  6. #6
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Относно касетката е ясно , също като колегата по-горе ме дразни тая пластмасова кора при пасажерското място. Няма място където спокойно можеш да си оставиш телефона или бутилка с вода. Дразни ме и това, че всички я смятат за грозна.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #7
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Предното предаване и липсата на автоматична скоростна кутия при 10 клапановите дизели.
    166 2.4 JTD

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Толкова си харесвам колата, че всичко ми е през оная работа. Има си кусури като всяка кола, но поне има нещо насреща . . Докато някой не я вземе челно, не мисля, че това са някакви големи проблеми.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Сомската муцуна с калпавото осветление и определено касетофона.

  10. #10
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Колеги, за кората в краката на пътника има решение - маха се! Моята я махнах още първата седмица след покупката. Изрязах долната й част, и оставих само парчето, което покрива пластмасите под жабката. Необходимо ви е само малко кече, което да сложите под мокета и се радвате на простор, или по-точно дългокраките мацки.
    Вече няма нещо, което да не харесвам в тази кола!
    Last edited by Ass; 18-03-2010 at 10:59.
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  11. #11

    Default

    Може би се отклонявам от темата,но ненавиждам единствено пътищата,по които съм принуден да я карам...

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Липсата на автоматична скоростна кутия на по-стария дизел е безспорен минус за мене. Но решение винаги има - 2.5 бензинка )
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    аз отвреме на време се дразня на това, че няма къде една чашка или кенче до поставиш /истинско щастие е, че не пия кафе/
    другото, което като един жител на голям град, който непрекъснато паркира на разни тротоари, нехаресвам е че е с доста нисък просвет. На такава съм си я избрал....
    Обаче пък колко много неща ми харесват......
    Алфа Ромео 166 2.4JTD 2001

  14. #14
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Единственото нещо, което ми липсва (не мога да кажа, че ме дразни) е липсата на поставка/и за чаши... и малко въртящ момент...
    Иначе повечето от изброените недостатъци липсват при мен (нисък просвет, скърцане, влага, грешки в климатроника и т.н.).
    Аа.. и фаровете ми светят прекрасно засега, ВСИЧКИ светлини, без да са рециклирани...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  15. #15
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Може би числата на скоростната кутия.... а и може би , че е прекалено хубава и дразни околните....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •