Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 241

Thread: Alfa Romeo 145 1.4 TS

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    ако си решил да се заиграваш с окачването
    имам един комплект шенкели и амортесьори от ку4-ката в повече
    А какви са ползите от шенкелите и амортесьорите от ку4-ка понеже не съм виждал до сега? Ще оправят ли проблема с изкачащите вътрешни карета?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo0108.jpg   Photo0109.jpg   Photo0110.jpg   Photo0111.jpg  
    Last edited by kocta; 26-06-2010 at 12:47.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    А какви са ползите от шенкелите и амортесьорите от ку4-ка понеже не съм виждал до сега? Ще оправят ли проблема с изкачащите вътрешни карета?
    ами това е най усиленото окачване което се предлага на тази база
    може би трябва да го видиш на живо за да направиш сравнение

    проблема с изскачащите карета няма да се оправи
    но такива полуоски се намират лесно, и няма да е нужно да слагаш подложки

  3. #48

    Default

    От какво да търся полуоски?
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  4. #49

    Default

    Още малко
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo0137.jpg   Photo0138.jpg  
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  5. #50
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Коце,какъв размер е кулера?
    Ако искаш можеш да изрежеш долния обърнат край на гредата под фаровете и да вдигнеш кулера до горния и край,вероятно е по-добре понеже ще се качи по-нагоре и ще е по защитен.
    Моя е поставен както си сложил твоя сега пробно само че обърнат наобратно,с изхода и входа от долу,не горе.Ноооо си е ниско,не е много добре така,трябва да го преправям.
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  6. #51

    Default

    Той кулера идва по-нависоко и е над нивото на радиатора.Та щом радиатора е здрав все още би трябвало и кулера да няма проблеми. Иначе размерите са 550*140*65 на питата.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  7. #52
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    трябваше един на 180мм височина да грабнеш, като се завие в гредата, долният му край е точно на нивото на радиатора

  8. #53

    Default

    Kаквото такова Нямах пари за повече да си призная...
    За сега мисля,че и този ще върши работа.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  9. #54

    Default

    Ъп
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo0150.jpg   Photo0153.jpg   Photo0156.jpg   Photo0154.jpg   Photo0145.jpg  

    Last edited by kocta; 01-07-2010 at 00:52.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  10. #55
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Аве как не те беше срам да го сложиш тоя надпис бре
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  11. #56

    Default

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo0158.jpg   Photo0159.jpg   Photo0162.jpg   Photo0166.jpg   Photo0171.jpg  

    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  12. #57

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=gxRl7Zx9lsk
    Скоро и клипче от тест драйв-а на ниско налягане 1.2 бара Леко е шумничка и пукаща и хвърляща огньове но аз точно така си я обичам
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  13. #58
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    здравей колега.хубава идея ..браво.само едно неразбрах добре .ако може поясни ми .колко време си дал на калояново? 65 сек това е минута 05.тоест 1.05ако е така ми се струва адски бавно.за колата която описваш..нищо лично .просто ...прегледах едни други времена ..нна моята стокова ланча 1.6 103 коня..на калояново.
    успех от мен.колата ще радва окото ...и да ти прави много кеф
    Приятелю ако според тебе 1:05мин е твърде бавно за 1.4ТС в напълно стоков вариант, а ти с твоята 1.6 атмо Ланча ала бала даваш по-добро време, то това е малко нереално като цяло. В смисъл в спорта съм от много време и ще ти кажа че тези твои времена или са плод на твоята фантазия или транспондера ти е бил увреден или ти не си гледал добре времената на таблото а ако наистина времената са ти мноого по-добри, то ти си следващият Кими Райконен, зарежи всичко с което се занимаваш и започни да се занимаваш само с автомобилен спорт ) 1:05 е страхотно време за 103к.с автомобил с тегло над 1000кг, поздравявам колегата, наистина е направил добро каране. Аз със атмосферна кола съм правил 1:04:45мин, Кадет на дросели и Рисе валове с незнайно какъв ход и градус, ноо отдавна се отказах от атмосферките, истината е тука където колегата се е ориентирал. Успех с проекта ти желая приятелю и много приятни мигове с машината и все по-добри времена по пистите

    ПС: На клипчето горе, това резервоар от Трабант ли е Едно време и ние ги използвахме тия
    ПС2: Гледам, че караш на 17"-ски, остани си на този размер, няма смисъл да слизаш надолу, за 17" по-лесно се намират използвани сликове. Относно спирачките мини направо на 310мм отпред и 284-288мм отзад. Използвай Алфа 166 за донор, тези с 3.0 моторите бяха с големите апарати - 4 бутално Брембо, много е истински да знаеш
    Ако помпата на 145 се окаже слаба , пак вземи такава от 166 за да ти създава достатъчно налягане в системата и използвай Goodrich метализирани маркучи, всичко останало е компромис в този ценови клас, а на най-истинските цената им ще те ужаси
    ПС3: За тези Ланчи нямаше ли унибални връзки?

    Поздрави
    Last edited by Hassel; 23-08-2010 at 00:05.
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  14. #59

    Default

    Мерси много за топлите думи и пожелания.
    Да резервоара е от трабант понеце не стана интегралския от дедра заради по-късата задница на 145-цата. Шанс
    Иначе за времето от 65сек на един опън дей какво да кажа... можеше й по-добре но с гуми и читав мотор.
    Последно когато я мерихме изкара 60 коня на колелата (дебитомер и сонда аут) и карах на телове на тежки 17-ки. На итал трак дей-я сложихме 2 корита,махнахме задната седалка (пак бях с 75 амперчаса акумолатор+климатик) и сложихме 16-ки джанти със сликове по 35лева бройката ... незнам си коя употреба. Времето което дадох тогава беше 1.02.88 по спомен.Бях същевременно доволен и недоволен.Незадоволството идваше от факта,че карах и със счушема скоростна кутия и непрекъснато държах лоста с една ръка което в комбинация с отдалечения волан не ми позволяваше оптимално да целя траекториите особено при комбинаците от два противопосочни завоя.Просто найстина си беше жива мъка макар отвън да изглеждаше,че всичко е прекрасно. Недеоволен съм от факта,че губех от траектории и респонс и съм сигурен,че времето щеше да е още надолу но да не прекалявам.
    За сега целта е до 27-ми колата да е довършена и с отстранени 1-2 проблемчета които изкочина на първия тест. Знам ,че ще трябва да карам с еку от дедра 2.0 турбо с катализатор с откачена сонда , предни накладки симер за 30лв и задни изпечени на 4 години без феродо + старите сликове но не колата дава времената все пак Надявам се да се получи добър трак дей на 27-ми.
    А колкото до колегата с ланчията аз нямам нищо напротив Даже много се радвам ако е така и му пожелавам успех.
    п.с.: няма търпение да покарам най-накрая 4х4 на калояново и се надявам да бия личния си рекорд от 59.00 сек с бмв е30 2.5 на стреет сликове 195-ци на мокро (малко шоуофф)

    За спиракчите съм замислил точно това което казваш. 310мм отпред с 166 апарати а сегашните предни ми отиват отзад.
    За 17"-ките точно по тази причина карам на такъв размер но все не ми остават средства за 4 слика 3-та ръка и карам с едни 16-ки на приятел.
    Спирачната помпа на 145 е същата като на интегралето(дедра) и от чуждестранни форуми си я ползват даже и с 310мм и 4 бутални отпред.Ще разгледам в някой каталог отново информативно на по-истинските коли колко мм е диаметъра на цилиндърчето на помпата. За маркучите за съжаление проблема е ясен ... липса на каквито и да било средства.
    Унибалните връзки са на делтата (имам такъв мост) но той не става на типо платформата. За сега ще е така пък по-натам ще го преправяме. Идей имам много
    Last edited by kocta; 23-08-2010 at 00:20.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  15. #60

    Default

    Не бързай да се хвърляш на големи спирачки отзад

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •