Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Омасляване от отдушника на картера 145 2.0 TD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Posts
    7

    Default Омасляване от отдушника на картера 145 2.0 TD

    Имам я от около 2 години и половина. Започна да цапа почти веднага след като я обслужих. Карах я и не и обръщах внимание, докато тази зима започна да пали трудно и всякаш на 2 - 3 цилиндъра. Сложих и една нова присадка и нещата се пооправиха, в смисъл че проблема с паленето отпадна, но продължава да цапа смукателния колектор. Мисля че може би имам проблем със сепаратора на отдушника, но той така е заврян че не се пипа. Ако някой патил може да посъветва ще съм благодарен.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    какво масло си сложил. май проблема ти е в него.
    точка

  3. #3
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    какво масло си сложил. май проблема ти е в него.
    аз от доста време съм с 15W40 на Валволин (червената опаковна,с някакви добавки била)и го имам този проблем,както и горене на масло при по-големи натоварвания(и то не винаги).Дали да не пробвам 10W40 .Проблема с омасляването го реших като разглобих маркуча и го пуснах на долу а дупката след въздушния филтър я запуших
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  4. #4
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    аз от доста време съм с 15W40 на Валволин (червената опаковна,с някакви добавки била)и го имам този проблем,както и горене на масло при по-големи натоварвания(и то не винаги).Дали да не пробвам 10W40 .Проблема с омасляването го реших като разглобих маркуча и го пуснах на долу а дупката след въздушния филтър я запуших
    Колега с масло с вискозитет 10W40 ще ти го изгаря дори повече. Когато започне да гори масло трябва да се ориентираш към по-гъсто масло, някаква добавка или основен ремонт - по твое усмотрение. Баща ми има една кола дето понагаря масълце и й сипахме мотул 15W50 и сега работи добре, не го пипа и грам. а това че си запушил отдушника на картера не е много добре, защото картерните газове трябва да излизат все от някаде.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Posts
    7

    Default

    ESSO 10 W 40. Сега погледнах и ме е срам, колата е 146. Няма смисъл да слагам минерално масло, защото компресията ми се вдигна на 32 - 33 след присадката. В сервиза на Дидо на Орехчето я измериха и казаха че е ОК. И те ми предложиха да отведа отдушника под купето, но ми се вижда тъпо- това не е Жигули. Между две смени наливам по- малко от 1 литър масло - не мисля че гори много
    Last edited by rumata; 19-03-2010 at 18:16.

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by rumata View Post
    ESSO 10 W 40. Сега погледнах и ме е срам, колата е 146. Няма смисъл да слагам минерално масло, защото компресията ми се вдигна на 32 - 33 след присадката. В сервиза на Дидо на Орехчето я измериха и казаха че е ОК. И те ми предложиха да отведа отдушника под купето, но ми се вижда тъпо- това не е Жигули. Между две смени наливам по- малко от 1 литър масло - не мисля че гори много
    Еsso 10w40 е прилично масло,а при разход около литър на 10000км не ти е за отваряне мототра.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Еsso 10w40 е прилично масло,а при разход около литър на 10000км не ти е за отваряне мототра.
    Досега бях на SELENIA но нямаха в сревиза и налях каквото има.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by rumata View Post
    ESSO 10 W 40. Сега погледнах и ме е срам, колата е 146. Няма смисъл да слагам минерално масло, защото компресията ми се вдигна на 32 - 33 след присадката. В сервиза на Дидо на Орехчето я измериха и казаха че е ОК. И те ми предложиха да отведа отдушника под купето, но ми се вижда тъпо- това не е Жигули. Между две смени наливам по- малко от 1 литър масло - не мисля че гори много
    Аз съм същия двигател и не искам да ти казвам колко доливам
    Но при мен проблема е в турбото и като я държа дълго на високи обороти харчи и то здраво

  9. #9
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Колега с масло с вискозитет 10W40 ще ти го изгаря дори повече. Когато започне да гори масло трябва да се ориентираш към по-гъсто масло, някаква добавка или основен ремонт - по твое усмотрение. Баща ми има една кола дето понагаря масълце и й сипахме мотул 15W50 и сега работи добре, не го пипа и грам. а това че си запушил отдушника на картера не е много добре, защото картерните газове трябва да излизат все от някаде.
    при масло 10W40 в характеристиките му пише,че е по-издражливо при големи натоварвания...а мойта точно в такива моменти го гори... Отдушника не е запушен ами е отведен на долу...малко тъпа работа но по-добре така,от колкото да ми цапа филтъра и да ми хвърля по турбо пътищата
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Posts
    7

    Default

    Никой ли не се е пробвал да свали и почисти сепаратора на отдушника на картера? Днес го гледах и ми се струва че ако се свали стартера ще има някакъв достъп. Питам дали ме чака някаква изненада след като го сваля, защото по метода на изключването ми се струва че той е виновника за омасляването.

  11. #11

    Default

    Ето колко се омаслява мойта след 13хил км. Почвам да се замислям и да правя като reptli
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 03102010247.jpg   03102010248.jpg  

  12. #12
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Ето колко се омаслява мойта след 13хил км. Почвам да се замислям и да правя като reptli
    уау, а аз си мислех, че няколкото капки на филтъра трябва да ме притесняват...
    ти колко масло доливаш от смяна до смяна?

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    уау, а аз си мислех, че няколкото капки на филтъра трябва да ме притесняват...
    ти колко масло доливаш от смяна до смяна?
    Бая, зависи колко я настъпвам. Ако я настъпвам здраво стигам литър на 1000км, по магистралата. Иначе 4-5литра на смяна, като не сменям на 10хил, а на 11-12 зависи кога съм на кеф

  14. #14
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Smile

    сепаратора и всички прилежащи маркучи се чистят а варианта да се отведат газовете някъдеси не е желателен поне според мен
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  15. #15
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    сепаратора съм го виждал на скици и не представлява нищо особено!Кое ти се струва нередно,колега?

    soldier,гледката ми е позната но вече е забравена тема
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •