Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Удърви ми се скоростния лост

  1. #1

    Default Удърви ми се скоростния лост

    Колеги, привет не съм писал от доста време, та реших да споделя, кво става с моята италиянка!

    Освен, че харчиме по литър масълце на 1000 км и от пред се е ратракало зверски ( добре че съм все още в немско) има две неща, които искам да споделя.


    1- удърви ми се скоростния лост ( не моя личния хихи ).
    Знаеме си, че принципно лоста си е доста твърд, но сега стана непоносимо.
    Дано проблем не е в скоростната кутия.
    Значи, когато превключвам и минавам през нулева - тогава е най-тежко. Като карам по продължително, става още по- тежко. Съединител е ОК като уцеля скороста влиза ОК, само на 4-та излизането от нея е малко трудно, все едно нещо запира вътре.
    Дано да помогнете или поне да ме успокоите, ще все още не е фатално. Колата ми трябва още малко, после влизаме в бокса.

    2. Като карам на газ след 5к оборота започва да придърпва. Компютъра показва бедна смес и сътветно си ми свети чека. Като карам на бензин нямам проблем след 5к оборота, аз така или иначе не карам над тези обороти, за да не родиме. Но това което забелязох, е че тя започва да придърпва след известно време каране на тези обороти, не веднага. После трябва да покарам известно време на по-ниски обороти, за да мога после пак да покарам на 5к. Тази особеност, може ли да ви помогне евентуално да предполозите, за какво иде реч!

    поздрави
    Last edited by hektor; 19-03-2010 at 19:30.
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  2. #2
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    колега ще питам едно приятелче тои имаше същият проблем с едно бмв на него ми беше така само че на 3та утре ще го питам как реши проблема
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Нивото на масло в скоростната кутия проверявал ли си? Виж да не е паднало. Само че там при теб ще е малко трудно в полеви условия, трябва канал За газта - изглежда не достига гориво. Не съм специалист по газовите, но може да напишеш каква е уредбата, за да ти отговори някой по-вещ Въртят ми се в главата зацапани филтри и други препятствия.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4

    Default

    От доста време ми се мота за маслото на кутията, ама аз от години се мотам по автофорумите и да си призная, тема за масло на ръчна не съм срещал и за туй си свиркам.

    Газовата е новичка от Роби сложена БРЦ. 100% съм сигурен че си е свършил работата, просто доста често се получава, че колата не иска да го приеме газовата, то като с жените!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ми най-добре го провери. Особено ако имаш течове.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Аз на Пунтото със същият проблем ... не всеки път, а понякога 3та и 4та запъваха ...
    На морето тамън тръгвах от слънчев бряг към созопол и айде да сложа от 3та 4та и .... не мога да измъкна от 3та ... та изгасих двигателя ... със зор се оправи ...
    Та като се прибрах се оказа скъсан маншона доло при вътрешния лагер на полуоската ... и като източихме маслото паднаха 200 грама ... Това става въпрос на пунтото ...
    К'во да ти кажа ... звучи ми що-годе същото ...
    А за газта ... не разбирам ... знам, че е за готвене :P

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    удърви ми се скоростния лост
    Знаеме си, че принципно лоста си е доста твърд, но сега стана непоносимо.
    хахах хубаво заглавие колега Дай Боже никой да няма проблеми с лостовете ( на колата и..... другия )

    Та по темата...Виж да нямаш теч от ск.кутия и послушай колегите да провериш нивото на маслото в нея...
    Друго, което ми идва на ум, нещо да не се е прецакало по самия механизъм...? Изведнъж ли се случи проблема, или с времето се усили?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Значи, лоста си си бе тежък от както я купих, преди само като карам повечко натежаваше повечко. Сега особено като лоста минава през нулева е доста тежко, ще взема да направя яко рамо. Колата ще цопне 160к вече, да си призная никога не съм проверявал маслото в кутията.

    Това как става и какво трябва да гледам или направо у сервиз при руснаците!?
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  9. #9
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Дали е нещо подобно :http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=45541
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Това как става и какво трябва да гледам или направо у сервиз при руснаците!?
    Ами трябва отдолу под колата да се навреш и да развъртиш "пробката" на ск.кутия и то ще се види...

    Ето тук има нагледно със снимки :

    http://kgb.clubalfaromeo.com/gotcha/...ge%20Guide.pdf
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    И аз съм за проверка на маслото!
    Преди половин година имах същият проблем и отидох до сервиза и ми го смениха веднага... И всичко се оправи!
    Там гледаха нещо и казаха, че на ~100к км трябва да се сменя...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  12. #12
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Seishin View Post
    И аз съм за проверка на маслото!
    Преди половин година имах същият проблем и отидох до сервиза и ми го смениха веднага... И всичко се оправи!
    Там гледаха нещо и казаха, че на ~100к км трябва да се сменя...
    От личен опит с "одървянето" и аз съветвам не само проверка, ами направо смяна на маслото! На една от моите на около 200к на дълъг път взе да се "втвърдява" лоста, като доста преди това подсказа, че нещо не е наред с трудно вкарване на 5-та след пускане по инерция. Изтече си масло 2л., на вид годно, ама с новото всичко се оправи ...
    П.с: двигателното се сещаме да го сменим, ама това на скоростите - кой да се сети, докато не се обадят
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  13. #13

    Default

    Така е, моя грешка ама не ми е останало в съзнанието колеги да са коментирали точно този момент. Айде с автоматиците си го знаеме на 60к плюс минус сменяш, ама коментари относно маслото на ръчките нямам спомен да съм засичал!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  14. #14
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    На мен днес ми хрумна ... не съм от най-разбиращите, но може и съединителя да има пръст в това ...
    Но все пак предлагам първо да се оправиш с маслото
    Я някой по-разбиращ ако обича да разясни малко ... дали няма и роля момента на предаване от скоростна към съединител ... ?

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не е съединител. Ако е той, затруднения ще има предимно при включване и то най-вече на първа и задна. А на колегата му е тегаво самото движение на лоста, както и изключването от скорост.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •