Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 207

Thread: Опасни и фалшиви носачи!

  1. #151
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Темата е за опасни и фалшиви носачи!Моля, придържайте се към темата!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  2. #152
    започва да се пристрастява Airfan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    42

    Default

    Хайде и аз да си напиша преживелиците с носачите, но на фиата...
    На 27 април 2009 година смених оригиналните си носачи при hit-ko в сервиза му в Ямбол. Поисках да ми сложат възможно най-доброто, което може да се предложи без оглед на цената. Предложиха ми Ocap, за които бях чувал повече добри неща, от колкото лоши. Споделих притесненията си, но ме увериха, че по-добро от това няма да намеря. След като ми предложиха и 2-годишна гаранция, аз се съгласих на смяната. 6 месеца (около 4000 км) по-късно - октомври 2009 се получи тропане в завои с неравности от дясната страна. В началото леки, а в последствие се задълбочиха, което ме накара да ходя неколкократно по сервизи, за да ми диагностицират проблема. В крайна сметка след 4 посещения на 4 различни сервиза се откри, че шарнира на десния носач тропа. Междувременно вече беше минала близо година от покупката и тъй като носачите бяха в гаранция, имах и път до Бургас, аз отидох в Ямбол в сервиза на axm-auto, за да предявя гаранционен проблем. Евала тогава на Христо и екипа му, уважиха оплакването ми и наистина ми предложиха да ми подменят носача. На стария се оказа, че шарнирът е разбит и има луфт само във вертикална посока. Помолих ги да прегледат и другия носач, но отново ме увериха, че е наред. За съжаление, 1 седмица по-късно започнах да имам тропане в завой с неравности, но този път от ляво.... Е... нямах път за Бургас и нямах нерви да се занимавам и си поръчах още един носач Fast, който си го платих като пич. Обаче... обаче дойде носач, чийто тампони бяха набити в различна равнина и нямаше начин да се монтира на колата, освен това както на първия пост имаше нещо като наварено и изтъркано с шлайф после. Обадих се по телефона на hit-ko и бързо се разбрахме да ми изпратят за тяхна сметка друг носач. Другият носач беше съвсем различно изпълнение - с правилно набити тампони, без наварено и с малко по-различна капачка на шарнира... защо - незнам... вие ми кажете.
    И всичко беше перфектно до днес, когато заради колегата Integrale свалих предна дясна гума и докато беше свалена реших да прегледам носача... С изненада установих, че маншона на шарнира ми е напукан все едно е на 20 години! А това е носачът, монтиран от техниците на hit-ko в неговия сервиз, носачът, който през април ми беше подменен, носачът, който е на 4 месеца и около 7000 км!!! Аз съм потресен и огорчен и незнам какво да правя вече! Вие ми кажете!

    По-долу ви прикачам снимки на маншона от пред и отзад и кроп на снимките, за да видите по-добре напуканото. По-късно мога да ви кача и снимки на различните носачи, които получих в рамките на 1 седмица.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails fast1.jpg   fast1.1.jpg   fast2.jpg   fast2.1.jpg  

  3. #153

    Default

    Quote Originally Posted by Airfan View Post
    Хайде и аз да си напиша преживелиците с носачите, но на фиата...
    На 27 април 2009 година смених оригиналните си носачи при hit-ko в сервиза му в Ямбол. Поисках да ми сложат възможно най-доброто, което може да се предложи без оглед на цената. Предложиха ми Ocap, за които бях чувал повече добри неща, от колкото лоши. Споделих притесненията си, но ме увериха, че по-добро от това няма да намеря. След като ми предложиха и 2-годишна гаранция, аз се съгласих на смяната. 6 месеца (около 4000 км) по-късно - октомври 2009 се получи тропане в завои с неравности от дясната страна. В началото леки, а в последствие се задълбочиха, което ме накара да ходя неколкократно по сервизи, за да ми диагностицират проблема. В крайна сметка след 4 посещения на 4 различни сервиза се откри, че шарнира на десния носач тропа. Междувременно вече беше минала близо година от покупката и тъй като носачите бяха в гаранция, имах и път до Бургас, аз отидох в Ямбол в сервиза на axm-auto, за да предявя гаранционен проблем. Евала тогава на Христо и екипа му, уважиха оплакването ми и наистина ми предложиха да ми подменят носача. На стария се оказа, че шарнирът е разбит и има луфт само във вертикална посока. Помолих ги да прегледат и другия носач, но отново ме увериха, че е наред. За съжаление, 1 седмица по-късно започнах да имам тропане в завой с неравности, но този път от ляво.... Е... нямах път за Бургас и нямах нерви да се занимавам и си поръчах още един носач Fast, който си го платих като пич. Обаче... обаче дойде носач, чийто тампони бяха набити в различна равнина и нямаше начин да се монтира на колата, освен това както на първия пост имаше нещо като наварено и изтъркано с шлайф после. Обадих се по телефона на hit-ko и бързо се разбрахме да ми изпратят за тяхна сметка друг носач. Другият носач беше съвсем различно изпълнение - с правилно набити тампони, без наварено и с малко по-различна капачка на шарнира... защо - незнам... вие ми кажете.
    И всичко беше перфектно до днес, когато заради колегата Integrale свалих предна дясна гума и докато беше свалена реших да прегледам носача... С изненада установих, че маншона на шарнира ми е напукан все едно е на 20 години! А това е носачът, монтиран от техниците на hit-ko в неговия сервиз, носачът, който през април ми беше подменен, носачът, който е на 4 месеца и около 7000 км!!! Аз съм потресен и огорчен и незнам какво да правя вече! Вие ми кажете!

    По-долу ви прикачам снимки на маншона от пред и отзад и кроп на снимките, за да видите по-добре напуканото. По-късно мога да ви кача и снимки на различните носачи, които получих в рамките на 1 седмица.

    Дълга история. Мисля, че не си попаднал на доставчик на носачи. Помисли, дали да пазаруваш вече от там.

  4. #154
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Тъй като в България има много ментета, т.е. май всичко е менте, има само 2 варианта за ремонт на носачи:
    1. Закупуват се части от чужбина - дори да не са оригинални, гаранция, че ще издържат повече от тукашните "оригинални".
    2. Рециклират се оригиналните носачи и се монтират полиуретанови тампони.

    Мога да ви кажа, че аз от 2003 год. не съм купувал нов носач, с изключение на преди 1 месец, когато ми изпаднаха много изгодно по E-bay оригинални долни носачи TRW (както са описани по-горе и т.н.). Не са ми за смяна, но цената беше повече от добра.
    Всичко друго съм рециклирал при Жан и до сега не съм имал никакви оплаквания.
    Последно рециклирах на едното Пунто шарнирите и от тогава са минали 2 год. и около 20 000 км, все още стъпва като в панички - твърдо, меко и сигурно
    Кара се предимно в София.
    Иначе биалетките си ги сменям с маслото, но няма начин
    Вие си направете изводите ...

  5. #155
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    До Airfan
    Колега и аз писах във Фиат форума и им казвах на колегите ,че тия носачи ОКАП наистина окапват много бързо,не стават за нищо и на всичкото отгоре нямат абсолютно никаква гаранция.Преди 1 година и аз отидох в АХМ и ми препоръчаха тия боклуци като възможно най-доброто което може да се закупи в България,дават 3 години гаранция-никви проблеми,даже ОКАП били доставчици на Ферари или Ламборджини не помня вечеИ 4-5 месеца след монтажа и не повече от 4000 км от които 1000 до морето и обратно не ставаха за нищо.Отивам в магазина да видим кво ще правиме -нали имат гаранция носачите....Продавача който беше некъв нов,не този ,който ми пробута носачите ми казва "братле ти луд ли си бе ,кой в България дава гаранция на части по окачването????Така ,че бягайте със 120 от тия боклуци.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  6. #156
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Малко снимки на долни носачи Фиорела за 156 от T&N Русе . Кажете мнения , че на нашата агитка не ни вдъхват доверие
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 795.jpg   Picture 796.jpg   Picture 797.jpg   Picture 798.jpg   Picture 800.jpg  

    Picture 801.jpg   Picture 802.jpg   Picture 803.jpg   Picture 804.jpg   Picture 805.jpg  

    Picture 806.jpg  
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  7. #157
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    От края на март до сега съм навъртял около 7к км с носачите TRW като тези в 4 пост. Не са мръднали изобщо. До края на гаранцията им вероятно ще навъртя поне още толкова километри така, че това са носачите!
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #158
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Щ
    Чух добри впечатления за носачи на AS METAL , но на коли от други марки . Някой да е слагал на Алфа
    Аз на 155 ца през 2007г . Минах над 25 000 км докатоя продадох в края на 2008г.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  9. #159
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Т и н Кар са ми клиенти от повече от 5 години. Продуктите Fiorela се внасят от Италия - гарантирам 100 % защото организирам транспорта лично. Колко са качествени - не знам. Ако ги правеха в Китай едва ли щеше да е рентабилно да минават през Италия преди да стигнат в България (ама знае ли човек - цялата мода се шие в Китай и продава през европейски фирми). Познавам един от собствениците на Т и Н (Тошко) и ще го питам защо продуктите му имат съмнително реноме. Няколко пъти съм говорил с него за евентуален съвет за това, каква италианска кола да си взема и винаги ми е казвал, че каквато и да си избера поне оригинални части ще ми дава!

  10. #160
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Т и н Кар са ми клиенти от повече от 5 години. Продуктите Fiorela се внасят от Италия - гарантирам 100 % защото организирам транспорта лично. Колко са качествени - не знам. Ако ги правеха в Китай едва ли щеше да е рентабилно да минават през Италия преди да стигнат в България (ама знае ли човек - цялата мода се шие в Китай и продава през европейски фирми). Познавам един от собствениците на Т и Н (Тошко) и ще го питам защо продуктите му имат съмнително реноме. Няколко пъти съм говорил с него за евентуален съвет за това, каква италианска кола да си взема и винаги ми е казвал, че каквато и да си избера поне оригинални части ще ми дава!

    Всъщност да. По-рентабилно е да се пазарува от Италия, отколкото от Китай. Още повече че доставките и количествата, са малки за да се поръчва директно от Китай. И аз пазарувам дрехи от Англия, на които пише мейд ин чайна, и не ги поръчвам от чайна

    Говоря чисто хипотетично и примерно без да искам да опровергая или докажа нещо за частите на ТиН
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #161
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Преди две години смених долните носачи с някакви "хубави" на добра цена, днес отидоха в коша шарнирите бяха тотално разбити. Сложихме TRW, там където правих центровката на преден мост, техника спомена, че е удоволствие да се работи когато се поставят качествени части, не знам какво искаше да каже.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #162
    започва да се пристрастява Gattuso147's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    39
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Ще е интересно хората с полиуретан да споделят впечатления примерно на 5 , 10 , 20 хил км какво е положението

    След всичко изчетено из форума съм съгласен с drigata , макар че на TRW също имало ментета . Чух добри впечатления за носачи на AS METAL , но на коли от други марки . Някой да е слагал на Алфа
    Колега, аз съм в АС Метал / турски са/ вече 25к километра и са ок. Колата ми е с 215/45 R17 с жълти пружини и силно снижена. Според мен си струват!!!!
    Alfa Romeo 147 1.6

  13. #163
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И аз познавам един с АС Метал дето е вече на 40 000 км и горните и долните не са мръднали.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #164
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И аз познавам един с АС Метал дето е вече на 40 000 км и горните и долните не са мръднали.
    АС Метал не произвеждат носачи за AR 156 www.asmetal.com, престанете да заблуждавате хората

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  15. #165
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми може и менте да е ама на тях си има логото на ас метал.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •