Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 207

Thread: Опасни и фалшиви носачи!

  1. #31
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Добре де какви горни носачи съм имал аз на колата като я взех щом чак сега след 70 000 км единия е за смяна. И аз карам по същите пътища и влизам в същите дупки. Явно и в мненията на Спечалиста и на Вовата има смисъл.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Добре де какви горни носачи съм имал аз на колата като я взех щом чак сега след 70 000 км единия е за смяна. И аз карам по същите пътища и влизам в същите дупки. Явно и в мненията на Спечалиста и на Вовата има смисъл.
    Незнам ама мойта като я купих не тропаше. 2 месеца след това се разтропа цялата. Смених всичко по окачването и след 10 000 км горните пак са леш.

    Вече почвам да карам като пенсионер.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33

  4. #34
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    незнам но аз определено се натресох на менте носачи фиорела за отрицателно време около 3-4 месеца сдадоха багажа и долни и горни защото реших да си ги купя по евтино за долен 209лв а в други магазини имаше същите по 360лв и в милано моторс имаше фиорела за 380лв е те ти са като искаш по евтино требва пак да ги сменям че тва тропа на желязо вече
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  5. #35
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    незнам но аз определено се натресох на менте носачи фиорела за отрицателно време около 3-4 месеца сдадоха багажа и долни и горни защото реших да си ги купя по евтино за долен 209лв а в други магазини имаше същите по 360лв и в милано моторс имаше фиорела за 380лв е те ти са като искаш по евтино требва пак да ги сменям че тва тропа на желязо вече
    ФРАП тампоните за носач са фрапантен боклук.Същите километри(по-малко от 10 000) издържаха и Фиорела...
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #36
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    незнам какви са истинските носачи на алфата но на баща ми 156 1.8 вече 4-та година от както я има и не е мръднало окачването верно тои малко я е карал около 25 000км за 4г но пък за сметка на това си я кара душмански а аз сменям носаяи като консуматив на 6 месеца
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  7. #37
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    MOOG-пълен буклук 2 горни носача за по 5000 км неможаха да изкарат!тампона скъсан и на единия шарнира заминал!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  8. #38
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by assassin's View Post
    MOOG-пълен буклук 2 горни носача за по 5000 км неможаха да изкарат!тампона скъсан и на единия шарнира заминал!
    Ха и аз съм го гледал тоя филм явно твоето е 2-ра серия

    ---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    ФРАП тампоните за носач са фрапантен боклук.Същите километри(по-малко от 10 000) издържаха и Фиорела...
    Нема се плашиш оня ден твоите приятели даже ми казаха че не съм ги бил купил от тях и нямало да ми приемат рекламацията Ма ми дреме на .... и ги анатемосах по твой пример Лошото е че катосе случи на клиент аз съм вътрешно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #39
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    ...
    Първоначалното вграждане е TRW (напр. 156). Това - май всички го знаят. Проблема е, че между онова TRW и това, което се продава тук - разликата е от земята до небето.
    ...
    През моите ръце са минали и минават повече носачи отколкото на повечето хора в тази тема взети заедно. Сравнявал съм нееднократно TRW оригинално вграждане с това, което идва от магазина иии... са напълно еднакви!!! Същите тампони на Boge и абсолютно същата отливка. Погледни втората снимка от четвъртото мнение! Там където е изпилено седи оригиналния знак!!!

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    По мое мнение горните носачи (147 -156) имат специфика на стягането !
    Когато се стегнат до откат,при движение на носача тампона или втулката превърта,от там става лагеруване а при всяко такова особенно гума-метал износването е много бързо !
    Мисля,че трябва да се стягат с динометричен ключ на определени кг.
    Ефекта трябва де е: носача да се движи заедно с втулките и болта които минава през тях и същото време да не е хлабав.

    Много полезно ще е ако някой може да открие специализирано инфо за силата на стягане на горни носачи.
    Изобщо не ти е ясен принципа на работа на тези тампони. Вътре под втулката контактната повърхнина на гумата е на фигурки с цел да се намали триенето и съответно износването. Дължините на втулките спрямо винта и конзолата са пресметнати така, че дори и при най-зверското стягане каквото правя аз в сервиза с тръба е възможно носача да се върти около винта, чрез втулките лагеруващи върху фигурките на тампоните.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #40
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Изобщо нямам претенций да разбирам,само коментирам !

    Факт е, че колите от Италия си идват с оригиналното окачване на стотици хиляди километри. Или може би греша?
    Имах 156 внос Германия,навъртях дваисе и няколко хиляди км когато смених оригиналните носачи,колата е взех 162 000км.
    Като купих 147 навъртях 28000км и като сменяхме носачите пак бяха оригиналните (на 205 000км)

    Как така тези носачи карат 200 000км а тези в БГ 2 000км ????

    Изобщо не ти е ясен принципа на работа на тези тампони. Вътре под втулката контактната повърхнина на гумата е на фигурки с цел да се намали триенето и съответно износването. Дължините на втулките спрямо винта и конзолата са пресметнати така, че дори и при най-зверското стягане каквото правя аз в сервиза с тръба е възможно носача да се върти около винта, чрез втулките лагеруващи върху фигурките на тампоните.
    Щом ще лагеруват втулка и тампон а не работят на принцип осукване,защо всички се напъват да затягат носача в работно положение ?!?!?
    Знам за кои фигурки ми казваш и ако беше прав за лагеруването щеше да има някаква смазка задължително ! При тампоните на Ферарист е така ,има лагеруване има смазка,даже и полиуретан да е без смазка ще изкарат 1000км
    Ако работеха на принцип осукване тампона щеше да бъде отлят (залепен) за втулката !

    П.П.
    От тампоните на Ферарист за сега съм доволен над 3 000км са бетон,десния когато е над 20 градуса почва да скърца но ще му сменя смазката.
    Last edited by vovata; 24-03-2010 at 07:28.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Изобщо нямам претенций да разбирам,само коментирам !



    Имах 156 внос Германия,навъртях дваисе и няколко хиляди км когато смених оригиналните носачи,колата е взех 162 000км.
    Като купих 147 навъртях 28000км и като сменяхме носачите пак бяха оригиналните (на 205 000км)

    Как така тези носачи карат 200 000км а тези в БГ 2 000км ????



    Щом ще лагеруват втулка и тампон а не работят на принцип осукване,защо всички се напъват да затягат носача в работно положение ?!?!?
    Знам за кои фигурки ми казваш и ако беше прав за лагеруването щеше да има някаква смазка задължително ! При тампоните на Ферарист е така ,има лагеруване има смазка,даже и полиуретан да е без смазка ще изкарат 1000км
    Ако работеха на принцип осукване тампона щеше да бъде отлят (залепен) за втулката !

    П.П.
    От тампоните на Ферарист за сега съм доволен над 3 000км са бетон,десния когато е над 20 градуса почва да скърца но ще му сменя смазката.
    Защото никой не се е заглеждал в носача TRW. Преди време в една тема бях писал за това лагеруване и за греста вътре и всички ме нападнаха.

    И аз отново го казвам. Оригинално носача ТРВ работи на принципа на лагерването. Има си грес м/у втулката и тампона и тампона е на фигурки (канали) където греста се съхраява. Мога да го снимам даже утре. Имам такъв изваден тампон.

    При носачите на ТРВ няма значение кога ще стегнеш. Както и при полиуретана. Стягаш си го предварително и си го монтираш.

    Ето я темата в която никой не ми вярваше преди. Чети от 24-то мнение надолу. http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0%E5%F1&page=2

    ето и клипчето в което показвам как се върти втулката в тампона на чисто новото ТРВ. http://tinypic.com/player.php?v=dokv3p&s=3

    Довечера като се прибера ще снимам тампона и втулката. Да видиш как тампона е изял втулката. Между другото този тампон е твърд колкото полиуретана.
    Last edited by oem; 24-03-2010 at 15:25.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ха и аз съм го гледал тоя филм явно твоето е 2-ра серия

    ---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:19 ----------



    Нема се плашиш оня ден твоите приятели даже ми казаха че не съм ги бил купил от тях и нямало да ми приемат рекламацията Ма ми дреме на .... и ги анатемосах по твой пример Лошото е че катосе случи на клиент аз съм вътрешно
    Ами бих си купил части за 100-200лв-Лемфьордер,Боге,ама ньъцки-нема!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #43
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    При мен положението е следното - ляв носач не ми е сменян никога и е оригинален TRW,Десен Оригинален TRW беше с здрави тампони и разбит шарнир като я купих сменен с Технород от както я карам в България ( 3 години) като ежедневно минавам поне по 2 км супер крив и амортизиран паваж за сега е ок .
    Alfa 155 2.0 16v

  14. #44
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Smile

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    ...
    Щом ще лагеруват втулка и тампон а не работят на принцип осукване,защо всички се напъват да затягат носача в работно положение ?!?!?
    Знам за кои фигурки ми казваш и ако беше прав за лагеруването щеше да има някаква смазка задължително ! При тампоните на Ферарист е така ,има лагеруване има смазка,даже и полиуретан да е без смазка ще изкарат 1000км
    Ако работеха на принцип осукване тампона щеше да бъде отлят (залепен) за втулката !...
    Приятелю, всички тези хора, които се тормозят да стягат оста на горните носачи в работно положение си губят времето . Носачите TRW си имат смазка и това е една от причините да карат повече, но и тя не е достатъчна според мен.
    В работно положение се стяга вилицата на долния носач, това е наистина важно! За горните е нужно просто да се сложи смазка при фигурките.
    Поздрави!
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #45
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Нека да обобщим инфото до тук за да сме полезни един на друг.
    За да изкарват повече време носачите (тампоните) им трябва смазка !
    Досега не съм видял нов носач да върви със смазка фабрично ! Ако е имало нужда производителя щеше да сложи ,втулките щяха да са разглобени ! Както маншоните вървят със смазка !
    В краина сметка нещо по веригата се губи,тампони смазки начин на монтаж дълъг живот.
    Поздрави
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •