Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 207

Thread: Опасни и фалшиви носачи!

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    И сигурно колата седи на паркинг.Иначе нема как да стане.Тампоните са деликатната част.При мен издържаха 5000км.Ила аз съм карък,или са пълен боклук.
    колата е фиат браво дизел.. демек с типово окачване. Явно този тип окачване е за нашите улици.
    И на алфата (145) съм с фиорела ама като ги взех Тони им изгори тампоните и е на пауърфлекс т.е. не е обективно да кажа че на алфата съм с фиорела но съм рециклирал един шарнир

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #62
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Момчета,

    Темата е полезна и сериозна, но ако не се придържате КЪМ нея постовте ви ще бъдат трити и темата затворена!

    Тука се коментират марки носачи, ментета, модели и издържливост. Място за лични проблеми, скандали, доволни/недоволни от сервизи нямат място тука!

    Моля спазвайте правилата на форума и се придържайте към темата!
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  3. #63
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Свалени 2 бр.долни носачи на Технород от 156-ца - единия здрав ,на другия шарнира ще изпадне - и тва за 4000км.

  4. #64
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Свалени 2 бр.долни носачи на Технород от 156-ца - единия здрав ,на другия шарнира ще изпадне - и тва за 4000км.
    Интересно, много интересно. Би ли се жертвал да ги измиеш и снимаш двустранно. Да ги видим всички, да не се окажат китайчета, от тия дето ги продават за Технород. Има доста такива случаи.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #65
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Експеримента почва от днес !
    Днес сложих чисто нов горен носач Технорот и го стегнах така че при движение втулките да не лагеруват а да се движат с тампона !
    Ще покарам и ще споделя впечатления има ли разлика със стегнат на макс горен носач.
    На месец навъртам към 1 000км градско а павета в ПЛ бол ! Ще се разбере имали тарикатлък при стягане или всичко е менте !

    П.П.
    След като свалих носач с тампони на ферариста се вижда ,че тампоните НЯМАТ износване !!! Но пък скърцат като умиращ лебед,но пък си взех морска грес от проспиид!
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    П.П.
    След като свалих носач с тампони на ферариста се вижда ,че тампоните НЯМАТ износване !!! Но пък скърцат като умиращ лебед,но пък си взех морска грес от проспиид!
    Мда, при тебе все още мисля че бяхме с медната грес.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #67
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Смазал съм ги с медна паста/ грес на Wurth, и вече три месеца споменавам с добро Ферарист.

    За горни носачи, моя опит.
    С Окап изкарах точно 8к км.
    С Феби изкарах точно 7к км.
    С Фиорела на един авер 4к км.
    Беше ми попаднал носач оригинален ТРВ, тампоните дали фира, шарнира без рецеклиране още здрав, нз на колко км е бил! Но бе свален от Алфа.

    За долни носачи:
    Тампони мало, над 20 к км нямат мърдане. Оригинални са си, шарнира единия след рецеклиране изкара 25к км и имаше още мн мн хляб в него!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #68

    Default

    При мен нещата са следните:
    На Мареа:
    Технорот - 5к и в коша
    Делфи - 7к и в коша


    На Алфата :
    FAST - 25к навъртени и не е мръднал
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  9. #69
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    При мен нещата са следните:
    На Мареа:
    Технорот - 5к и в коша
    Делфи - 7к и в коша


    На Алфата :
    FAST - 25к навъртени и не е мръднал
    Ми колега ти си единствения БГ с такива постижения, може да кандидатстваш за книгата на Гинес
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #70

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ми колега ти си единствения БГ с такива постижения, може да кандидатстваш за книгата на Гинес
    Прав си така е мога да кандидатствам ,защото носачите са на колата ,свалят се и се проверяват ,имат и квитанция за поставяне в сервиз.

    Не е като да са някаква снимка на стар носач и друга на марка носач .
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  11. #71

    Default

    Айде да се включа и аз че почнах да се дразня. Значи единият ми горен носач е от АЛ. АУТО "италиански" и шарнира му е започнал да сдава багажа за 12к км. Маршрута ми всеки ден минава през моста към летището в СФ. Който е от тук знае за какво иде реч. Другият си го взех FAST. Получих го в синя картонена кутийка с името на фирмата - без свински опашки, без завързани етикети. С баркод и вс останало. Само за сведение - марката е полска, притежава всички "евросертификати", когато има над определен брой дефектирали компоненти от даден вид, поточната линия се спира и се прави цялостна преоценка на качеството, като останалите непродадени бройки се изтеглят и се заменят с новите. Това го знам от единият от собствениците на фирма, която ги внася, който беше на посещение в завода в Полша. Моят носач, при тези дупки, при този мост, не е мръднал вече 10к. Не знам кви ги говорите, отде ги вземате тея фастове, но напълно подкрепям колегата AR147. Дай сега като е наводнен пазара с фалшиви камери SONY, да обобщим че всички камери от тази марка са шит. Ма аре моля ви се да се стегнете малко и да не си чешите езиците само!
    Лек ден!
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  12. #72

    Default

    Апропо - само аз ли виждам разликата?!?!?!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1238590686_fast11.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  13. #73
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Интересно, много интересно. Би ли се жертвал да ги измиеш и снимаш двустранно. Да ги видим всички, да не се окажат китайчета, от тия дето ги продават за Технород. Има доста такива случаи.
    За съжаленеи шарнира е рециклиран и носачите монтирани на друга кола. И да 100% Технород.

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by radop View Post
    Айде да се включа и аз че почнах да се дразня. Значи единият ми горен носач е от АЛ. АУТО "италиански" и шарнира му е започнал да сдава багажа за 12к км. Маршрута ми всеки ден минава през моста към летището в СФ. Който е от тук знае за какво иде реч. Другият си го взех FAST. Получих го в синя картонена кутийка с името на фирмата - без свински опашки, без завързани етикети. С баркод и вс останало. Само за сведение - марката е полска, притежава всички "евросертификати", когато има над определен брой дефектирали компоненти от даден вид, поточната линия се спира и се прави цялостна преоценка на качеството, като останалите непродадени бройки се изтеглят и се заменят с новите. Това го знам от единият от собствениците на фирма, която ги внася, който беше на посещение в завода в Полша. Моят носач, при тези дупки, при този мост, не е мръднал вече 10к. Не знам кви ги говорите, отде ги вземате тея фастове, но напълно подкрепям колегата AR147. Дай сега като е наводнен пазара с фалшиви камери SONY, да обобщим че всички камери от тази марка са шит. Ма аре моля ви се да се стегнете малко и да не си чешите езиците само!
    Лек ден!
    именно значи има ментета на фаст примерно а? Това е идеята на темата.
    Значи досега имаме ментета на :
    ФЕБИ
    ФАСТ
    ТЕХНОРОТ

    Интересно ми е какво правят официалните вносители по този въпрос?
    Хубаво ще е ако някой покаже как изглеждат истински фаст в кутия за типово окачване?
    И за феби ако някой има снимки?
    Last edited by ne0; 31-03-2010 at 18:59.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #75
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    @Нео
    А какво да направи вносителя сам по себе си...
    Да не би да сме уредена държава в която злоупотреба с търговска марка да се наказва?
    Да не би да сме уредена държава в която продажба на стока опасна за здравето да се наказва?
    Проблема с тия ментета какво с всички други е в държавната и обществената ни подредба.
    Вие като сервиз можете ли да издадете документ който да послужи пред КЗП или КЗК при такъв инцидент например?
    Кой ще доказва, че точно конкретното менте е закупено от конкретния клиент в конкретния магазин и как?

    Изобщо интересни въпроси ... на които май трябва по обширен отговор от конкретната тема.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •