Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Газова уредба на 1.8 TS(156)

  1. #1
    Привидение Член на клуба Alfa Mania4ka's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    364

    Default Газова уредба на 1.8 TS(156)

    Колеги разяснете ми как стои въпроса с Газовата уредба на Алфа с двигател 1.8? Колко горе-доло ще харчири, заслужава ли си?
    а на двигателя дали няма да му пречи?
    "˙·٠•● ALFA ROMEO●•٠·˙ е автомобил за егоисти,чието най-голямо признание в любовта към себе си е емоцията на пътя! "

  2. #2

    Default

    Не се занимавай с глупости....ако искате по-малко да ви харчи дайте тези 2000-3000лв (който ще се дадат за газова) и си вземете дизел.

    Газовата носи доста неприятности при Алфата...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    софия
    Posts
    69

    Default

    зависи кои икаде я слагаш газовата

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Не споделям мнението на КГВ.

    Като се сетя колко парички съм спестил карайки в гадните софийски задръствания на газ Много си е добре на газ.

    Също така като натиснеш вълшебното копче когато ти трябва бензин си си..........

    Аз съм твърдо за газ! Освен ако автомобила е за дърпане и ще му пречат 40 кг повече.


  5. #5
    започва да се пристрастява thedon's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Аз изразявам мнение просто и съм напълно зад това на КGB..

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by thedon
    Аз изразявам мнение просто и съм напълно зад това на КGB..
    ............. На кво ще си карам Алфа-та си е моя работа, на газ, бензин или на кисело мляко си е само моя работа, ако можеш да помогнеш на човека ->давай, но ако не, не се обаждай, капиш


    Колежке, споко си слагай газова уредба, само си намери читав сервиз, на колата нищо няма да и стане, най-много да ти стане на половина по-ефтино возенето. Ако все пак има проблеми ->питай ще помагаме
    ----------------------
    модерирано
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by thedon
    Аз изразявам мнение просто и съм напълно зад това на КGB..
    ...................... На кво ще си карам Алфа-та си е моя работа, на газ, бензин или на кисело мляко си е само моя работа, ако можеш да помогнеш на човека ->давай, но ако не, не се обаждай, капиш


    Колежке, споко си слагай газова уредба, само си намери читав сервиз, на колата нищо няма да и стане, най-много да ти стане на половина по-ефтино возенето. Ако все пак има проблеми ->питай ще помагаме
    Влади неам нищо против да си слагате газ ама поне недей да лъжеш момичето че нищо няма да и стане на колата .След време и ти ще разбереш ако е твоя колата естествено че пораженията са доста неприятни/справки Григор/

    П.С.А и Петко е напълно прав който иска да му е ефтино да со взима дизел
    -------------------------
    модерирано
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Привидение Член на клуба Alfa Mania4ka's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    364

    Default

    Благодоря за тази "уникална" дискусия на темата
    Аз питах да знамда ли си струва,а не защото смятаме да слагаме!
    И се рак МЕРСИ
    "˙·٠•● ALFA ROMEO●•٠·˙ е автомобил за егоисти,чието най-голямо признание в любовта към себе си е емоцията на пътя! "

  9. #9
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    ......
    Тва за дизела е вярно, и на мен следващата ще ми е 156 2.4 JTD , ма тва за сега е само проект, та за Алфите, значи аз съм имал общо 4 Алфи, от тях трите последни са вървяли /а и още вървят, при това и трите, на първата любовница не и знам съдбата/на газ, на старата 33-ка съм слагал АГУ в далечната 1996 г., на новата 33-ка през 1999г. а на 146-цата преди няколко месеца /макар да брах доста ядове с нея, ма тва е от некадърни газджии, живот и здраве сега всичко е ОК, но след няколко интервенции от моя страна, а бе кво да Ви приказвам ->бях свалил АГУ-то на земята и почнах от начало, тоя път сам и voila сега работата е ОК/ всеки 100 км ми струват някъде към 7-10 лв. и кво като е Алфа, тва не е бегачка /при тоя ДВГ 1.4/ а семейната ми кола.
    А ако искам бегачка -> 155 Q4 е лечението на тая болест
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    понеже знам 4е алфите не са достоини за газови уредби (по мнение на 80% съфорумници) аре нека които си е решил да си слага да си слага а които е против изобщо може да не отваря тоя раздел мисля 4е това е решение

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    понеже знам 4е алфите не са достоини за газови уредби (по мнение на 80% съфорумници) аре нека които си е решил да си слага да си слага а които е против изобщо може да не отваря тоя раздел мисля 4е това е решение
    Абсолютно те подкрепям

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: Газова уредба на 1.8 TS(156)

    Quote Originally Posted by Alfa Mania4ka
    Колеги разяснете ми как стои въпроса с Газовата уредба на Алфа с двигател 1.8? Колко горе-доло ще харчири, заслужава ли си?
    а на двигателя дали няма да му пречи?
    Е така стои въпросът при 1.8TS 8V

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=6359

    При 16V интейка е по-голям (като обем) и ако "кихне" може да стане доста голяма поразия, но въпреки това съм виждал на 16V мотор обикновена АГУ без да прави проблеми Забелязах, че е с ТАП (аванс коректор) и може би това допринася за добрата работа на колата.

    Най-удачният вариант за тази кола е газов инжекцион, който струва между 1200-1800 лв. в зависимост от марката Там пак може да има кихане, но вероятноста е много малка, а и няма да е силен гърмежа Тук обаче възниква въпросът "Колко ще минавам годишно и колко дълго ще карам колата, за да наливам толкова пари за АГУ?".

    Задай си този въпрос, за да знаеш доколко ще спестяваш от ГАЗ-та и дали ще ти се възвърне инвестицията
    В момента ГАЗ-та е 2 пъти по-евтина от бензина, но това е защото е лято. След Август месец не бих се учудил ако цената на ГАЗ-та мине 1.10лв/л И тогава "далаверата" няма да е много голяма

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    помолих да бъда модератор на тоя раздел тъи като професията ми е пряко свързана с тематиката понеже виждам 4е има и напрежение помежду сектантите на тема-та газ поза4истих леко моля да се пише по темата

  14. #14
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    помолих да бъда модератор на тоя раздел тъи като професията ми е пряко свързана с тематиката понеже виждам 4е има и напрежение помежду сектантите на тема-та газ поза4истих леко моля да се пише по темата
    АНТЕТАКА!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  15. #15
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    помолих да бъда модератор на тоя раздел тъи като професията ми е пряко свързана с тематиката понеже виждам 4е има и напрежение помежду сектантите на тема-та газ поза4истих леко моля да се пише по темата
    Добре дошъл

    Колежката шещо изчезна
    Колегите я изплашиха

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •