Page 17 of 44 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 241 to 255 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #241
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Моят вариатор пък никога не е тракал.Като чета как се оплаквате започвам да си мисля,че моята няма вариатор.
    Това което не ми харесва е,че вместо уред за температурата на маслото са монтирали часовник,нещо напълно ненужно.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  2. #242

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Моят вариатор пък никога не е тракал.Като чета как се оплаквате започвам да си мисля,че моята няма вариатор.
    Това което не ми харесва е,че вместо уред за температурата на маслото са монтирали часовник,нещо напълно ненужно.

    Поста ми с вариатора беше в шеговита форма, като ми трака, да съм си го сменил да не ми трака.
    Last edited by danniel; 24-11-2011 at 21:28.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  3. #243

    Default

    Главно дизайнерски алогизми по интериора,а именно:
    1.Не възприемам шофьорската позиция на тая кола.Правена е за маймуноподобни същества - къси крака и дълги ръце.Колкото и да нагласям,все нещо не е както трябва.Седалката е типично по италиански сравнително висока в най-долно положение.Трябвало е още 2-3см и заспива.Воланът също не се издърпва достатъчно навън.
    2.Тотална липса на адекватно оразмерени джобове,кухини и прочие...освен телефон,друго нищо не се побира...останалият багаж лежи по седалките,пода и пр.
    С това основно се обобщава моята критика към колата
    '99 156 1.9 JTD SP3

  4. #244
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Дам джобовете по вратите са изключително малки нищо не може да се сложи , бутилка мин.вода трябва да е до ръчната и да ти пречи , ако искаш да я дигнеш, няма поставка за чаша , в началото и аз виках е за какво ти е , ама сега съм на друго мнение , често пътувам сутрин, няма как да си сложа кафето или ред була трябва да го пия на екс на бензиностанцията .. Също така не ми харесва скърцането на таблото триейки се в прозореца ... верно , че май се оправя с някакъв силиконов спрей ама защо аджеба трябва да се стига до там , не можаха ли да ги направят тия уплатнение малко по-добре ... уникално тесния отвор на багажника , просто е комично как 1 голям куфар едвам влиза през него
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #245

    Default

    Едно от нещата които изобщо не харесвам е зверската загуба на стойност. Преди 3г 7000лв , че даже и отгоре. Днес - 2500лв и надолу а за 145 да не говорим. Преди близо 4 г един приятел си купи 1.6 бензин за 3800лв , миналия месец друг приятел си купи 145 пак 1.6 с сменено масло и филтри и свещи, и работещ климатик за 600лв
    Last edited by cassillas; 24-11-2011 at 18:48.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  6. #246
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Пазарна икономика колега , може на всяка кола да и се случи , направи си експеримент , говори с 10 човека какво мислят за алфа и ще разбереш защо струва толкова
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #247
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ами ако прочетете малко постовете кой как си ремонтира колата и откъде взима части, как всеки се стреми сам да си оправи нещата, макар и да не разбира нищо, ще разберете защо им падат цените. Просто Алфите са за хора с повече възможности откъм пари. Защото евтиното не е качествено. А и автотърговците вкарват на 95% боклуци. От едно 30-тина огледани 147 за един мецец само две ставаха. Едната я купих, естествено. Стегнах я, но само с проверени неща и в проверен сервиз, не от клубните. Остава само компресора да го оправя, но сега е зима.
    Та Алфите са си хубавици, а всяка хубавица си иска своето. И то не е евтино. Те са като любовница. А и всяка кола си има недъзите, както и всеки от нас

  8. #248
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ами ако прочетете малко постовете кой как си ремонтира колата и откъде взима части, как всеки се стреми сам да си оправи нещата, макар и да не разбира нищо, ще разберете защо им падат цените. Просто Алфите са за хора с повече възможности откъм пари. Защото евтиното не е качествено.
    ГРАНДИОЗНА ГЛУПОСТ........

    Не е важно кой и как, важното е да е направено с ЛЮБОВ Луиджи!!!!!!

    Все пак не съм си купил колата за да е продам и да имам някаква печалба, а защото ми харесва и мноооо ме радва....

    Съжалявам за спама....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #249

    Default

    Quote Originally Posted by Alfoso View Post
    Главно дизайнерски алогизми по интериора,а именно:
    1.Не възприемам шофьорската позиция на тая кола.Правена е за маймуноподобни същества - къси крака и дълги ръце.Колкото и да нагласям,все нещо не е както трябва.Седалката е типично по италиански сравнително висока в най-долно положение.Трябвало е още 2-3см и заспива.Воланът също не се издърпва достатъчно навън.

    С това основно се обобщава моята критика към колата
    ..колега ти с кви "габарити" си......аз мога да карам без да слизам 20 часа....най-удобния автомобил койо съм имал...и съм 182-висок и 82кг...с нормално разпределение на килограмите
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #250
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Подкрепям Алфосо, колата е неудобна за високи хора, аз съм 190 см. главата ми опира в тавана а коленете ми винаги опират във волана, който си е доста нисък. Ако дръпна седалката максимално назад за да не ми опират коленете, то тогава волана ми идва далеч. Колкото и парадоксално и да е за някой, ситроена ми е с доста по-удобно шофьорска место.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #251
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Подкрепям Алфосо, колата е неудобна за високи хора, аз съм 190 см. главата ми опира в тавана а коленете ми винаги опират във волана, който си е доста нисък. Ако дръпна седалката максимално назад за да не ми опират коленете, то тогава волана ми идва далеч. Колкото и парадоксално и да е за някой, ситроена ми е с доста по-удобно шофьорска место.
    А в Ситроена зад теб може ли да се седне?

  12. #252
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    А в Ситроена зад теб може ли да се седне?
    Ами горе долу колкото и в алфата, но сравнението е некоректно, ситроена реално е без багажник.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  13. #253
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Аз съм 1.94 (без малко) и се събирам идеално,никъде не ми опират колене и седалката ми не е докрай.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  14. #254
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by kiko222 View Post
    Аз съм 1.94 (без малко) и се събирам идеално,никъде не ми опират колене и седалката ми не е докрай.
    Значи са ти къси краката
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  15. #255
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Значи са ти къси краката
    191 см. висок и дългокрак,при максимално дадена назад седалка седя перфектно,нито волана ми е далеч,нито ми опират краката във волана,нито главата в тавана...а и волана не го издърпвам назад,явно са ми дълги и ръцете
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 17 of 44 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •