Page 23 of 44 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast
Results 331 to 345 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #331
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Преди 6 или 7 години колега паркирах пред един ресторант с една 156 2.0 16к ,ма паркирах близо до входа в нещо като ложа на паркинга щото си бях внушил че съм актуален с последен модел кола , която не беше и моя разбирасе ,нема и 5 минути дойде нещо като управител и любезно ме изгони като мръсна котка ,като ми поясни че това е част от паркинга за вип автомобили ,а нормалните коли спират на другата част от паркинга.Човека не ме е питал колко коня е и колко струва просто прецени от раз ,че тоя кърпел нема място пред вратата.
    Обзалагам се на един обяд ,че ще те изгони по същия начин и с тая 3.7 дето е 401 коня ,а срещу това което струва можеш да си купиш нещо расово дето същия Бако ще ти отваря и вратата като спреш.

    Та пак сме си на думата плащаш Мазерати ,поддържаш Мазерати ,а караш Кърпел ,аиде Мощен кърпел.
    Е аз не искам по джиджани ресторанти да ода с нея......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #332
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Позагледах цените на Мазерати и Алфа - нещо в пъти са за Алфата по-малко. А и един носач на Мазерати, например ...

  3. #333
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    1.Много слаба ходова част - или много гадни пътища и слаган еВтинджос
    2.Много лоша маневреност. - ами тя не е със задни въртящи се колела
    3.Много лоша електроника ,малко влага и почват проблемите от всякакво естество - БОШ, като при повечето други
    4.Много слаби копчета за стъклата чупят се често.- три коли и нито едно счупено. Дали проблемът не е другаде?
    5.Много слаб механизъм за стъклата късат се често въженцата. - нямам скъсано на нито една
    6.Много слаби амортесиорчета на задния капак постоянно се чупят. - съгласен, и на предния капак.
    7.Много ефтини като изработка емблеми избеляват за няколко години. - избеляват, ако седят постоянно на слънце и чакат купувач
    8.Много не качествени материали по интериора сеннците се чупят често. - предупреждавам женските да не си слагат краката на сенниците, а качествените материали струват яко пари
    9.Много лоша видимост в огледалата - като на всяка друга е
    10. Много слаби и капризни мотори със скъпо обслужване и същевременно без никакви що годе добри характеристики ,говорим за бензиновата гама. - съгласен
    11. Много тесна вътре за кола от неииния клас. - няма да ни бягат к..воляците я
    12.Много кофти разположение на предния номер.- Егати проблемът!!!
    13.Много слаби дръжки на задните врати - нямам счупена за 3 години
    14 Харчат доста, но пък тръпката си е велика. Звука на Алфа си е звук. (Не говорим за Мазерати и т.н.)
    Предница като предница няма евтинджос и т.н. и с ТРВ пак се чупи. Маневреността е наистина лоша , ест ако си караш колата дълго време няма да ти прави проблем(паркирал съм я успоредно между 2 коли между които имах по има няма 20 см) Но се иска доста практика не е толкова маневрена като другите и се иска опит с нея), но определено като се возя в друга кола и всеки път се изправям на пръсти като излизат от парко место , просто защото моята никога не може да излезне така . Електроники като електроники , мотора си е нормален , не бих казал , че е слаб за характеристиките си , че си харчат бензин харчат , все пак ги настъпваме доста

    ---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Еми бацка, да ти кажа на тоя 3.7 401 коня баш си му личи колко точно коня и колко точно ексклузив е...
    Да бре ама нали знаеш , че не караш ли немско немаш място на ВИП паркинга , майтапа на странна 90% от асоциациите в БГ за Алфа Ромео са , че са боклуци такаче няма как да представляваш с нея , колкото и красива да е
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #334

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    ...90% от асоциациите в БГ за Алфа Ромео са , че са боклуци такаче няма как да представляваш с нея , колкото и красива да е
    Да не би да е така само в средите в които се движиш и общуваш..?
    Почти всичките ми познати, които са над средната интелигентност и реално имат пари да си купят наистина каквото си поискат возило (и разбира се са ценители на колите а не ги ползват за точка А -> точка Б), най-обичат да си лафим за алфите и ахкат дори и по масовката 156.
    От друга страна всичките ми познати, които не отговарят на двете изброени условия, разбирачески ми обясняват колко съм проЗ да карам алфа и само да "наливам" пари в нея. Колкото по-далеч са от някое от условията, толкова повече са убедени в това, което ти казваш.
    В крайна сметка като се замисля може и да си прав - то ще излезе като нищо, че всъщност такъв е процента на неграмотните простаци в БеГе, които си Умрат (с ударение на У-то) да дават безплатни финансови съвети, особено пък за коли...
    Last edited by badmadafaka; 06-01-2012 at 09:06.

  5. #335
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    .....
    В крайна сметка като се замисля може и да си прав - то ще излезе като нищо, че всъщност такъв е процента на неграмотните простаци в БеГе, които си Умрат (с ударение на У-то) да дават безплатни финансови съвети, особено пък за коли...
    То си е така, няма какво да го установяваш. Лошото е, че ни управляват.
    А и като си купиш нова Алфа, ама не от Милано моторс нещата са други. А ние съдим за коли, карани незнайно колко и как от сульо и пульо и казваме - гробници били. А и италиянец кара и хвърля, не пази.

  6. #336
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Защо има толкова много хейтъри ве?! Когато става въпрос за коли, всеки си има мнение и предпочитания, но аз никога не злословя по адрес на другите марки. Карал съм много коли - и евтини и скъпи и всяка си има своя чар. Но ако говорим само за удоволствието, което ти доставя една кола (не само да я караш, но и да я гледаш, да я притежаваш и да те свързват с нея и имиджа, който тя носи) Алфа Ромео е номер 1 за мен. Отрицателните страни на 156-цата се описани много добре по-горе затова няма да ги повтарям, но си струва да напомня, че неможе 10-годишна кола за 5000 лв. да е по-надеждна от нова Тойота (може и някои да ме опровергае с конкретни примери, но като цяло е малко вероятно ). Затова всеки да кара това, което му харесва и да не слуша другите какво му говорят. Като си избирате приятелка да не ги минавате на кастинг пред родителите си, че за колата ще слушате разни разбирачи - всеки да си прави сам изводите и решенията. Айде живи и здрави и дано скоро да можем да си позволим 159-ки
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  7. #337
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by savo86 View Post
    Защо има толкова много хейтъри ве?! Когато става въпрос за коли, всеки си има мнение и предпочитания, но аз никога не злословя по адрес на другите марки. Карал съм много коли - и евтини и скъпи и всяка си има своя чар. Но ако говорим само за удоволствието, което ти доставя една кола (не само да я караш, но и да я гледаш, да я притежаваш и да те свързват с нея и имиджа, който тя носи) Алфа Ромео е номер 1 за мен. Отрицателните страни на 156-цата се описани много добре по-горе затова няма да ги повтарям, но си струва да напомня, че неможе 10-годишна кола за 5000 лв. да е по-надеждна от нова Тойота (може и някои да ме опровергае с конкретни примери, но като цяло е малко вероятно ). Затова всеки да кара това, което му харесва и да не слуша другите какво му говорят. Като си избирате приятелка да не ги минавате на кастинг пред родителите си, че за колата ще слушате разни разбирачи - всеки да си прави сам изводите и решенията. Айде живи и здрави и дано скоро да можем да си позволим 159-ки
    Прав си
    Spider III вместо 159 може ли?

  8. #338
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Да не би да е така само в средите в които се движиш и общуваш..?
    Почти всичките ми познати, които са над средната интелигентност и реално имат пари да си купят наистина каквото си поискат возило (и разбира се са ценители на колите а не ги ползват за точка А -> точка Б), най-обичат да си лафим за алфите и ахкат дори и по масовката 156.
    От друга страна всичките ми познати, които не отговарят на двете изброени условия, разбирачески ми обясняват колко съм проЗ да карам алфа и само да "наливам" пари в нея. Колкото по-далеч са от някое от условията, толкова повече са убедени в това, което ти казваш.
    В крайна сметка като се замисля може и да си прав - то ще излезе като нищо, че всъщност такъв е процента на неграмотните простаци в БеГе, които си Умрат (с ударение на У-то) да дават безплатни финансови съвети, особено пък за коли...
    Ами интресното е , че точно приятели които могат и имат коли много по-скъпи, мощни и луксозни от Алфата , като ги возя ахват и се кефят много , а точно познати които имат коли около моято като стандарт цепят глупостите по неин адрес, аз съм съгласен с тебе.. но тук не говорим на кой приятелите какво говорят и какви са били приятелите ми, ами това , че като теглиш чертата се получава точно този процент и това не говори никак добре за марката ... Естествено мен не ми пука, даже искам повече хора да мислят , че е буклук така поне ще съм индивидуален и ще се кефя повече на колата ми отколкото ако всеки в мойто СЕЛО е с 156ца.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #339
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ами интресното е , че точно приятели които могат и имат коли много по-скъпи, мощни и луксозни от Алфата , като ги возя ахват и се кефят много , а точно познати които имат коли около моято като стандарт цепят глупостите по неин адрес, аз съм съгласен с тебе.. но тук не говорим на кой приятелите какво говорят и какви са били приятелите ми, ами това , че като теглиш чертата се получава точно този процент и това не говори никак добре за марката ... Естествено мен не ми пука, даже искам повече хора да мислят , че е буклук така поне ще съм индивидуален и ще се кефя повече на колата ми отколкото ако всеки в мойто СЕЛО е с 156ца.
    По този повод - през ноември бях в Германия и карах чисто новото послдна версия BMW 320 дизел (кола под наем). Хубава кола, върви здраво. Но ... моята 156 JTD 16V M-Jet SW някак си по-добре ме вози. Е, онази е бъкана с екстри, естествено и много ми харесаха две неща - като отключа колата светва осветление на бравите, а като тръгнеш да паркираш на заден ход огледалата автоматично се свалят надолу да скиваш бордюра. Но да не забравяме - моята е 07'03, а тази беше 03'11
    Last edited by NightRider; 07-01-2012 at 05:00. Reason: допълнение

  10. #340
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    а като тръгнеш да паркираш на заден ход огледалата автоматично се свалят надолу да скиваш бордюра. Но да не забравяме - моята е 07'03, а тази беше 03'11
    Е каккво да не забравяме за годините? Това с огледалата при БМВ го имат коли по-стари поне с 5-6 години от твоята Алфа. Гледам спагетите и на моята 159-ка са пропуснали да го сложат

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  11. #341
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Е каккво да не забравяме за годините? Това с огледалата при БМВ го имат коли по-стари поне с 5-6 години от твоята Алфа. Гледам спагетите и на моята 159-ка са пропуснали да го сложат
    Знам, и това ме дразни, че е много удобно. И това скрито осветление е ... просто секси

  12. #342
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Не ми харесва как са закрепили жилата на ръчната. Направо като гледам на повечето как висят........... Грозна картинка

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  13. #343
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Не ми харесва как са закрепили жилата на ръчната. Направо като гледам на повечето как висят........... Грозна картинка
    Ам а защо висят? На моите не висят. Вярно, че е доста слабо

  14. #344
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ам а защо висят? На моите не висят. Вярно, че е доста слабо
    Те и на моята не висят, ама на повечето които виждам висят и развалят кефа от гледката. Мега здрави щипки имат

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  15. #345
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Те и на моята не висят, ама на повечето които виждам висят и развалят кефа от гледката. Мега здрави щипки имат
    Или мега кофти пътища, па и по селските друми коловози като планини има

Page 23 of 44 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •