Page 24 of 44 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast
Results 346 to 360 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #346
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Или мега кофти пътища, па и по селските друми коловози като планини има
    Ми като гледам и колите внос пак са така, ама може и там да са им кофти пътищата.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  2. #347
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Мх , така е колега ама тука говорим за екстрите на 156ца, тя все пак не е от класа на 159, сравни 156ца с едно бмв 3 серия 98-99 или ауди и ще видиш , че алфата по - нищо не им отстъпва , единственото което им отстъпва е май към аудито , че те тази година вече имат компютър за среден.моментен разход и други глупости , където алфата се сдобива след фейслифта. Точно и затова в 1 друга тема в друг раздел казах , че бмвто е по-добрия вариант , ами просто 159ката , няма тези екстри , които други коли от нейния клас ги имат.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #348
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    В интерес на истината в БМВ 3ка 99г, демек Е46, има такива неща, дето в алфата не си и сънувал, че може да ги има....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #349
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Сатанизъм , първо тази е46 е края на 99г, алфата си излиза с това оборудване още 97. Ама все пак я кажи кои са тези екстри Защото аз си признавам , че не разбирам много от бмвта не се и интерсува, предполагам едната която ще кажиш са блокажите, ама то си е нормално все пак това е кола със задно , тя без тракшън си е самоубийство с нея през зимата, иначе все пак кажи кои са тези екстри? Иначе , че бмвто е по - скъпо няма да коментирам , то е нормално да е по-скъпо ако има наистина доста повече неща от една 156ца
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #350
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Сатанизъм , първо тази е46 е края на 99г, алфата си излиза с това оборудване още 97. Ама все пак я кажи кои са тези екстри Защото аз си признавам , че не разбирам много от бмвта не се и интерсува, предполагам едната която ще кажиш са блокажите, ама то си е нормално все пак това е кола със задно , тя без тракшън си е самоубийство с нея през зимата, иначе все пак кажи кои са тези екстри? Иначе , че бмвто е по - скъпо няма да коментирам , то е нормално да е по-скъпо ако има наистина доста повече неща от една 156ца
    Не ги помня човек, ма един ден спорихме с един пичага с Е38ца точно по тоя въпрос 156 вс е46 и даже сравнявахме фейската на 156 и го ядох здраво дървото....има си бая глезотийки в тая немска кочина, верно рядко се срещат различни от базовите, но опциите на е46-цата са наистина много...абсолютно същото е положението при 166 вс е39
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #351
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    ужасно непрактичен автомобил. Голям разход за никакъв
    вървеж е това ме вбесява най-много. 1.8 тс. На светофара
    е като умрел конь . Ужас но се примирих. карам си полека.

  7. #352
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не ги помня човек, ма един ден спорихме с един пичага с Е38ца точно по тоя въпрос 156 вс е46 и даже сравнявахме фейската на 156 и го ядох здраво дървото....има си бая глезотийки в тая немска кочина, верно рядко се срещат различни от базовите, но опциите на е46-цата са наистина много...абсолютно същото е положението при 166 вс е39
    Може и не смятам да споря , бмв е много по наложена марка от Алфа Ромео и съм склонен да ти вярвам , както и да е здраве да е , важното е колата да ти върши работа и да те кефи като я караш пък другите глезотийки са междудругото
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #353
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    ..... важното е колата да ти върши работа и да те кефи като я караш пък другите глезотийки са междудругото
    С кое точно да ти върши работа: с ниския си разход градско, с просторното купе или с широкия багажник в който можеш да вкараш слон напречно? Въобще не оправдава първоначалното добро впечатление и като покараш малко (ако разбираш от коли) осъзнаваш, че това всъщност е един много недоизкусурен, некачествен и чуплив употребяван автомобил-евтина сглобка с цена от 2 бона за нов внос на Горубляне - е това не ми харесва, как не проумяват тия джамбази какъв висок клас кола е, колко и е издръжлив бензиновия мотор и как всичко това в купето всъщност е една висококачествена пластмаса - а това да тупаш лампите по таблото и конзолата че да светнат, всъщност е manual екстра от производителя
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  9. #354

    Default

    Колата си е крехка,няма спор.Като почнеш от ламарините,пластмасите,цялата сглобка на практика е кекава,окачването,всичко горе-долу. Но за тия пари толкова...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  10. #355
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    С кое точно да ти върши работа: с ниския си разход градско, с просторното купе или с широкия багажник в който можеш да вкараш слон напречно? Въобще не оправдава първоначалното добро впечатление и като покараш малко (ако разбираш от коли) осъзнаваш, че това всъщност е един много недоизкусурен, некачествен и чуплив употребяван автомобил-евтина сглобка с цена от 2 бона за нов внос на Горубляне - е това не ми харесва, как не проумяват тия джамбази какъв висок клас кола е, колко и е издръжлив бензиновия мотор и как всичко това в купето всъщност е една висококачествена пластмаса - а това да тупаш лампите по таблото и конзолата че да светнат, всъщност е manual екстра от производителя
    Ами да ти върши работа , да имаш превоз това е, аз не си изкарвам прехраната с колата такаче не ме боли колко място има в нея за да нося товари , а това , че гори много еми така си е какво искаш 15 годишен мотор и то 2000 кубика бензин нормално , то всяка кола с такъв мотор гори толкова , ако исках да ми гори малко щях да си взема 1.9 жтд и това е, таака е далеч е от перфектния автомобил , ама за толкова пари , толкова получаваш... Лично аз съм доволен , че за тази сума имам кожен салон на МОМО и климатроник , защото доста коли по-скъпи от моята нямат нито 1 от двете.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #356
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Здравейте колеги !
    И аз да кажа нещо по темата. Ако някой каже, че баварката не е добра ще си изкриви душата. Но Алфата нито в ново състояние, нито на вторичния пазар е на тази цена - доколкото съм запознат. Немците са перфекционисти и по отношение на материалите, и по отношение на сглобката. Реално погледнато в Европа Алфата се конкурира като марка основно с БМВ. Това са традиции, дех и ценности на марките и т.н. Ако Алфата е с качество на БМВ, то нейните конкурентни преимущества ще трябва да се търсят Не в цената спрямо конкурента, а някъде другаде. В интерес на истината аз колкото повече я карам, толкова повече и се Кефя. Интересно, за пръв път ми се случва ! А претендирам да съм покарал доста коли, било служебни, било лични. Основният проблем според мен е некомпетентната поддръжка. При нашите коли има специфики, а повечето Майстори изобщо не са наясно с тях. Колкото до интериора, ами аз нямам проблеми нито с прибори, нито със седалки или каквото и да било. Все пак имайте предвид, че годините и километрите не прощават нито на една кола !

  12. #357
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Аз винаги съм твърдял , че няма нищо лошо в Алфа Ромео, нито в БМВ, нито в Дачия , това са различни марки коли , за различни хора , с различни възможности, всеки сам си избира каква кола да кара според вкуса и средствата си, аз съм избрал Алфа Ромео и не съжaлявам изобщо, като всяка кола и тя се разваля , виждам съм чисто нови БМВта и Мерцедеси как стоят в сервизи и дават по 10 000 лева да ги вкарат в пътя, просто ме е яд , на това като кажат , че алфа се чупила много, ами чупи се колкото всяка друга кола ... на 10+ год
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #358

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Аз винаги съм твърдял , че няма нищо лошо в Алфа Ромео, нито в БМВ, нито в Дачия , това са различни марки коли , за различни хора , с различни възможности, всеки сам си избира каква кола да кара според вкуса и средствата си, аз съм избрал Алфа Ромео и не съжaлявам изобщо, като всяка кола и тя се разваля , виждам съм чисто нови БМВта и Мерцедеси как стоят в сервизи и дават по 10 000 лева да ги вкарат в пътя, просто ме е яд , на това като кажат , че алфа се чупила много, ами чупи се колкото всяка друга кола ... на 10+ год

  14. #359
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ..и аз се уча тук... не виждаш ли, че рядко се обаждам....на последният чин стоя)
    Тия на последния чин са най-големите лимонки. И аз винаки там седях, ама тук има ...
    Сега изпратих бащата със 156-цата. Ами задницата и е перфектна, по-хубава от стегнатта трътка на гаджето

  15. #360
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Тия на последния чин са най-големите лимонки. И аз винаки там седях, ама тук има ...
    Сега изпратих бащата със 156-цата. Ами задницата и е перфектна, по-хубава от стегнатта трътка на гаджето
    Незнам, аз 156 карам от 6-месеца...а тази от подписа вече 20-години...и не ми е време да сравнявам)
    п.п. но за задницата може да поспориме...на баба е по вирната)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 24 of 44 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •