Page 39 of 44 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast
Results 571 to 585 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #571

    Default

    Защо не харесвате 156 и продължавате да ги карате, не проумявам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #572
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Това което не харесвам е казанчето за чистачките,по скоро отвора за наливане на течността. Обаче си има лек за това нещо,лично на мен ми е доста трудно да го целя този отвор без да направя мазало,затова съм си взел една фунийка и чиста работа.

    http://www.caroftheyear.org/previous...rs/1998_1/coty
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #573
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Уни-кално. Можеш да си вкараш юмрука в резервара за течност за чистачки. Това сигурно доставя страхотно усещане. Айде да не се хвалят такива допотопни кошове в тоя форум, моля. Ако някой мисли, че мерцедесо е най-,може да се пробва с мойта 8 клапанова 164-ка. За управлението, което е малко по-добро от това на Москвича ми няма да споменавам, както и за директното управление на Алфа. Мерцедесо какво има - една гола возия, на преобръщаша се лодка. Всичко останало е допотопно в него. Пример: Алфа слагат фарове с лупи 92-ра, а на Е класата кога слагат, ми 2003-та. Постоянно ме заслепяват очиларки и цедки с ксенон на рефлекторен фар, примерно. Ама можеш да си вкараш юмрука в казанчето им, чудно. Имаш си и динамика на Икарус, какво ти трябва повече?! Ако може едни 4бр. ръчни стъкла, запазена марка! Моторче на парното ли - "таралежa" на мерцедесо отдавна е изгорял, ама много отдавна. И няма намиране, не и работещ. Също така безценно, вместо 156 2.0 ако караш С200 една сутрин да си го намериш с откраднат комутатор, който струва 350лв на 20 годишната каруца. Купуваш друг, ама след кратко време той изгаря, защото изолацията на кабелите е от пластелин, и е предвидена само да изкара гаранцията на каруцата. После пак си купуваш. След това ти свалят двете огледала, дето са направени супер интелигентно да се демонтират отвън. И трябва да разглобиш цялото огледало за да го монтираш. Също не можеш да го прибереш, за да не го счупи някой. Щото караш Мерцедес - прибирането на огледалата започва някъде близо 2000г. А за имитация на дърво да не говорим при Алфа,щото мерцедес са царете на дървените трески из целия интериор. Жълтото осветление, също точно като на Москвича ми. Какви пък са тия зелени,червени и други уреди по Алфите, като може да имаш усещане за соц-кола в Мерцедесо?
    Мерцедеса си е Мерцедес !!!
    И в допълнение, когато падне сняг с 156 тръгваме на ски а Мерджана стои заключен в гаража.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #574
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз само от пепелника се оплаквам....на кофти място е.Все цапам маншона на скоростния лост.Иначе дръжките на задните врати не ми се чупят щото отделям малко време да ги размразя вместо да дърпам като изумен, ръчката за багажника работи и замръзналата емблема не ми е проблем, отвора на казанчето не че не е малък, то и на жените оная им дупка е малка и закътана ама и на тъмно я целя и не се оплаквам.Ръчната я дърпам винаги при минусови температури и там не се сърдя щото каквото сам си направиш никой не ти е виновен.Абе сякаш нямам познати и комший с други марки и не им виждам дертовете и на тях.Е на, един авер има А8-ца, всичко му е точно и само дето няма де да сложиш шише шампанско с две чаши.Да ти таковам и аудито.Да не говорим че и шибедаха му можеш да отвориш когато вали дъжд.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #575

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    "Не ми харесва, защото не е правена за зимни условия. Корите и пластмасите и дрънчат зимата, двигателя се чува в купето, нисък клас кола. Особенно ме дразни държача на шоф. врата, така пука се едно ще се изкърти всеки момент, а самата кола е запазена, не е юркана много и не е на много километри. Дразни ме, че зимата и изпускат амортисьорите на багажника. Дразни ме, че зимата нямам парно и харчи като ламя, защото върви само студена, абе дразнеща работа...."

    С изключение на шумния двигател който на мен ми гали ухото, другото е така за съжаление. Бавно загряващ да затопли купето и размрази прозорците, еле пък за тия дето караме и на газ - много е изнервящ. Особено когато човек кара Мерцедеси и те загряват два пъти по-бързо. Как са я правили тая Алфа, не знам.
    Дразни ме също и че моторчето на парното тръгва когато си иска. В два форумни сервиза я карах изрично тая Алфа и не можаха да му намерят проблем - не е да кажеш да не съм му дирил решение.
    За замръзващата ръчна зимата (като на всяка италианка), за чупещите се външни пластмасови дръжки на задните врати, лесно замръзващите бутони и уплътнения на предните + емблемата върху ключалката на багажника, за прекалено бързо свършващото резервоарче (само 4л) на чистачките с отвор за пълнене колкото монета от 5ст. да не говорим. На мечоците отвора му е направен удобно толкова голям, че да си мушнеш юмрука в него - или да наливаш с кофа ако искаш в 7 (седем!) литровия резервоар. Както и за ниския клиърънс отпред на 15'ки заради кората под двигателя. Снегът отдолу направо "повдига" колата...и дотам. Пуканията на евтината пластмаса-имитация на кожа и на махагон (!) са бял кахър.
    Като цяло не ми харесва, че 156 седан 2.0 не става за зимни условия и че е нисък клас кола като цяло. Ипсилона ми беше едва ли не с повече екстри.
    Момче ти нещо не си добре и тоя "Van_dal" и той нещо се бори с aкъл. Товa, че кaрaте кaруци, не-знaчи, че всички 156-ци сa тaкивa кaто вaшите кaруци. Примерно, aз проблеми никогa съм нямaл с моторчетa дето ми говорите, проблеми с aмортисьорите нa бaгaжникa, проблеми с врaтите, корите и т.н. Дaлеко си ми дa те повозя, дa видиш зa кaкво ти говоря, нямa хлоп, нямa троп, нямa скърцaне нямa мърцaне....но всичко се свеждa до товa, колко е пaзенa колaтa и кой мърльо я е кaрaл преди товa. Дa кaжеш, че е супер нисък клaс колa, товa вече е нaйстинa смешно, зaклевaм се! Моятa принципно е 2.0TS и двигaтеля е достa тих и спокоен и в купето е тихичко. Зaгрявa супер бързо, зa нямa 5 мин и вече духa топло. Провери си термостaтa, щом зaгрявa толковa бaвно, знaчи нещо не е добре, или нaй-добре я продaвaй, че кaто те слушaм, нямaш aбсолютно никaкво желaние зa нея! Също, aко си мерaклия достa нещa можеш дa промениш по интериорa, aз примерно DVD-съм си сложил, тaблет, телефон, туби рaботи и кво ли още не, но съм го прaвил с желaние и от към осветлението в купето ще се изненaдaш кaк съм го нaпрaвил. Но ти изглеждa не си кaто повечето от тук, то нaпрaво не си и зa този форум тaкa кaто четa кво си писaл. Другото което е дa споменa, кое е нестaбилното, aз 2-рa зимa кaрaм с летните гуми зимaтa и до ся не съм остaвaл нa пътя или дa съм се хвърлял някъде (дa чукнa нa дърво), a не я спирaм колaтa! Просто приятелю си збъркaл мaркaтa, не е зa теб...нямaш късмет с нея явно и товa е!!! Могa дa кaжa, че 156 си е супер колa и дa знaеш пич, че колaтa е кaто женaтa, не и ли обръщaш достaтъчно внимaние, те изостaвя!!! При теб вече го е нaпрaвилa изглеждa....

    Кaто цяло aз съм си пре-доволен от количкaтa и не се оплaквaм, всичко ми е удобно и кaзaнчетa и мaзaнчетa Всичко е 6+ зa годинaтa си!



  6. #576
    Запален алфист gboiaj's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by knifemaniac View Post
    Това което не харесвам е казанчето за чистачките,по скоро отвора за наливане на течността. Обаче си има лек за това нещо,лично на мен ми е доста трудно да го целя този отвор без да направя мазало,затова съм си взел една фунийка и чиста работа.

    http://www.caroftheyear.org/previous...rs/1998_1/coty
    Фунийка и аз си имам
    Alfa Romeo 155 1.7 TS-ex
    Alfa Romeo 155 1.9 TD-ex
    Alfa Romeo 155 1.8 MY 95 Sport-ex
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Ti

  7. #577
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Момче ти нещо не си добре и тоя "Van_dal" и той нещо се бори с aкъл. л, ..

    Кaто цяло aз съм си пре-доволен от количкaтa и не се оплaквaм, всичко ми е удобно и кaзaнчетa и мaзaнчетa Всичко е 6+ зa годинaтa си!
    Като гледам и ти превираш от акъл и като гледам си ми градски, ако искаш ще те повозя, ако не те е страх ще се кача и в твоята кола да ти кажа колко е хубава! Хайде стига с този алфа фанатизъм.
    156 Sportwagon 02'

  8. #578

    Default

    Quote Originally Posted by van_dal View Post
    Като гледам и ти превираш от акъл и като гледам си ми градски, ако искаш ще те повозя, ако не те е страх ще се кача и в твоята кола да ти кажа колко е хубава! Хайде стига с този алфа фанатизъм.
    Проблеми няма, ще се повозим. И като казвах, не имах в предвид, че съм заклет фен на алфа, нищо такова! Просто си ценя колите който карам и влагам в тях в рамките на нормалното и те ми се отблагодаряват за това Това ми беше идеята...пазиш ли, ще имаш...мърлив ли си, ще се оплакваш...това важи за всяка една марка автомобили.



  9. #579
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Проблеми няма, ще се повозим. И като казвах, не имах в предвид, че съм заклет фен на алфа, нищо такова! Просто си ценя колите който карам и влагам в тях в рамките на нормалното и те ми се отблагодаряват за това Това ми беше идеята...пазиш ли, ще имаш...мърлив ли си, ще се оплакваш...това важи за всяка една марка автомобили.
    Аз само да попитам,тия 9,71/100 къв разход са,градско,извънградско или смесен цикъл?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #580
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Цъкни на тях и ще разбереш
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #581

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Аз само да попитам,тия 9,71/100 къв разход са,градско,извънградско или смесен цикъл?
    Смесено, но ся aко се гaли може дa достигне и до 8,5/100 ,
    но голям двигaтел дa го гaлиш, не върви някaк....



  12. #582
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Момче ти нещо не си добре и тоя "Van_dal" и той нещо се бори с aкъл. Товa, че кaрaте кaруци, не-знaчи, че всички 156-ци сa тaкивa кaто вaшите кaруци. Примерно, aз проблеми никогa съм нямaл с моторчетa дето ми говорите, проблеми с aмортисьорите нa бaгaжникa, проблеми с врaтите, корите и т.н. Дaлеко си ми дa те повозя, дa видиш зa кaкво ти говоря, нямa хлоп, нямa троп, нямa скърцaне нямa мърцaне....Моятa принципно е 2.0TS и двигaтеля е достa тих и спокоен и в купето е тихичко. Зaгрявa супер бързо, зa нямa 5 мин и вече духa топло. Провери си термостaтa, щом зaгрявa толковa бaвно, знaчи нещо не е добре......
    Твоята е бензинов седан, на Ванката е дизелово комби. Задната врата на комбито е доста по-тежка и самото усилие върху амортесьорчетата е друго. Дизела и с нов термостат загрява по-бавно от бензина. Сега в студовете карах успоредно и дизела и бензина, има си разлики. Следователно като върви винаги студен, харчи повече. А Ванката, където живее, би се разтракала която и да е 156-ца. Всеки ден по павета и дупки. Не е виновен той за това. Колкото и да пазиш, такива са ни условията. Дори и сега с чисто новия асфалт под Стратилат, всяка оставена шахтичка си се усеща. Според мен и околните притежатели на Алфа покрай мен, на италианеца не са му силата пластмасите. Има разни малки пластмасови детайли, са си крехки още при създаването. Това не ги прави лоши коли като цяло. Създадени са в слънчева страна и обичат да се карат предимно в такива условия
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  13. #583
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Нищо подобно-вратата на комбито изобщо не е тежка
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #584
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Не вратата не е тежка, но амортисьорите падат под малък ъгъл и формата на капака допринася за по-голямото натоварване. Затова амортисьорите са 60N всеки!
    Тедо, колата не трака в дупките(всичко отпред е ново), трака от одървените тампони на двигателя, в момента нямам никави вибрации в купето, ама е топло. Как може стар Мерцедес 124 2,5 D да няма никакви вибрации в купето и да не мислиш, че някога са му сменяни тампони на двигателя, не просто са ги измислили!
    Last edited by tonov; 10-02-2014 at 17:54.
    156 Sportwagon 02'

  15. #585
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Смесено, но ся aко се гaли може дa достигне и до 8,5/100 ,
    но голям двигaтел дa го гaлиш, не върви някaк....
    Всеки двигател може да се гали....
    Кола,която обичаш е като жена,която обичаш,трябва да я усетиш,да знаеш кога да я галиш и кога да я сръчкаш агесивно.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 39 of 44 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •