Results 1 to 6 of 6

Thread: Не влизат скоростите 156 1.8TS 97'

  1. #1

    Default Не влизат скоростите 156 1.8TS 97'

    Здравейте,
    Днес както си карах на един светофар, край, не мога да включа нито една скорост, педала леко халтаеше в горно положение. Угасих колата и без натиснат съединител скоростите влизаха без проблем. Легнах под педалите и намерих скъсан маншон на ябълката която свързва помпата с педала и някаква голяма пружина. Успях с някакви ВИК гумени тампони да направя почти копие на този маншон със втулката вътре, но никакъв ефект, когато натисна педала е доста мек в началото после малко по твърд но не много и пак не мога да вкарам нито една скорост освен задна с хъркане, сякаш не натиска до край а няма луфт. Погледнах спирачната течност и ми се стори че има, но не мога да преценя колко трябва да е нивото.
    Моля за помощ какво да погледна и къде може да е проблема.

  2. #2

    Default

    Сменяй, ей така става
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...66&postcount=1
    Last edited by lordliness; 02-01-2018 at 16:43.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Т.е. трябва да сменя цялата помпа? А пружината за която говоря е тази от зад на педала. Възможно ли е само частта с ябълката на помпата да сменя, между другото при мен тази част е алуминиева, само ябълката е пластмасова.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by pressys View Post
    Т.е. трябва да сменя цялата помпа? А пружината за която говоря е тази от зад на педала. Възможно ли е само частта с ябълката на помпата да сменя, между другото при мен тази част е алуминиева, само ябълката е пластмасова.
    В такъв случай опитай само пружината зад педала, ако счупена, може би тампончето, ако е повредено. Втора употреба пружина щом е счупена, не знам дали има нови. Вероятно самата помпа е здрава. Когато оправиш пружината ще прецениш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Благодаря, ще опитам първо това.

  6. #6
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Имам пружина за педала.Цена 10лв
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •