Page 29 of 44 FirstFirst ... 19272829303139 ... LastLast
Results 421 to 435 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #421
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Доста е маневрена...но има голям радиус на завиване.
    Огледалата са си пропорционални на колата...не мисля са малки...ако си карал кола с големи такива преди ти се струват малки.
    За кафето си прав...една скрита поставка някъде нямаше да е лошо!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #422
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Маневрена и голям радиус на завой са противоположности.Освен това 156-цата е една от най-неманеврените коли евър....няма две мнения по въпроса
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #423
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Доста е маневрена...но има голям радиус на завиване.
    Огледалата са си пропорционални на колата...не мисля са малки...ако си карал кола с големи такива преди ти се струват малки.
    За кафето си прав...една скрита поставка някъде нямаше да е лошо!
    Недей тъй, то радиусът на завиване, на връщане назад и т.н. е точно част от маневреността и е досаден проблем точно при 156цата понеже е дълга кола. Да ти се въртят толкова малко настрани гумите за 2 оборота на волана е дразнещ недостатък. Но неслучайно за Мерцедес казват, че са най-добрите автомобили.
    Мисля че колегата имаше предвид, че площта на видимост на страничните огледала е малка - и тя наистина е малка, и то не само при 156, Ипсилона ми имаше подобни дамски огледалца в които няма достатъчно видимост. Спор няма, че иначе са съразмерни и че немските автомобили са с по-големи странични огледала, но за наше съжаление и като площ за видимост.
    За фабрично липсващата поставка за чаша, ако някой ми обясни за какво служи това "легълце" зад ръчната, ще се съглася, че не е недоглеждане.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  4. #424
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз смятам, че колата си е доста маневрена...изключвам завои, но се свиква.
    Това легалце след ръчната идея нямам защо е там...да си оставиш портфейла
    Според мен огледалата са ок..не са огромни, но е никак дразнещо.

    Аз все още си загледждам влюбено 156-цата...въпреки, че се обзаведох с голямото й братче! Прави ми кеф да седна в нея, да я карам!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #425
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не ми харесва това че всеки ден ме предизвиква да я яхам...пък аз на хубави жена и кола не мога да отказвам.Ангелите са ми слаби.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #426

    Default

    Аз пък си се дразня понякога ,но на мен си.......само я заглеждам,обикалям,попипвам......а не е като да няма забележки.........ма тоо като с жената...вземаш я и край-обичаш си я и тва е....кога те ядосва,кога те радва................вчера съм под нея,днеска обратното...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #427
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Kвооо се викаше като рекламата на ЕКО човек испитва любов 2 пъти в живота само че единия път се отнася за любовта на 4 гуми
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  8. #428
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Сега като се замисля, единственото което не ми харесва е че багажникът е сравнително малък, но това е проблем, който продължава и в наши дни
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #429
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Аз смятам, че колата си е доста маневрена...изключвам завои, но се свиква.
    Това легалце след ръчната идея нямам защо е там...да си оставиш портфейла
    Според мен огледалата са ок..не са огромни, но е никак дразнещо.

    Аз все още си загледждам влюбено 156-цата...въпреки, че се обзаведох с голямото й братче! Прави ми кеф да седна в нея, да я карам!
    Интересно, какво ли друго включва маневреността освен завоите.

    ---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

    Сигурно габаритите.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #430
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Прасчо говоря за радиус на завиване...колата си е баш маневрена...но има голям радиус на завиване...пак нещо си пропуснал...ма на теб ти свикнах по това отношение.
    Волана е мн дирекен и реагира колата на най-малкото му завъртане...колата си маневрира изключително бързо. Респонса е мн добър.
    Има голям радиус на завиване...но при пълен завой, гумите почти не се накланят под ъгъл...докато при мерцедес може да си помислиш, че нещо се е счупило чак.
    Маневрена да, с голям радиус на завиване да!
    Last edited by rusiq86; 25-03-2013 at 16:29.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #431

    Default

    Нещо и аз не схващам как може да е маневрена и с голям радиус на завиване..?
    Може би, че е маневрена на пистата заради късата рейка (или както се казва на състезателен жаргон "бърза" рейка)..?
    Това, обаче, което във всички останали случаи се разбира под "маневрена" когато се говори за една кола, е точно обратното на големия радиус на завиване... Маневрено е пунтото, което с общо 3 навивания на волана го паркираш успоредно на тротоара между други две коли и място точно, колкото то да застане. Скрап, който за да го паркираш на място, където се събира кола и половина с неговите габарити и за това паркиране трябва по 33 пъти във всяка посока да си навил волана е прити факин фар от "маневерна" кола.
    За маневрена при екстремно каране и на писта съм съгласен. То с тая рейка оставаше и там да е дърво.
    Last edited by badmadafaka; 25-03-2013 at 16:34.

  12. #432
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Например като пътуваш по извънградски път...маневреността е на лице. За радиуса на завиване е ясно...ма се свиква.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #433
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Колега, на теб просто думата маневреност явно не ти е ясна
    Маневреността няма нищо общо с поведението на колата в завой
    Маневреност е с колко маневри влизаш на паркомястото или правиш кръг, а не с колко км/ч максимум влизаш в остър завой....двете неща нямат нищо общо и зависят от коренно различни неща..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #434
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Тълкуване...

    Маневреност
    - Който може да променя посоката на движението си на малко разстояние. Маневрен автомобил.
    - Неголямо придвижване на превозно средство, за да се заеме определено положение.

    Заради къста рейка...колата има доста бърз респонс при промяна на ъгъла на дживение.
    Думата не се използва само при паркиране...Вие така го възприемате. Аз не. Има голям радиус на завиване. Но лесно променя курса си при движение на магистрала. Трябва леко помръдване на волана за да промени ъгъла на завиване, за да поеме новата траектория на пътя автомобила.
    Това имах в предвид. Не да въртиш волата като луд за да избегнеш дупка на пътя примерно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #435
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Прасчо говоря за радиус на завиване...колата си е баш маневрена...но има голям радиус на завиване...пак нещо си пропуснал...ма на теб ти свикнах по това отношение.
    !
    Да бе, пак аз съм ти крив.

    Извинявай, но пишеш тотални глупости.
    156 влиза стабилно в завоите без да се накланя, има твърд волан позволяващ на водача да усеща добре управлението на автомобила, но да ми говориш за маневреност!
    Та с тази кола когато правя обратен редовно трябва да връщам назад и народа се спуква от смях.
    За сравнение омегата, която е доста по-дълга прави обратния с около 50-60 см по-къс полукръг.
    Дори за паркиране е в пъти по удобна!
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

Page 29 of 44 FirstFirst ... 19272829303139 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •