Page 18 of 44 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 256 to 270 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #256
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    191 см. висок и дългокрак,при максимално дадена назад седалка седя перфектно,нито волана ми е далеч,нито ми опират краката във волана,нито главата в тавана...а и волана не го издърпвам назад,явно са ми дълги и ръцете

    Да при това положение и на мен не ми опират краката, нооо ръцете ми са изпънати. Очевидно ти си с по-длъжки ръце сиреч "маймуноподобен" както каза колегата Алфосо.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #257
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Хаха, стана ми много забавно, но и аз трудно се намествам в удобна позиция и съм 1.90. Както казвате, или волана ми е далеч, или педалите прекален близо.

    Ако имах подлакътник щях да се утеша поне малко, но за разлика от 155цата ми тази няма.

    Иначе аз се дразня на популярния проблем при бензинките с играта на оборотите и то само понякога. Бая народ чета, че не успяват да го отстранят. И скърцането на предните горни носачи.

    Но колата е адски красива, динамична и прилично комфортна. Особено за парите си.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  3. #258
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Да при това положение и на мен не ми опират краката, нооо ръцете ми са изпънати. Очевидно ти си с по-длъжки ръце сиреч "маймуноподобен" както каза колегата Алфосо.
    А и моите са изпънати но не много,но така ми е удобно,всъщност там е разликата,за всеки е различно....например аз карам много изправен,не отпускам облегалката назад а други карат почти легнали...всичко е относително......удобството за всеки е различно.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #259
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Стига сте се оплаквали,че 156 е неудобна за високите,на снимката това е моя най-добър приятел,197 см. години караше Мини...........
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails jo.jpg  
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #260
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Подкрепям Алфосо, колата е неудобна за високи хора, аз съм 190 см. главата ми опира в тавана а коленете ми винаги опират във волана, който си е доста нисък. Ако дръпна седалката максимално назад за да не ми опират коленете, то тогава волана ми идва далеч. Колкото и парадоксално и да е за някой, ситроена ми е с доста по-удобно шофьорска место.
    Аз съм 200см и не ми опира нито главата в тавана нито коленете във волана.
    Разбира се седалката е максимално свалена , максимално назад , съвсем леко наклонена, волана е максимално дръпнат нагоре и към мен.
    Ако ти идва далеч волана си сложи един фланец и си готов.

    А по темата - не ми харесва как скърца таблото зимата. Масов проблем, може да се оправи но не ми се занимава.

  6. #261

    Default

    съгласен съм с колегата.лоши долни,горни носа4и,,,за сравнение само алфа и ауди са с горни и долни носа4и,но на аудито не мърдат.

  7. #262
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    съгласен съм с колегата.лоши долни,горни носа4и,,,за сравнение само алфа и ауди са с горни и долни носа4и,но на аудито не мърдат.
    Глупости започнахме да говорим вече....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #263
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    съгласен съм с колегата.лоши долни,горни носа4и,,,за сравнение само алфа и ауди са с горни и долни носа4и,но на аудито не мърдат.
    Ми за сравнение и на Хонда Акорд са с горни и долни носачи
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #264
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Почти всяка марка на пазара има модел с горни носачи в скорошната си история...нека не задълбаваме в необмислени твърдения
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #265
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Един колега си взе ауди а4 и за две години му смени предните носачи таман два пъти. Та не знам защо решихте, че не мърдат.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  11. #266

    Default

    Във връзка с подтемата за позицията искам да уточня,че съм 190см и че облегалката ми седи на около 100градуса налкон,тоест,почти максимално изправена,както е прието(100-110градуса налкон).Така и единствено успявам да достигна волана(който е свален максимално надолу),въпреки че в най-горната му част ръката ми е изцяло изпъната(а не трябва).Това е и компромисът,платен за това краката да имат максимален съпорт по дължината на седалката.Абе не е правена по моя кройка със сигурност.За 200см человек не мога и да си представя какво ще е...ако седалката не е в крайно положение и воланът е по-близо(респективно и повдигнат),лично при мен,след половин час каране,краката ми изтръпват поради липса на кръвообръщение
    А и да добавя,карам Типо от години и там просто сядам и забравям.Място бол навсякъде.Верно сякаш си настанен в табуретка,но вътре широко като в W140
    Last edited by Alfoso; 27-11-2011 at 18:57. Reason: и...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  12. #267
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    ахахахааа....да ви кажа какво ме ошашка вчера, гледайки топгиър по тв7.
    става дума за сравнение на последни модели ферари,порше и мерцедес. няма значение кой как финишира......

    по едно време канят в студиото Дани Бойл, създателя на култовите филми "Беднякът милионер" и "Трейнспотинг".
    малко дрън,дрън за представените коли и той ни в клин, ни в ръкав изтърсва:
    "-най-хубавата кола, която съм имал беше една алфа ромео 156, но бях трън в очите на полицаите, пък невървежен сред жените..."
    и това от човек, дето може да има всяка кола, която си посочи........и това признание за абсолютно неактуален модел и марка.

    търсих предаването от 27 11 2011 на тв7. има като сбито съдържанието, но не и като видео.

    п.п.
    не ми се търсеше темата с положителните отзиви за 156 и затова го боднах тук.
    156 SW 2001 бивша.

  13. #268
    започва да се пристрастява didikoff's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    40

    Default

    http://vbox7.com/play:f9130aa6b7
    някъде около 4 тата минута )
    Alfa 156 2.0 TS

  14. #269
    започва да се пристрастява didikoff's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    40

    Default

    В моята Алфа не ми харесва:
    скърцането на предното окачване сутрин на студено
    играта на оборотите на свободна скорост, на светофар например
    маневреността в града не е най-добрата
    но плюсовете:
    удоволствието от извънградското каране, направо залепва на магистралата
    супер удобна седалка Момо, удобна позиция, добър багажник не малък, удобни задни седалки за пътниците отзад, много добра музикална система, абе кеф
    Alfa 156 2.0 TS

  15. #270

    Default

    Много ниско стоят заключалките на коланите в свободно положение......сега зимата с тия якета направо е ужасТ.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 18 of 44 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •