Page 41 of 44 FirstFirst ... 313940414243 ... LastLast
Results 601 to 615 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #601
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    lordliness, тенденцията в масовите коли знаеш каква е, в днешно време 2.0 бензин си е голям мотор.Иначе по твоята логика Мустанга е пича въшка в сравнение с Bugatti Veyron Super Sport, то е ясно...
    И дайте да прекръстиме темата на "Какво не харесвам в МОЯТА 156-ца?"...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  2. #602

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    lordliness, тенденцията в масовите коли знаеш каква е, в днешно време 2.0 бензин си е голям мотор.Иначе по твоята логика Мустанга е пича въшка в сравнение с Bugatti Veyron Super Sport, то е ясно...
    И дайте да прекръстиме темата на "Какво не харесвам в МОЯТА 156-ца?"...
    Разликата не е май четири пъти в конете. По малко от два пъти. Не бих казал, че коли като Вейрон са серийно производство. Ако не си карал нещо по мощно от 155 коня вероятно това ти се струва върха, но не е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #603
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Единственото което не ми харесва са фаровете, отврътителна работа, нищо не дикел нощно време чудя се с нови дали ще е по добре или пак няма да светят нищо. Цаки сложих заради тия светлини....

  4. #604
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Замисъла на 156 с 2.0TS предполагам не е за спортна кола, а за една нормална семейна четирицилиндрова кола! Ако бъркам ме поправете. Има доста добра динамика, след грубо 3000об/м.
    Сравнение съм правил с BMW Е36 1.8is и 156 си дърпа доста по доволно!

    Лично за мен в този момент тези коне и тази кубатура са ми достатъчни!

    И по темата, понякога ме плаши отклоненията на уреда за показване на гориво!

  5. #605
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Единственото което не ми харесва са фаровете, отврътителна работа, нищо не дикел нощно време чудя се с нови дали ще е по добре или пак няма да светят нищо. Цаки сложих заради тия светлини....
    Колега,сигурно са ти матирани (избелели от слънцето) "стъклата" на фаровете,отиди на някоя автомивка,да ти ги полират,стават като нови,а ако не са матирани,има варианти с ксенон,монтиране на лупи с ксенон и т.н..разгледай из форума има инфо.
    Let those Germans dream on about Alfa Romeo

  6. #606

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Замисъла на 156 с 2.0TS предполагам не е за спортна кола, а за една нормална семейна четирицилиндрова кола! Ако бъркам ме поправете. Има доста добра динамика, след грубо 3000об/м.
    Сравнение съм правил с BMW Е36 1.8is и 156 си дърпа доста по доволно!

    Лично за мен в този момент тези коне и тази кубатура са ми достатъчни!

    И по темата, понякога ме плаши отклоненията на уреда за показване на гориво!
    Точно така, това е пътнически автомобил, приятен за картане, с най обикновен двигател, който го юрка до 90 на втора после се оплаква, че са чупливи
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #607
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Точно така, това е пътнически автомобил, приятен за картане, с най обикновен двигател, който го юрка до 90 на втора после се оплаква, че са чупливи
    ... каран с масло купено от голяма верига за хранителни продукти ...
    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Единственото което не ми харесва са фаровете, отврътителна работа, нищо не дикел нощно време чудя се с нови дали ще е по добре или пак няма да светят нищо. Цаки сложих заради тия светлини....
    Слагаш би-ксенон лупи и ще виждаш.
    ...

  8. #608
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Точно така, това е пътнически автомобил, приятен за картане, с най обикновен двигател, който го юрка до 90 на втора после се оплаква, че са чупливи
    Пътнически автомобил, но все пак Алфа Ромео, не някой умрял холцваген примерно. И щом не може да се юрка до 90 на втора с 2.0 бензинов двигател, значи само емблемата му е Алфа Ромео. Абсолютно неподходящ двигател за марката - да не смееш да го сръчкаш. Ето това не ми харесва в 156.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #609
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Пътнически автомобил, но все пак Алфа Ромео, не някой умрял холцваген примерно. И щом не може да се юрка до 90 на втора с 2.0 бензинов двигател, значи само емблемата му е Алфа Ромео. Абсолютно неподходящ двигател за марката - да не смееш да го сръчкаш. Ето това не ми харесва в 156.
    Какво очакваш от 2.0 атмосферен двг колега,като искаш да юркаш си взимаш 2.5 или 3.0...така е при всички масови коли,каквато е Алфа-та...среден клас кола,някои с чар и характер като Алфа,други са здрави и скучни...
    Let those Germans dream on about Alfa Romeo

  10. #610

    Default

    Quote Originally Posted by tuner View Post
    Какво очакваш от 2.0 атмосферен двг колега,като искаш да юркаш си взимаш 2.5 или 3.0...така е при всички масови коли,каквато е Алфа-та...среден клас кола,някои с чар и характер като Алфа,други са здрави и скучни...
    Всички се чупят като се юркат на ниски предавки и високи скорости и съответно високи обороти
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #611

    Default

    Tempras има право. Ако си взимам кола за кеф, ще искам да включвам предавките там, където е максималната мощност на мотора. На V6-ка не бих се замислил да го правя това упражнение, но при TS не се знае дали няма да се прибирам с репатрак.

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Всички се чупят като се юркат на ниски предавки и високи скорости и съответно високи обороти
    Поправи ме ако греша, но не трябва ли най-голяма опасност да има за мотора на последната предавка на максимално натоварване? Като карам колело на ниските предавки ми е най-леко на краката, ако че правя повече обороти.
    Last edited by Doomguy; 11-02-2014 at 21:38.

  12. #612

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Tempras има право. Ако си взимам кола за кеф, ще искам да включвам предавките там, където е максималната мощност на мотора. На V6-ка не бих се замислил да го правя това упражнение, но при TS не се знае дали няма да се прибирам с репатрак.



    Поправи ме ако греша, но не трябва ли най-голяма опасност да има за мотора на последната предавка на максимално натоварване? Като карам колело на ниските предавки ми е най-леко на краката, ако че правя повече обороти.
    това не е колело, слушай двигателя
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #613
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Всички се чупят като се юркат на ниски предавки и високи скорости и съответно високи обороти
    Арезето не се плаши от високи обороти, примери колкото искаш в този и не само този форум.
    В полския форум даже ги карат със supercharger-и, със стоковите карантии в продължение на години и не ходят с тях до магазина ако ме разбираш.
    От английския пък научаваме че държи и на нитро, изпробвано на 2.5 до 75hp jets...
    ...

  14. #614
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Поправи ме ако греша, но не трябва ли най-голяма опасност да има за мотора на последната предавка на максимално натоварване? Като карам колело на ниските предавки ми е най-леко на краката, ако че правя повече обороти.
    Прав си, но в случая TS явно се плаши и чупи не от големи усилия върху бутала, лагери и пр. а от недобро мазане на лагери и бедна смес при високи обороти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #615
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by tuner View Post
    Какво очакваш от 2.0 атмосферен двг колега,като искаш да юркаш си взимаш 2.5 или 3.0...така е при всички масови коли,каквато е Алфа-та...среден клас кола,някои с чар и характер като Алфа,други са здрави и скучни...
    Какво като е 2.0, а не е 2.5? Очаквам да ми предостави възможностите си, без да се налага основен ремонт. Какъв чар и характер има в това да ти роди моторчето някъде?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 41 of 44 FirstFirst ... 313940414243 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •