Page 43 of 44 FirstFirst ... 3341424344 LastLast
Results 631 to 645 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #631
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Не е голям но не е и маломощен,същият период Ауди ти вадят само 10 коня отгоре от шестак 2,4.....2,0 ТС си е арен.
    То ако става въпрос Алфа още 80-те са вадили 150 коня от 2.0 ТС,ама стария,тогва мощните мотори на Ауди например са по 115 коня
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #632
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    То ако става въпрос Алфа още 80-те са вадили 150 коня от 2.0 ТС,ама стария,тогва мощните мотори на Ауди например са по 115 коня
    Deutsche Autos sind die besten!!!!!
    Last edited by Кайо; 13-02-2014 at 18:11.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #633

    Default

    Quote Originally Posted by delian1978 View Post
    Не харесвам слабата предница и малкия багажник.Аз съм с едно дете и не ми се мисли ако имам още едно какво ще правя.
    Не го вози в багажника това дете бе колега в рамките на шегата разбира се :P
    156 TI 1.9 140hp

  4. #634

    Default

    Като не ги харесвате тея 156-ци, що не ми продадете една?
    Търся някоя нетропаща, бензинова (1.8 или 2.0) седанова с ръчни скорости... От много време. Две перфектни ми изчезнаха пред очите, докато се обадя и вече бяха продадени.
    Пълно е в мобилето и карса с кенефи по 1400 лева, ама аз търся нещо свестно.

    Иначе и на мен не ми харесва маневреността. Да не съм напълно офтопик.

  5. #635

    Default

    Що бе колега, в Мобиле-то има и луксозни тоалетни, не само кенефи:
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=doibgk
    Само малко кофти и скъпо се газифицират, но мисля че диверсификацията не е проблем, ако си маниак.

  6. #636

    Default

    Видял съм я, в такъв филм с директно впръскване не ми се влиза...
    Да не разводняваме тая тема, някой ако има нещо да ми пише ЛС.
    Или трябваше нова тема да си пусна май...

  7. #637

    Default

    Кола и жена се взимат на късмет. Просто епилог.

  8. #638

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    След като ти е мощен радвам се за теб, няма разделение на двигателите по мощност по държави, не съм чул.
    Някога се качи да покараш истински мощен двигател и пак ми пиши. Предполагам, че не си карал много коли, нали?
    Колегa извинявaй, че ти пишa със зaкъснение, но просто не съм редовен нещо нaпоследък! Кaрaл съм достa коли, понеже вуйчо ми от дълги години вкaрвa коли от чужбинa. Тaкa, че ти си нaпрaви сметкa дaли съм кaрaл коли. Кaрaл съм няколко мощни Nissan 350Z, VW Touareg 400+ коня King kong моторa (то е джип, но си нaвървявa), кaрaл съм също merc 63amg.....и долу горе товa сa от бaш мощните ми коли дето съм ги усещaл. Други също е имaло, но с по скромни коне и т.н. Тaкa, че имaх впредвид, че при хубaв мотор нa ТС 2.0 155 си върви добре, кaзвaм зa всекидневнa колa! Зaлепя те пaк нa седaлкaтa, не ти чупи врaтЪ но си върви доволно! Не могa дa ги рaвня с Nissan 350Z дето съм кaрaл или мерцa aмг63, но пaк кaзвaм зa тези коне aлфaтa си върви прекрaсно! Рядко чувaм хорa дето кaзвaт, че тaкaвa aлфa им е все едно колa 60 коня...Предстaвям си колегa, щом тоя ТС 155 коня ти е бaвен, предстaвям си кaк ти е с Opel astra 60 коня хечбекa.........



  9. #639
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    От скоро карам 156-ца, но все пак забелязах някои основни проблеми:
    - доста слаби бутони на ел. стъклата - чупят се много лесно, а и са скъпи по моргите;
    - кофти маневреност, а като добавим към нея и ограничената видимост на заден ход, паркирането на задна става мисия (почти) невъзможна (макар и да се свиква)
    - поне една поставка за чаша да имаше...
    - отвора на запалката плюе повечето зарядни за телефон, които съм пробвал - с други коли и със същите зарядни, проблеми не съм имал;
    - прекалено плитка жабка, дори документите трудно се събират, освен ако не ги сгъна на няколко ката.
    - и последно - нещо, което поне аз намирам за много странно - голям багажник, дълбок е, побира много багаж, а отвора е тесен и ако речеш да вкараш нещо по-голямо - не можеш...

    Общо взето е това, и за да не звуча така, сякаш насила карам тая кола ще кажа, че всичко друго ми идва перфектно и адски ѝ се кефя, а тия минуси по-горе са само капка в морето в сравнение с кефа, който колата ти доставя (стига да случите на читава и пазена бройка).
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #640

    Default

    Много добре си го описал, съгласен съм с теб

  11. #641

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    От скоро карам 156-ца, но все пак забелязах някои основни проблеми:
    - доста слаби бутони на ел. стъклата - чупят се много лесно, а и са скъпи по моргите;
    - кофти маневреност, а като добавим към нея и ограничената видимост на заден ход, паркирането на задна става мисия (почти) невъзможна (макар и да се свиква)
    - поне една поставка за чаша да имаше...
    - отвора на запалката плюе повечето зарядни за телефон, които съм пробвал - с други коли и със същите зарядни, проблеми не съм имал;
    - прекалено плитка жабка, дори документите трудно се събират, освен ако не ги сгъна на няколко ката.
    - и последно - нещо, което поне аз намирам за много странно - голям багажник, дълбок е, побира много багаж, а отвора е тесен и ако речеш да вкараш нещо по-голямо - не можеш...

    Общо взето е това, и за да не звуча така, сякаш насила карам тая кола ще кажа, че всичко друго ми идва перфектно и адски ѝ се кефя, а тия минуси по-горе са само капка в морето в сравнение с кефа, който колата ти доставя (стига да случите на читава и пазена бройка).
    Да, що годе това са и минусите, но като цяло с повечето от тях се свиква с времето и забравяш! Паркирането на зад се свиква с времето, аз вече както се казва с затворени очи я паркирвам на зад, бутоните много зависят в какво състояние са от предишния собственик, щото някой дето не знаят като седнат в колата и почват на горе надолу да дърпат, щото не знаят точно как се цъкат.....и така ги повреждат! Мойте да чукна на дърво за 6 години съм нямамал никакви проблеми, освен с единя който беше счупен още като взех колата и като го смених и край с проблема. Маневреността и тя се свиква, но като си вземеш тази кола и се усеща, че не е маневрена, но с времето и за този проблем забравяш. Запалката я ползвам от както имам колата, но не ми е правила такива номера, а другите вече проблеми които останаха са си проблеми докато имаш колата!



  12. #642
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами общо взето не си съвсем прав за някои неща.Начи бутоните както казва колегата зависи в какво състояние са от предния собственик, ма по моргите недей търси части, във форума се продават на доста на приятни цени.За запалката отиваш си купуваш една универсална която е по-дълбока и я монтираш на мястото на старата.Моята я взех за 6 лв от лада смених само държача с лампичката другото не се познава после.За жабката, поставките за чаши и най вече за недозавиването си прафф, ама тва че нещо големо не мое го вкараш в нещо тесно и дълбоко повече не го споменавай.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #643
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    На моята Алфа от всичките бутони читаво работят само 2, всички останали са счупени, някои от тях съвсем отказали да работят, други пък се натискат с цака за да смъкнеш/вдигнеш някой от прозорците. На все още здравите бутони забелязвам, че механизмът им за вдигане и смъкване е много удобен и приятен за ползване, явно наистина някой от предишните 2-ма собственици (за справка - аз съм трети) не ги е пазил, или пък е возил разни палачори. Подозирам пътниците в неправилна употреба, понеже по шофьорския панел повечето от тях са здрави, а счупените са на 2-те задни и на предната пътническа врата. Каква ирония, повечето имат проблеми с моторчето на стъклата, пък аз не мога да ги ползвам заради потрошени бутони...

    За багажника трябваше да отворя темата, защото самото помещение е обемно и голямо, а отвора е тесен и по тоя начин в някои случаи не можеш да се възползваш от иначе просторния багажник. Все още не съм семеен, затова за пример ще дам някои от хората в по-задните страници, където се оплакват, че не могат да проврат сгъната бебешка количка. Самото багажно отделение побира спокойно 2 такива, ама като не може да мине през тая тяснотия, язък за обема вътре...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  14. #644
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    В раздел купува/продава - http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=13 - има много коректни продавачи на части за нашите коли, или им звънни или пусни тема в раздел купува каквото ти трябва.Не ми се споменават цени но ще останеш доволен.Иначе да, отвора на багажника е малко малък, но за моите потребности е достатъчен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #645
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Абсолютно съм съгласен за жабката,непрактична отвсякъде.Никога не съм имал проблем с никакви бутони(не само на ел. стъклата).Иначе съм пушач,и запалката като такава работи повече от перфектно,друг е въпросът ако се използва по непредназначение.В багажника наистина не могат да се вкарат големи неща,но пък задните врати се отварят доста повече от на други автомобили и съм превозвал дори хладилник.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 43 of 44 FirstFirst ... 3341424344 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •