Page 3 of 44 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 655

Thread: Какво не харесвам в 156-цата?

  1. #31
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by malex View Post
    Не ми харесва:

    5.Смъкващи се задни стъкла от вибрации
    Това бях го забравил

    Дизела си е шумен, особено на ниски обороти - сравнено с немците, че и с други, но мен не ме дразни, дори ме радва трактора

    Повечето други неща колегите са ги казали. Имам само още една забележка: шофьорската седалка. Лумбалната настройка е безполезна - все изгърбен си седя. Другоооо......аааааа! Сетих се! Ако някой са го дърпали. Така се разби отвора на бронята, дето се навива куката, че сега хич и не мисля да слагам капачката.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #32
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Много бъгъв автомобил.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  3. #33
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не ми харесват следните няколко неща:
    1.Недозавиването е ясно, за сметка на това пък стига макс бързо до крайно ляво/дясно.
    2.Претраквания и поскърцвания от таблото.
    3.Наклона на волана, все едно карам бус.
    4.Непадането на зандата облегалка, съответно и ламарината която е зад нея.
    5.Декоративните пласмасови прагове на вратите, много лесно се пукат и трудно се вадят цели.
    6.При разминаване с тир колата потрепва, усещам го по-осезателно когато тир-а се движи със скорост около 80-100км/ч, а аз със 100-120км/ч
    7.Доста шумния мотор в по-високите обороти, което най-осезателно се усеща на дълъг път.
    8.Ааа, щях да забравя, трудното и не-евтнино обслужване, което често е съпроводено с некомпетентни и искащи да ти вземат парите предимно "майстори".

    И си я харесвам такава какватo е...
    Last edited by mirchozo; 22-03-2010 at 21:53.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #34

    Default

    Като я купих нов внос супер тиха нищо не се чува,сега табло кора на врата седалка нормално за нашите пътища,тя е за магистралата.Фаровете не светят както искам решение ксенон.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  5. #35

    Default

    Просто не завива тая кола!!! Ей това и е главния проблем! Иначе всичко друго е компромиси, иначе е красива, спор няма
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #36
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Слабичко окачване, ама като се има предвид, че и служебната А6 се разби, явно проблемът не е в колата, а в пътищата...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #37
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Мене пЪ ме радва много.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  8. #38
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    1. Многократно споменатата маневренност
    2. Прекалено мекото и чупливо окачване. Много лесно удря долно положение на бабуни с висока скорост. (Това скоро ще го променя )
    3. Пластмасовите фарове, които стареят и жълтеят
    4. Тесноватото купе за този размер автомобил (особенно задните седалки)
    5. Кожата запарва през лятото дори и на климатик, а дървения волан се пързаля когато са ми влажни ръцете.
    6. JTD-то не ще да загрее до работа и обратно. През зимата е студ.


    Въпреки това съм влюбен във всяка извивка и всяка форма. Чувствам се изключително комфортно и с радост сядам на шофьорската седалка.
    Last edited by CTOMAHATA; 23-03-2010 at 11:10.
    156SW 1.9JTD 16V

  9. #39
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    1. Многократно споменатата маневренност
    2. Прекалено мекото и чупливо окачване. Много лесно удря долно положение на бабуни с висока скорост. (Това скоро ще го променя )
    3. Пластмасовите фарове, които стареят и жълтеят
    4. Тесноватото купе за този размер автомобил (особенно задните седалки)
    5. Кожата запарва през лятото дори и на климатик, а дървения волан се пързаля когато са ми влажни ръцете.
    6. JTD-то не ще да загрее до работа и обратно. През зимата е студ.


    Въпреки това съм влюбен във всяка извивка и всяка форма. Чувствам се изключително комфортно и с радост сядам на шофьорската седалка.
    1. Маневреността е за сметка на стабиносста и динамиката
    3. Фаровете са просто стари, отваряш и почистваш
    4. Купето въобще не е тясно, отзад има толкова много пространство, мн е удобно
    5. Дървени волан е кофти, просто си го претапицираш с кожа. Става и по-красиво за този модел и по-практично
    6. Карам дизел 1.9 и за 2-3км загрва до 67 градуса колата на минус 20. провери термостата (без да и давам газ до 2000 оборота си я карам)

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #40
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе точно за 2-3 километра и 67C при -20, малко много пресилена история, ако няма подгряващи свещи на антифриза. Все пак има доста хора, които караме и дизели с изправни термостати. Тя на бензинката толкова и трябва за тези температури, пък какво остава за дизела. Не че не може и за 1km да се загрее "печката", ама честно казано все пак не сме си взели коли за по един ден да изкарват.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #41
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нз дали имам такива свещи за подгряване, но от нас докато стигна до жената, което е около 3км е загряла до първото чертичка, която според диагностиката на комп е 67 градуса. Който не вярва да дойде да го повозя, затова нз защо някой като каже бавно загравя, еми не е баш така. А за бензиново хюндай купе, за по малко от 1.5км вече има градус за топло и то яко. Фактите говорят!!
    Last edited by rusiq86; 24-03-2010 at 00:51.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #42
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Капака на пасажерския бег, се измята много грозно.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  13. #43

    Default

    какво не харесвам в 156-цата ми.ми това,че закъснявам всяка сутрин за работа,немога да сляза от нея,минавам по най-дългия маршруткво да направя,живея в малък градтази кола...............ех любов.............
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #44

    Default

    Баси аз ли съм дърво, обаче не мога да намеря кусур в маневреноста, идеална си е.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси аз ли съм дърво, обаче не мога да намеря кусур в маневреноста, идеална си е.....
    Нема що да съ притесняваш.И на мен ми допада.Га съ кача на Аудито,геврека го навивам кът на мотокар,а в завоите,върта волана па то оди направо.Не ме кефи тоя филм.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 3 of 44 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •