Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Истински ксенон за 156 FL, не рефлекторен HDI

  1. #1
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default Истински ксенон за 156 FL, не рефлекторен HID

    Обмислям поставянето на Xenon фарове. Настроен съм против масовите HDI китове поставяни на рефлекторния фар без никакви модификации. Всички знаем, че поради различния по форма и сила светлинен источник резултата е поява на отблясъци и заслепяване на насрещно движещите се водачи. (Тези които не знаят да прочетат този материал. Има и едно хубаво филмче)

    Намерих 2 варианта, но и за двата имам въпроси. Надявам се някой да може да помогне:

    Вариант 1 - Подмяна на целия фар с такъв на снимките по долу (предпочитан от мен)
    1.1. Прожектора със сигурност ли е за Xenon лампа или има версии и за халогенни? Ако взема такъв фар сигурно ли е,че лъча ще бъде правилно насочен и заслепяване няма да има. Четох че и при прожекторите има разлика в отражателя между xenon & halogen. На 155,145/6,166 "лупите" със сигурност не са за xenon и има проблем с монтажа, макар и доста по-малък от рефлекторни фарове. Уви 156 е с рефлектор
    1.2. Бласта вграден ли е във фара? (инфо от barash "Баластите бяха монтирани под самия фар и на самата крушка имаше още един стартер или реле не знам ко беше?")
    1.3. Трябва ли да се правят някакви други модификации по окабеляването?
    1.4. Чека за изгоряла кружка ще ми досажда ли при тази размяна?





    Вариант 2 - монтиране на прожектор проектиран за Xenon лампа вътре в рефлектора
    Тъй като не ми се иска да си режа рефлекторите намерих решение което по думите на Rob3rto тук директно се монтира в отвора на H7 кружката. Уви инфото за това решение е оскъдна а брошурата е на италиански
    2.1. Може ли някой италианоговорящ да преведе какво пише?
    2.2. Някой купувал ли е подобен кит и какви са впечатленията?
    2.3. Евентуални проблеми с чека за изгоряла кружка, премигване при смяна м/у къси и дълги, монтиране на кондензатори и други глупости?

    link



    И последно
    3.1. Върти ми се в главата, че има ше изискване xenon фаровете задължително да имат умивалници. Уви не мога да намеря къде точно го пише и дали наистина съществува такова изискване. Гледах напоследък снимки и клипове на новата Giulietta и ми направи впечатление, че модела с bi-xenon няма умивалници на бронята. Ясно се вижда и на този рекламен клип. От тук се питам наистина ли е задължително или съм изпаднал в някаква заблуда?


    Ето връзка към другата ми тема в раздел купува.
    Last edited by CTOMAHATA; 25-03-2010 at 14:17. Reason: корекция на правописна грешка в заглавието
    156SW 1.9JTD 16V

  2. #2
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Иво, само едно уточнение, че на Giulietta им умиватели на фаровете. Под самия фар едно капаче от което излиза пръскалката. И всички коли със заводски ксенон имат умиватели. Макар, че на Либрата имам пръскалки, а нямам ксенон.
    А иначе и аз съм в процес на проучване как на рефлекторен фар да се монтират лупи и оттам ефективен ксенон.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Незнам как го решихте ,че има проблем с монтажа на ксенонова система на 155-ца примерно...
    Аз съм и на къси и на дълги с ксенони и нямам никакви грижи!
    По-важното е ,че тези срещу мен също нямат проблеми (докато карам на къси) защото лупите фокуситар светлиния сноп перфектно и не се получават разсеики като при стандартния рефлектор...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Иво, само едно уточнение, че на Giulietta им умиватели на фаровете. Под самия фар едно капаче от което излиза пръскалката.
    Снимка от сайта на Giulietta (link че е малко голяма) Не виждам такова капаче. Малко отклонявам темата, но дай снимка или текст където се вижда ясно че умивалник. Основния въпрос е изисква ли се подобно нещо или не. (Не ми се сменя и бронята за да мога да ходя спокойно в чужбина).

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    А иначе и аз съм в процес на проучване как на рефлекторен фар да се монтират лупи и оттам ефективен ксенон.
    Ще споделиш резултата, нали?
    156SW 1.9JTD 16V

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ето ти това което ти обещах.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails СНИМКИ ТЕЛ. 100.jpg   СНИМКИ ТЕЛ. 101.jpg  
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Post

    Основно се изисква уредба за измиване и автоматичен коректор на височината на фаровете. За автомобил с фабричен ксенон.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами нямаш никакъв проблем за оригинални фарове с фабричен ксенон за 156 FL. Отиваш и си купуваш двата фара от BOSCH (към 3200лв. излизат), те са си оборудвани с всичко необходимо като траф, баласти, регулация. Само че за да си 100% изряден, трябва задължително и умивателна уредбва на фаровете да монтираш (ако нямаш такива).

    Другия вариант - търсиш (или по-точно ако имаш познати) някъде втора ръка по моргите в италия. Иначе травиалните варианти ги занеш и сам. Ако искаш без лупи - комплект за рефлекторни фарове - H7R Има на Luxima и е някъде към 300+ лева. Но къвто и ксенон да сложиш, умивателите са задължителни, както и добрата регулировка.
    P.S. Незнам защо бягаш от обикновените фарове с лупи. Погледни някоя 145-ца с добре регулиран ксенон, как реже светлината направо с нож.
    Last edited by AlfaMan; 24-03-2010 at 23:51.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колеги извинявам се, че питам тук в тази тема, но винаги ми е било интересно защо е важно да имаш умиватели като си с ксенон?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    При замърсено стъкло се получава сериозно разсейване на светлината. Което пречи много, в комбинация със силната светлина.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Ето: http://www.alvolante.it/gallery/18670
    Загледай се под фара има капаче. Най-ясно се вижда на 4-тата снимка.
    Иначе задължително ще пиша ако станат хубаво лупите на 156-цата /макар, че моята не е ФЛ/.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  11. #11
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    ...и автоматичен коректор на височината на фаровете...
    Това не го знаех, но е логично. 10x за инфото. Наклони везните още в посока оригинални фарове. Сега изискванията са кристално ясни.

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Загледай се под фара има капаче. Най-ясно се вижда на 4-тата снимка.
    Мерси. Разсея заблудата. Явно до сега съм попадал на някакви рекламни колажи, на които това капаче липсва (както и капачето за теглича).

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Другия вариант - търсиш (или по-точно ако имаш познати) някъде втора ръка по моргите в италия.
    Спирам се на този, но за съжаление кръга ми от познати в Италия е много малък. Поради това ще съм благодарен на помощ от ваша страна.


    Тъй като бих искал да съм изряден започвам издирване и на броня с умивалници. Със сигурнос много хора ще ме сметнат за луд (а може и да съм, но това е друга тема).
    Не знам дали няма вариант за напасване на умивалници от друга кола???

    В кръга на майтапа се сещам за едни светещи пръскалки за джамове - хит за знаете кои автомоили. Могат да се ползват като екстра габарити, а ако се смени светодиода с по-мощен получаваме истински daylight но стига глупости.
    156SW 1.9JTD 16V

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колеги извинявам се, че питам тук в тази тема, но винаги ми е било интересно защо е важно да имаш умиватели като си с ксенон?
    Отделно зимата като се маскира фара под няколко милиметров слой луга, лед и други гадости, няма кой да го стопи. Както например прави нормалната Уампа. Т.е. умиватела е препоръчителен особено за зимния сезон.

  13. #13
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колеги извинявам се, че питам тук в тази тема, но винаги ми е било интересно защо е важно да имаш умиватели като си с ксенон?
    И аз това се чудя, ама оригиналния ксинон май не грее и зимата се заледяват фаровете. При мен специално си нагрява ксенона и си се топят без проблем, не знам що така.

  14. #14
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ксенона си грее, не толкова много като халогенната крушка, но грее. Топи ле както лед, така и ако са мръсни фаровете и са наслоени с мръсотия, няма само със струя да се почистят, по тая логика като ти е мръсно стъклото само с вода, защо не се чисти, а требе и чистачка?! Това за мен е безмислено и няма мн приложение!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Е ... освен, ако в течността за чистачки има някаква егати химията
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •