Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с работата на двигателя на АР 145 2,0 16 V

  1. #1
    Младши алфист alex01's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Тетевен
    Age
    51
    Posts
    5

    Angry Проблем с работата на двигателя на АР 145 2,0 16 V

    Колеги, имах следния проблем. Имам Алфа 145 2,0 16V 97 г. Още като я купих беше със следния проблем: прекъсваше. Стария собственик ми каза, че трябва да се сменят свещите и кабелите и ще се оправи. Аз си казах ок колко ти е едни свещи и кабели. Както и да е смених ги, но уви същата работа. Сложих нов дебитомер пак същия резултат. Колата може да работи перфектно с дни, но като почне да прекъсва не знм вече какво да правя. Дай те съвет!

  2. #2
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Според мен една диагностика ще реши проблема наи добре,закараи е някаде да ти кажат какво и има и тогава оправяи
    145 Qv

  3. #3
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by alex01 View Post
    Колеги, имах следния проблем. Имам Алфа 145 2,0 16V 97 г. Още като я купих беше със следния проблем: прекъсваше. Стария собственик ми каза, че трябва да се сменят свещите и кабелите и ще се оправи. Аз си казах ок колко ти е едни свещи и кабели. Както и да е смених ги, но уви същата работа. Сложих нов дебитомер пак същия резултат. Колата може да работи перфектно с дни, но като почне да прекъсва не знм вече какво да правя. Дай те съвет!
    Като за начало напиши от къде си.Колеги ще те насочат към читав майстор,а несъмнено ти трябва такъв.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  4. #4
    Младши алфист alex01's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Тетевен
    Age
    51
    Posts
    5

    Default

    От Тетевен съм колеги.

  5. #5
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by alex01 View Post
    От Тетевен съм колеги.
    Опитай и със 100 октанов бензин да покараш.0т лошо гориво също може да прекъсва и предърпва.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Добре си написал, че си сменил свещи/кабели, но не си написал какви си сложил? Щото тия мотори са малко капризни към свещи...
    Иначе възможните проблеми са: бобина/и, мръсни дюзи, дори ламда сонда (малко вероятно, но може да се провери на дианостика)...

    AR 145 QV '97

  7. #7
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Колега , а лулите на свещите провери ли ги ? Едно време моята прекъсваше яко , но сле нови лули и свещи Денсо заспа
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  8. #8
    Младши алфист alex01's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Тетевен
    Age
    51
    Posts
    5

    Default

    Колеги, най - после се оправи ако ви кажа как няма да повярвате. Случайно свалих буксата на ламбда сондата и след 10 мин. пак я сложих и познайте заработи като часовник. Просто невероятно, но факт не знам от това ли беше, но вече е друга кола.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •