Results 1 to 15 of 47

Thread: Съединител

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default Съединител

    Забелязал съм колеги, че понякога педала на съединителят е много твърд и направо не се търпи и като покарам известно време извънградско или в града с повече ръчка омеква и става много приятен за каране ,някои забелязал ли е таова нещо при неговата Алфа и от какво може да е .Съединителят е на около 20000 км Валео.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  2. #2
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Моя педал на съединителя си е все твърд, независимо колко е карана колата.Даже прискърцва понякога,чувствам че има нужда от някаква намеса, но за сега докато си върши работата няма да го пипам.

  3. #3
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Скоро си смених съединител и мога да ти кажа че след това имах чуство да карам нова кола... меко като масло

    Преди да ми се развали и аз имах този проблем - много твърд след паленето и след като карах известно време ставаше по човешко.
    При мен със сигурност съединител беше за смяна - претискателен диск и явно беше боксъвал така че направо комплект. Ти викаш че твои е само на 20хил км така че е се надяваме да не е това -> ти ли го смени или предишня собственик ? сигурен ли си за километраж ?

    Може също да има и помпата замесена - там идеята че връска със колко време я караш няма но по скоро колко пъти натискаш педала. Всеки път помпваш и дигаш налягането. Направи тест сутринта, като палиш, натискай няколко пъти преди да тръгнеш а виж дали омекне.

    При всеки случай отиди при Румен примерно да я погледне.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Колеги скоро ще го сменям със сигурност ,както и най -вероятно и маслената помпа защото като загрее се чуват много дразнещи звуци от мотора и даже почва да вибрира доста по-силно на загряла кола .+ тва се чува едно подрънкване от към маховика което е много дразнещо.
    П.С . Колега откъде взе съединителя и колко мангизи е .
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  5. #5
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Колега, щом викаш че съединител ти е на 20хил км, защо искаш да го смениш сус сигурност ?? или нещо не е сигурно във този километраж ?

    По вапрос на съединител, има 2 избор : оригиналня или Валео. След като бях без кола оставих на Румен да го вземе така че не ми е ясно откаде идва - може би от Т&Н Кар.
    Интересното обаче е че на Валео струва около 650кинта, а оригиналня около 550кинта. Аз взех оригиналня който се оказа че на кутията пише Ricambi Original но пък вътре е Валео... не ме питай какво има пък във Валеото тогава... да не кажат че кутията стува 100 лева повече...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Най-вероятно си взел боклука който пробутват за 166 а е за 156 JTD. Ако не я ръчкаш много става.

  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Колега, щом викаш че съединител ти е на 20хил км, защо искаш да го смениш сус сигурност ?? или нещо не е сигурно във този километраж ?

    По вапрос на съединител, има 2 избор : оригиналня или Валео. След като бях без кола оставих на Румен да го вземе така че не ми е ясно откаде идва - може би от Т&Н Кар.
    Интересното обаче е че на Валео струва около 650кинта, а оригиналня около 550кинта. Аз взех оригиналня който се оказа че на кутията пише Ricambi Original но пък вътре е Валео... не ме питай какво има пък във Валеото тогава... да не кажат че кутията стува 100 лева повече...
    Двата съединителя са еднакви найстина. Разликата е че на единия има печат FIAT а на другия не. И двата са си за 166 и са усилени спрямо тези за 156, които се слагат масово защото са към 300лв, но изкарват малко.
    Имайте предвид че твърдият съединител много често води и до скапване на помпите.

  8. #8
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    . Аз взех оригиналня който се оказа че на кутията пише Ricambi Original но пък вътре е Валео... не ме питай какво има пък във Валеото тогава... да не кажат че кутията стува 100 лева повече...
    Fiat не произвежда съединители а ги купува и си ги продава в своя опаковка - Ricambi Originali както между впрочем стоят нещата с повечето части .Така е при повечето производители .
    Ricambi Originali Вътре винаги е Valeo или АР за някои модели но дори и тогава когато е АР феродото им е Valeo защото те пък купуват феродото и не го произвеждат. Обикновено рикамбито е по-скъп в повечето случаи, но може да са от различни зареждания, правени по различно време, за различни цени .И двете фирми и АП и Валео имат официални заводи в Турция и качеството на турските е добро ,така че цените могат да варират дори и при еднакъв каталожен номер съединител .Считам че тази информация ще е полезна за тези които не знаят и ще им спести чуденето и съмненията при бъдеща покупка !
    Last edited by dimo; 29-03-2010 at 12:20.
    Alfa 155 2.0 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •