Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Съединител

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default Съединител

    Забелязал съм колеги, че понякога педала на съединителят е много твърд и направо не се търпи и като покарам известно време извънградско или в града с повече ръчка омеква и става много приятен за каране ,някои забелязал ли е таова нещо при неговата Алфа и от какво може да е .Съединителят е на около 20000 км Валео.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  2. #2
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Моя педал на съединителя си е все твърд, независимо колко е карана колата.Даже прискърцва понякога,чувствам че има нужда от някаква намеса, но за сега докато си върши работата няма да го пипам.

  3. #3
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Скоро си смених съединител и мога да ти кажа че след това имах чуство да карам нова кола... меко като масло

    Преди да ми се развали и аз имах този проблем - много твърд след паленето и след като карах известно време ставаше по човешко.
    При мен със сигурност съединител беше за смяна - претискателен диск и явно беше боксъвал така че направо комплект. Ти викаш че твои е само на 20хил км така че е се надяваме да не е това -> ти ли го смени или предишня собственик ? сигурен ли си за километраж ?

    Може също да има и помпата замесена - там идеята че връска със колко време я караш няма но по скоро колко пъти натискаш педала. Всеки път помпваш и дигаш налягането. Направи тест сутринта, като палиш, натискай няколко пъти преди да тръгнеш а виж дали омекне.

    При всеки случай отиди при Румен примерно да я погледне.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Колеги скоро ще го сменям със сигурност ,както и най -вероятно и маслената помпа защото като загрее се чуват много дразнещи звуци от мотора и даже почва да вибрира доста по-силно на загряла кола .+ тва се чува едно подрънкване от към маховика което е много дразнещо.
    П.С . Колега откъде взе съединителя и колко мангизи е .
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  5. #5
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Колега, щом викаш че съединител ти е на 20хил км, защо искаш да го смениш сус сигурност ?? или нещо не е сигурно във този километраж ?

    По вапрос на съединител, има 2 избор : оригиналня или Валео. След като бях без кола оставих на Румен да го вземе така че не ми е ясно откаде идва - може би от Т&Н Кар.
    Интересното обаче е че на Валео струва около 650кинта, а оригиналня около 550кинта. Аз взех оригиналня който се оказа че на кутията пише Ricambi Original но пък вътре е Валео... не ме питай какво има пък във Валеото тогава... да не кажат че кутията стува 100 лева повече...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Най-вероятно си взел боклука който пробутват за 166 а е за 156 JTD. Ако не я ръчкаш много става.

  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Колега, щом викаш че съединител ти е на 20хил км, защо искаш да го смениш сус сигурност ?? или нещо не е сигурно във този километраж ?

    По вапрос на съединител, има 2 избор : оригиналня или Валео. След като бях без кола оставих на Румен да го вземе така че не ми е ясно откаде идва - може би от Т&Н Кар.
    Интересното обаче е че на Валео струва около 650кинта, а оригиналня около 550кинта. Аз взех оригиналня който се оказа че на кутията пише Ricambi Original но пък вътре е Валео... не ме питай какво има пък във Валеото тогава... да не кажат че кутията стува 100 лева повече...
    Двата съединителя са еднакви найстина. Разликата е че на единия има печат FIAT а на другия не. И двата са си за 166 и са усилени спрямо тези за 156, които се слагат масово защото са към 300лв, но изкарват малко.
    Имайте предвид че твърдият съединител много често води и до скапване на помпите.

  8. #8
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    . Аз взех оригиналня който се оказа че на кутията пише Ricambi Original но пък вътре е Валео... не ме питай какво има пък във Валеото тогава... да не кажат че кутията стува 100 лева повече...
    Fiat не произвежда съединители а ги купува и си ги продава в своя опаковка - Ricambi Originali както между впрочем стоят нещата с повечето части .Така е при повечето производители .
    Ricambi Originali Вътре винаги е Valeo или АР за някои модели но дори и тогава когато е АР феродото им е Valeo защото те пък купуват феродото и не го произвеждат. Обикновено рикамбито е по-скъп в повечето случаи, но може да са от различни зареждания, правени по различно време, за различни цени .И двете фирми и АП и Валео имат официални заводи в Турция и качеството на турските е добро ,така че цените могат да варират дори и при еднакъв каталожен номер съединител .Считам че тази информация ще е полезна за тези които не знаят и ще им спести чуденето и съмненията при бъдеща покупка !
    Last edited by dimo; 29-03-2010 at 13:20.
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #9
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Така и така е отворена тази тема да поставя и аз едно питане.Преди няколко дена, пътувайки за София, преди последния тунел на Витиня на най стръмния участък ми се изфорсира двигателя 1-2 пъти.Скоростта ми беше около 140-150 км/ч,в колата бяхме само аз и жена ми и без багаж в багажника.На връщане след Горни Богров реших да я настъпя но и при 170-180 колата си дърпаше яко а проблема не се повтори,междувременно в колата вече имаше 4 човека и багажника беше препълнен.Не знам какво стана та се изфорсира,предполагам че е бил съединителя но ако някой знае някаква друга причина нека да сподели.

  10. #10
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Така и така е отворена тази тема да поставя и аз едно питане.Преди няколко дена, пътувайки за София, преди последния тунел на Витиня на най стръмния участък ми се изфорсира двигателя 1-2 пъти.Скоростта ми беше около 140-150 км/ч,в колата бяхме само аз и жена ми и без багаж в багажника.На връщане след Горни Богров реших да я настъпя но и при 170-180 колата си дърпаше яко а проблема не се повтори,междувременно в колата вече имаше 4 човека и багажника беше препълнен.Не знам какво стана та се изфорсира,предполагам че е бил съединителя но ако някой знае някаква друга причина нека да сподели.
    Колега, колкото и комично да звучи, на мен такова нещо ми се е случвало от заседнала под педала на газта стелка. Та първо виж да не е било това.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #11
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Двата съединителя са еднакви найстина. Разликата е че на единия има печат FIAT а на другия не. И двата са си за 166 и са усилени спрямо тези за 156, които се слагат масово защото са към 300лв, но изкарват малко.
    Имайте предвид че твърдият съединител много често води и до скапване на помпите.
    Говориш глупости!!! Усилени,неусилени.Прочети каталога на Валео и говори!! Там няма разлика,разликата я правят магазините за да продават дебело.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  12. #12
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan View Post
    Говориш глупости!!! Усилени,неусилени.Прочети каталога на Валео и говори!! Там няма разлика,разликата я правят магазините за да продават дебело.
    Аз каталога съм го чел, но ти май не си. И я ми кажи ти колко коли си пробвал с различните съединители?? И защо на по силните коли тия дето масово се слагат за либра 1.9JTD издухват за нула време??? И ако искаш да ти снимам разликата в притискателя защото явно не си я виждал. А може би не си свалял ОРИГИНАЛЕН съединител от 166-ца та да видиш разликата......
    И да ти кажа не е един случая в който заради минаване "тънко" по съвет на "разбирач" след 10 000км се налага пак смяна.

  13. #13
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Аз каталога съм го чел, но ти май не си. И я ми кажи ти колко коли си пробвал с различните съединители?? И защо на по силните коли тия дето масово се слагат за либра 1.9JTD издухват за нула време??? И ако искаш да ти снимам разликата в притискателя защото явно не си я виждал. А може би не си свалял ОРИГИНАЛЕН съединител от 166-ца та да видиш разликата......
    И да ти кажа не е един случая в който заради минаване "тънко" по съвет на "разбирач" след 10 000км се налага пак смяна.
    Чети каталога,аз и ти кво сме виждали няма значение!! Отговора кой е виждал повече го знаеш сам. Не ми се водят глупави спорове!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan View Post
    Говориш глупости!!! Усилени,неусилени.Прочети каталога на Валео и говори!! Там няма разлика,разликата я правят магазините за да продават дебело.
    Ето малко снимки от каталога и понеже си вещ обясни на нас простосмъртните как го дава Валео и как го четеш (тълкуваш) ти. Аз го виждам така 821325 за 136 и 140 коня 166, 821324 за почти всички останали JTD та. Трябва да се прекрати спекулата с тия съединители веднъж завинаги, за да няма теми от рода на 15 000 новия ми 350 левов съединител на 166цата боксува. Ако имаш възражения обещавам след празниците да снимам притискателите на двата съединителя и да видим тогава какво ще кажеш. Може да си много добър майстор но тука си в голема заблуда повярвай. Успех.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails valeo11.jpg   valeo12.jpg  
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ето малко снимки от каталога и понеже си вещ обясни на нас простосмъртните как го дава Валео и как го четеш (тълкуваш) ти. Аз го виждам така 821325 за 136 и 140 коня 166, 821324 за почти всички останали JTD та. Трябва да се прекрати спекулата с тия съединители веднъж завинаги, за да няма теми от рода на 15 000 новия ми 350 левов съединител на 166цата боксува. Ако имаш възражения обещавам след празниците да снимам притискателите на двата съединителя и да видим тогава какво ще кажеш. Може да си много добър майстор но тука си в голема заблуда повярвай. Успех.
    Снимай и ми покажи разликите!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •