Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 98

Thread: Kappa ---> Alfa Romeo 166

  1. #1

    Default Kappa ---> Alfa Romeo 166

    Здравейте колеги. Както заглавието подсказва се чудя дали да не си купя 166-ца, защото гледам, че са станали по около 5-6 хиляди. Оглеждам се или за 3.0 бензин или за 2.4 дизел. Искам да ви попитам според вас какви разлики ще усетя между двете коли като цена на поддръжка, консумативи застраховки и т.н. За данък лукс няма да говоря, защото съм намерил една 3.0 която е регистрирана, като 2.4 дизел (не знам как) Също така искам да ви попитам ако търся бартер от мойта за алфа колко пари е разумно да доплатя според вас при цена на алфата 5500-6000. Благодаря и поздрави на всички

    П.П. В момента карам капа 147 коня 2.0 бензин на газ и разходът ми на гориво е около 18литра градско и 12 извънградско. Какъв е приблизително разхода на дизеловата и на бензиновата алфа ?

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    ето една дребна разлика :
    Капата отпред е със сменяеми шарнири по около 30 кинта за брой а,166 е с цели носачи парчето от 200 лв на горе
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3

    Default

    Преживява се, по-живо ме интересува разхода на гориво, честите проблеми при алфите, какво да гледам, като ходя да търся кола и т.н.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    ето една дребна разлика :
    Капата отпред е със сменяеми шарнири по около 30 кинта за брой а,166 е с цели носачи парчето от 200 лв на горе
    Грешиш много. Точно, че се използват алтернативни шарнирни втулки от мерцедес които струват по 20 лв.

    ---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    П.П. В момента карам капа 147 коня 2.0 бензин на газ и разходът ми на гориво е около 18литра градско и 12 извънградско. Какъв е приблизително разхода на дизеловата и на бензиновата алфа ?
    2.4 JTD на 166 ще ти гори до 10 градско, ако я тъпчеш може и повече. Като цяло зависи от стила ти на каране и тежеста на копитото. Извънградско ще гори към 7.

  5. #5

    Default

    Това звучи много добре. Сега намерих една 2.0 бензин 4 цилиндрова 155 коня на много добра цена. Довечера мисля да мина да я видя. Гледайки снимки си мисля, че технологично е много близка до капата. Дори термостата ми изглежда същия.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Това звучи много добре. Сега намерих една 2.0 бензин 4 цилиндрова 155 коня на много добра цена. Довечера мисля да мина да я видя. Гледайки снимки си мисля, че технологично е много близка до капата. Дори термостата ми изглежда същия.
    С риск да ме нападнат бензинаджиите.... Ако си толкова фен на бензина по-добре си вземи 2500 или 3000 кубика V6. 2.0 155 коня грам не върви спрямо чипосан дизел и харчи минимум 14 градско. To не, че и V6-те горят по-малко ама поне знаеш защо го горят и уещаш.

  7. #7
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Грешиш много. Точно, че се използват алтернативни шарнирни втулки от мерцедес които струват по 20 лв.

    ---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:19 ----------



    2.4 JTD на 166 ще ти гори до 10 градско, ако я тъпчеш може и повече. Като цяло зависи от стила ти на каране и тежеста на копитото. Извънградско ще гори към 7.
    Какви втулки бе приятелю говоря ти за предни долни носачи ,а не за рециклиране на задно окачване ,чети малко по внимателно преди да пишеш глупости !Така съзнателно или не вкарваш човека в заблуда.
    Last edited by dimo; 29-03-2010 at 14:02.
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #8

    Default

    То хубаво 155 коня "не върви", много ми се кара голям бензин, но данък лукс на стойност 1/4 от колата почти не ми се плаща и не ми е по джоба. Ако евентуално намеря някоя регистрирана по вторич начин добре, но като се замисля може това да ми създаде проблеми за в бъдеще. За дизел определено съм съгласен, но винаги като търся кола втора употреба на първо място за мен е състоянието на автомобила и после дали е дизел или бензин.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Какви втулки бе приятелю говоря ти за предни долни носачи ,а не за рециклиране на задно окачване ,чети малко по внимателно преди да пишеш глупости !Така съзнателно или не вкарваш човека в заблуда.
    Моя грешка, не прочетох внимателно че става въпрос за предница.

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Градско 9-10, извън градско 6-7 и с чип върви много. Иначе окачването си е занимавка, ше ти се намира с какво да се занимаваш
    166, 2.4 JTD'00

  11. #11
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    То хубаво 155 коня "не върви", много ми се кара голям бензин, но данък лукс на стойност 1/4 от колата почти не ми се плаща и не ми е по джоба. Ако евентуално намеря някоя регистрирана по вторич начин добре, но като се замисля може това да ми създаде проблеми за в бъдеще. За дизел определено съм съгласен, но винаги като търся кола втора употреба на първо място за мен е състоянието на автомобила и после дали е дизел или бензин.
    Данък лукс не е ли от 3000 кубика нагоре....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  12. #12
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Данък лукс не е ли от 3000 кубика нагоре....
    Точно, до 3.0 не се плаща Плащат данък лукс само НАД 3000cm³ Но и тези над 150к.с. плащат ..
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моята гори 15-17газ градско и 10-12 извън. И дизела и бензина са с тежка поддръжка, така че си помисли добре. Колкото си харесвам колата, толкова я мразя

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ами колега аз слязох от бензинова капа с твоя мотор...147 коня,които е и се качих на дизелова 166 пак с наи слабия мотор 136 коня.За разход двете коли изобщо не могат да се сравняват.166 дизел гори извън града от 6.5 до 7,5 нафта в града разхода е околи 9-10 зависи от стила на каране.Имаи в предвид че ще останеш малко разочарован ако слезеш от 5-ак и се качиш на 4 цилиндров бензин сложен на 166...Истината е в големите бензинови мотори ама там тряя здраво да му държиш края.
    Капа и 166 са донякъде идентични автомобили....но си имат и доста разлики....Окачването си е доста по сложничко на 166 ..отпред имаш долни носачи на цени почващи от 180 лева и нагоре и горни носачи на цени от 90 лева нагоре....Имаи предвид че заради хубавите ни пътища,евтините се сменят почти всяка година и си е цифра.Няма го ефтния шарнир както при Капа...Истината е че 166 е по-съвременна кола от Капа и е нормално всичко да и е по-скъпо и стандартните и гуми са 16 цола спрямо 15 за капа.Капата вече изглежда малко ДЕМОДЕ.Също като слезеш от Капа и се качиш на 166 не може да не ти направи впечатление колко по трудно се върти волана и колко по тясно е отпред и отзад.Няма да ги има серино прибирането на огледалата и щорите с които няма начин да не си свикнал.
    Поздрави !!!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Точно, до 3.0 не се плаща Плащат данък лукс само НАД 3000cm³ Но и тези над 150к.с. плащат ..
    А тези със 150 коне влизат ли е теслата или ?

    Колкото до харченето аз съм с тези пропорции:

    - Градско - от 8,5 до 11,5
    - Извън градо (до 140 км в час) 5,2, а ако не е магистрала и караш с около 90 км , съм падал и до 4,7

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •