Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98

Thread: Kappa ---> Alfa Romeo 166

  1. #16
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    А тези със 150 коне влизат ли е теслата или ?

    Колкото до харченето аз съм с тези пропорции:

    - Градско - от 8,5 до 11,5
    - Извън градо (до 140 км в час) 5,2, а ако не е магистрала и караш с около 90 км , съм падал и до 4,7
    Само НАД 150к.с. Ти си точно на максимума , като изключим чипа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  2. #17

    Default

    Колеги днес кум 20:30 ходих да гледам една 166ца 2001 2000 бензин от човек. Човека се оказа познат на познат в последствие, но нека да споделя какво ми направи впечатление и вие да кажете какво мислите. 1. Двигателят ми се стори леко шумен на празен ход, но работеше добре и равномерно. Като козметични забележки колата имаче счупено копче за едното ел. стъкло и развалена панта на подлакътникът между двете предни седалки. Покарах я малко и ми се стори доста стегната и добре набираща и също така загря доста бързо в сравнение с капата. При натискане на задницата с ръка ми се стори, че малко се заклаща (съмнявам се за амортисьори, но може и просто да са им меки задниците ?!?) Съединителят и спирачката бяха много меки и удобни, но скоростният лост ми се стори тегав (не че влизаха трудно скоростите, а просто лостът се движеше трудно и леко тегавичко). Ръчната се оказа, че съвсем не работи и се чудя дали това се дължи на жила или на спирачни апарати.

    Ясно ми е, че без да видите колата няма как да ми отговорите със сигурност на купчината от въпроси, но просто при повечето коли има добре познати проблеми, които са известни на каращите ги и ми се иска, ако нещо от изброените от мен неща е такова да ми споделите.

    Изинявам се, че продължавам и продължавам да питам във форума, но просто ви имам доверие, защото доста време сте прекарали с тези красавици и им знаете слабите места

    За да се включа в по-горния спор данък лукс ще е за всички коли над 164 конски сили по последни данни. За справка ланча форума раздел общи.
    Last edited by duronman; 30-03-2010 at 13:43.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    1. Ако трака значи има заминал вариатор... Доколкото знам това е към 350 лв част + отделно труд при който се свалят валове и тн? Но нека бензинаджиите обеснят по-подробно.
    2. Конзолите за ел. стъклата не са евтини даже и втора употреба.
    3. Подлакътника може някой дето се занимава с пластмаси да ти го залепи и оправи за символична сума
    4. Ако задницата се клати това ще се дължи на нещото за което говорех отначало. Разбити шарнирни втулки на задните шенкели към долните носачи. Естествено оригиналните втулки не се продават отделно и искат цели носачи да се купуват. И тук вече може да използваш от мерцедес очиларка втулките. Предполагам за този проблем говорим де. Ама тя би трябвало да ти е поднасяла през нерваностите освен ако не са и направили реглаж, който да я закърпи временно.
    5. Скоростния лост някой път е така тегав, защото трябва да се долее масло в скоростната кутия. Но може и друго да е.

    П.С. Не ти знам финансовите възможности, но ако си практичен човек по-добре си готви и пари за газов инжекцион, защото разхода на този двигател ще ти излезе солен.
    Last edited by RoMAN; 30-03-2010 at 00:33.

  4. #19

    Default

    Ами при каране беше стабилна просто натискайки я с ръка много меко и лесно се натискаше. Доста по-меко от на повечето коли. Двигателят не бих казал, че "трака" но е по-шумен от нормалните ми разбирания за бензинов мотор, ако му подам малко газ вече звучеше мекичко. Колата е тази: http://www.cars.bg/u98182 и честно казано направо ме тревожи твърде ниската цена, но тъй като намерих познат, които познава този човек ще го поразпитам. Другото което разбрах е, че този двигател е на fiat, за разлика от 6 цилиндровие. Вярно ли е това (не че сега не съм с фиатски петак). За вървене субективното ми усещане е, че е 1:1 с капата. За пространство е малко по-тясна, но определено по-съвременна. Само не мога да я преживея тази касетка... има ли къде да се сложи нормално CD MP3 ?

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Колеги днес кум 20:30 ходих да гледам една 166ца 2001 2000 бензин от човек. Човека се оказа познат на познат в последствие, но нека да споделя какво ми направи впечатление и вие да кажете какво мислите. 1. Двигателят ми се стори леко шумен на празен ход, но работеше добре и равномерно. Като козметични забележки колата имаче счупено копче за едното ел. стъкло и развалена панта на подлакътникът между двете предни седалки. Покарах я малко и ми се стори доста стегната и добре набираща и също така загря доста бързо в сравнение с капата. При натискане на задницата с ръка ми се стори, че малко се заклаща (съмнявам се за амортисьори, но може и просто да са им меки задниците ?!?) Съединителят и спирачката беха много меки и удобни, но скоростният лост ми се стори тегав (не че влизаха трудно скоростите, а просто лостът се движеше трудно и локо тегавичко). Ръчната се оказа, че съвсем не работи и се чудя дали това се дължи на жила или на спирачни апарати.

    Ясно ми е, че без да видите колата няма как да ми отговорите със сигурност на купчината от въпроси, но просто при повечето коли има добре познати проблеми, които са известни на каращите ги и ми се иска, ако нещо от изброените от мен неща е такова да ми споделите.

    Изинявам се, че продължавам и продължавам да питам във форума, но просто ви имам доверие, защото доста време сте прекарали с тези красавици и им знаете слабите места

    За да се включа в по-горния спор данък лукс ще е за всички коли над 164 конски сили по последни данни. За справка ланча форума раздел общи.
    2.0 ТС не е мотора за 166. Както искаш така ме разбирай. Ръчната на 166 ците по принцип си е проблемна от към жилата. Подлакътниците на почти всички са счупени. Мотора ти се чува шумен защото вероятно вариатора е последен сезон. Пак ти казвам ако искаш добра динамика и нисък разход на гориво за тоя клас кола потърси JTD. Ако искаш яко вървене от 166 по спирачните апарати ще ги познаеш
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #21
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Точно, до 3.0 не се плаща Плащат данък лукс само НАД 3000cm³ Но и тези над 150к.с. плащат ..
    Така и не разбрах - Ще плащам ли данък ,, Лукс''?...
    Тези които са над 3000 кубика или тези които са над 150 коня... или трябва да са и двете заедно .... или трябва да е едно от двете.... Всеки ден чувам противоречия... - Ще плащат Тия с луксозните коли... , но моята е луксозна... , ще плащат Тия със скъпите коли, Но моята е евтина....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  7. #22

    Default

    По последни данни ВСИЧКИ КОЛИ над 121 киловата което май е 164 конски сили. Дали ще е така никой не знае, но това е последната информация. Макар, че всеки май си намира някакви странни начини да регистрира колата по-малко коне от колкото е...

  8. #23
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    2.0 ТС не е мотора за 166. Както искаш така ме разбирай. Ръчната на 166 ците по принцип си е проблемна от към жилата. Подлакътниците на почти всички са счупени. Мотора ти се чува шумен защото вероятно вариатора е последен сезон. Пак ти казвам ако искаш добра динамика и нисък разход на гориво за тоя клас кола потърси JTD. Ако искаш яко вървене от 166 по спирачните апарати ще ги познаеш
    Подкрепям с две ръце!

  9. #24
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Тука никой не говори за бензин, поне аз така си мисля. Вече са малко бензиновите Алфи всичко е дизел и газ Съмнява ме и колегата да не и сложи веднага газ. И ако погледнем така нещата разхода е на кантар.
    ПП Не бих посъветвал никой да си вземе 166, каквато и да е и това го казвам с ръка на сърцето Освен ако не е в бизнеса . .
    ПП2 Ако мислиш да пътуваш често извън града, не си вземай 2,0TS

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #25
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Тука никой не говори за бензин, поне аз така си мисля. Вече са малко бензиновите Алфи всичко е дизел и газ Съмнява ме и колегата да не и сложи веднага газ. И ако погледнем така нещата разхода е на кантар.
    ПП Не бих посъветвал никой да си вземе 166, каквато и да е и това го казвам с ръка на сърцето Освен ако не е в бизнеса . .
    ПП2 Ако мислиш да пътуваш често извън града, не си вземай 2,0TS
    освен ако не е с 6 скорости
    Alfa 155 2.0 16v

  11. #26

    Default

    Дали е с 5 или 6 е същия **й При една и съща скорост еднакви обороти.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  12. #27

    Default

    Карането ми е основно извънградско (60-70%) от общите километри, което обикновенно е една втора от общото гориво. Правя около 15-20 хиляди годишно и реално извънградско карам 90-130 (рядко малко повече по магистрала) До сега съм карал все колис газ, но май ако си купя пак бензин няма да слагам. Не за друго, никоя от 3-те ми коли не е имала проблеми с газта или поне не сериозни, но като сипвам и карам и на бензин от време на време излиз апочти същото (не съм от хората, които забравят да карат и на бензин, просто защото за мен това е издевателство да се пали на газ и подобни изпълнения) Много бих се радвал, ако когато дойде момента да взимам кола някой от вас прояви желание срещу заплащане да дойде да я види с мен, но ми се иска да е собсвеник на 166...

  13. #28
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Карането ми е основно извънградско (60-70%) от общите километри, което обикновенно е една втора от общото гориво. Правя около 15-20 хиляди годишно и реално извънградско карам 90-130 (рядко малко повече по магистрала) До сега съм карал все колис газ, но май ако си купя пак бензин няма да слагам. Не за друго, никоя от 3-те ми коли не е имала проблеми с газта или поне не сериозни, но като сипвам и карам и на бензин от време на време излиз апочти същото (не съм от хората, които забравят да карат и на бензин, просто защото за мен това е издевателство да се пали на газ и подобни изпълнения) Много бих се радвал, ако когато дойде момента да взимам кола някой от вас прояви желание срещу заплащане да дойде да я види с мен, но ми се иска да е собсвеник на 166...
    по добре я закарай в някой от сервизите на форума
    Alfa 155 2.0 16v

  14. #29

    Default

    Имам близък в ауто италия, може там...

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Имам близък в ауто италия, може там...
    Ако отидеш във форумните сервизи няма да сгрешиш, никой няма да те излъже, а те са виждали какви ли не случай... ПП: Напомня ми за случая с заварения вариатор.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •