Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 98

Thread: Kappa ---> Alfa Romeo 166

  1. #46

    Default

    След като покарах няколко 166-ци мога и аз да кажа едно мнение:

    166 - по-спортен дух, по стабилна в завои, по силно усещане за ускорение, макар реално да не е по бърза със 2.0 двигателя.

    Капа - Кола с по-спокоен дух, с усещане за по тежка кола и смного по слабо усещане за силите на ускорение и спиране. Като вътрешно пространство е по-ретро, но е чувствително по-широка.

    Двете коли просто са различни като усещане, но за сега продължава да ми се кара 166, просто защото ми поомръзна капата за 2 години и около 25 хиляди километра.
    Last edited by duronman; 03-04-2010 at 19:57.

  2. #47
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    След като покарах няколко 166-ци мога и аз да кажа едно мнение:

    166 - по-спортен дух, по стабилна в завои, по силно усещане за ускорение, макар реално да не е по бърза със 2.0 двигателя.

    Капа - Кола с по-спокоен дух, с усещане за по тежка кола и смного по слабу усещане за силите на ускорение и спиране. Като вътрешно пространство е по-ретро, но е чувствително по-широка.

    Двете коли просто са различни като усещане, но за сега продължава да ми се кара 166, просто защото ми поомръзна капата за 2 години и около 25 хиляди километра.
    Точно си усетил двата автомобила.

    ---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    TD може , ама това побългареното TDS. Да не караме БМВ. Пък и ако сег кажеш, че има по-добра динамика от JTD направо ще съм безмълвен.
    Колега, както Нео ти каза спри да пишеш като не рабираш. От 94-та до средата на 98-ма, Капата се призвежда с обикновен 2,4 турбодизел, чието означение е точно TDS.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Колега, както Нео ти каза спри да пишеш като не рабираш. От 94-та до средата на 98-ма, Капата се призвежда с обикновен 2,4 турбодизел, чието означение е точно TDS.
    Прости незнанието ми, но би ли ми посочил някъде линк, където е означена като TDS. Ама нещо така по официално, а не някой търговец български.

  4. #49
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Прости незнанието ми, но би ли ми посочил някъде линк, където е означена като TDS. Ама нещо така по официално, а не някой търговец български.
    А какво ли пише на самия мотор или като се отворят обявите за Капа дизел до 98г

    А до колегата duronman - ясно е , че иска 166
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tds.jpg  
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  5. #50
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    На предните калници пише или 2,4TDS или 2,4JTD.
    Ще ти потъся и снимки.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  6. #51
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    И аз си мислех, че няма, но сега след като проверих се оказа, че наистина е така и имат такъв мотор Капите
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    А какво ли пише на самия мотор или като се отворят обявите за Капа дизел до 98г

    А до колегата duronman - ясно е , че иска 166
    Е не е TDS. Т.ТDS e
    Интересното, че само обяви от БГ ми излязоха с това название, нито един сайт на английски не се спомена TDS.

  8. #53

    Default

    Мотора е те де ес, престани да спамиш ами вземи чети като се пишеш за компетентен.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Мотора е те де ес, престани да спамиш ами вземи чети като се пишеш за компетентен.
    Щях да се съглася с хората по-горе ама понеже си много знаеш, аз пък казвам че не е TDS, а Т.DS


    И за да не съм офтопик. Колега duronman последно сега на дизела ли се спря или бензина?
    Last edited by RoMAN; 03-04-2010 at 20:19.

  10. #55
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Аз като един пълен лаик на тема дизел да попитам каква е разликата между TDS и T.DS ?
    Не се базикам - питам ..
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  11. #56

    Default

    По въпроса за дизела и бензина изгледах 15 алфи с какви ли не двигатели, но всичките бяха в много кофти състояние (на пръв поглед много лъснати), но на повечето имаше проблеми с климатици, кофти салони омазани със силикон за да блестят и т.н. и т.н. да не говорим за двигатели ала ермомелки. В крайна сметка във вторник ще водя на сервиз 2.0 бензинката, която гледах от познат и на фона на всички други ми се струва най-запазена. Да разбрах, че това не е най-подходящият двигател за тази кола, но ако се окаже най-запазената бройка и то на добра цена просто мисля, че няма какво да му мисля ! За съжаление не знам колко време ще ми отнеме да си продам ланчата, защото като гледам има по-евтини, но не мисля да си давам перфектно гледаната и пазена кола за 2000лв. В крайна сметка ако алфата ми хареса я капарирам и така

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    128

    Default

    Голям смях... да не знаете че капата има tds motor като отвориш капака на мотора с големи букви пише TDS а на калника пише 2.4TD... то това си е нормалния дизелов двигател преди jtd-to
    Last edited by BIzZkIt4o; 04-04-2010 at 14:22.

  13. #58
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by BIzZkIt4o View Post
    Голям смях... да не знаете че капата има tds motor като отвориш капака на мотора с големи букви пише TDS а на калника пише 2.4TD... то това си е нормалния дизелов двигател преди jtd-to
    Приятелю.. тук не е Lancia форум и не е смешно, че не знаем моторите на марката(поне за мен) голям смях е да ми кажеш, че Капата е по-динамична, по-удобна и по-устойчива от 166-цата Аз от моторите на Lancia не се интересувам и е нормално да не знам.. но ти си карал и двете! Така че ако обичаш недей да се правиш на голям професор, защото подвеждаш колегата при избора му.

    ПП- нищо лично и няма да коментирам повече по темата
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  14. #59
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Приятелю.. тук не е Lancia форум и не е смешно, че не знаем моторите на марката(поне за мен) голям смях е да ми кажеш, че Капата е по-динамична, по-удобна и по-устойчива от 166-цата Аз от моторите на Lancia не се интересувам и е нормално да не знам.. но ти си карал и двете! Така че ако обичаш недей да се правиш на голям професор, защото подвеждаш колегата при избора му.

    ПП- нищо лично и няма да коментирам повече по темата
    А също така не знаеш колко динамична, удобна и устойчива е Капата.
    Колегата DURONMAN точно е усетил двете коли, така че изборът си е
    изцяло негов.
    Last edited by nicks1; 04-04-2010 at 22:10.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  15. #60
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    А също така не знаеш колко динамична, удобна и устойчива е Капата.
    Колега.. прочети по-горе какво съм писал - пътувал съм и с Капа 2.4 и с мойта 166-ца 2.4 еднакви години , еднакви мотори Докарай ми Капа 2.4 99-та година стокова дето да ме бие , било то на укорение или устойчивост.. стига сте говорили глупости.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •