Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98

Thread: Kappa ---> Alfa Romeo 166

  1. #31

    Default

    Ако ми препоръчате някой сервиз ще ви послушам ! А ако работи и в събота... еха

  2. #32
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Ако ми препоръчате някой сервиз ще ви послушам ! А ако работи и в събота... еха
    Иди ТУК. Почти няма човек, който да разбира от тия коли повече от Бобо. Работи и в събота.

    ---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:17 ----------

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    ...Съединителят и спирачката беха много меки и удобни, но скоростният лост ми се стори тегав (не че влизаха трудно скоростите, а просто лостът се движеше трудно и локо тегавичко)...
    Лостът е с по-спортна настройка: движи се по-стегнато от другите коли и по-отчетливо "щраква" като вкараш предавката. Аз лично много се кефя на това.

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    ...Ръчната се оказа, че съвсем не работи и се чудя дали това се дължи на жила или на спирачни апарати...
    Жила.

    ---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    ...по-живо ме интересува разхода на гориво...
    Quote Originally Posted by duronman View Post
    ...винаги като търся кола втора употреба на първо място за мен е състоянието на автомобила и после дали е дизел или бензин.
    Не може хем живо да те интересува разхода, хем изборът "дизел-бензин" да ти е на второ място. При 166 говорим за огромни разлики. Ако наистина караш 90-130 извънградско, разходът с дизела ще ти е около 6. На магистралата с такава скорост може и до 5 и нещо да падне. Градското много зависи от стила на каране, но при всичките ми простотии по улиците не съм стигал повече от 12 и нещо и то през зимата. Иначе средно ми дава около 9-10 през лятото и 10-11 през зимата.

    Нямам преки наблюдения, но със сигурност 2.5 и 3.0 бензинките никога няма да достигнат този разход.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #33

    Default

    Сега видях, че съм написал "беха" вместо "бяха" за което се извинявам. Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Разходът естествено ме интересува, като всеки нормален човек, но просто наистиан държа колата да ми хареса като състояние. За бензина ми е ясно мин 15 градско, защото карам къси курсове и около 8-10 извънградско. За този 2.0 наистина не чувам много добри неща, но по-големите май-май ще ги удари кофти данакът а да купя 3.0 и да му слагам газ май е смешно. Остава ми 2.0 или дизел. Сега тия дни ще гледам да намеря време да закарам колата да я видя, ако реша че ще е тя и ще пиша какво е станало. Надявам се скоро да стана пълноправен член на форума и клуба. Някой от вас случайно да е виждал колата която гледах (по-назад в темата съм дал линк).

  4. #34
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    А тези със 150 коне влизат ли е теслата или ?

    Колкото до харченето аз съм с тези пропорции:

    - Градско - от 8,5 до 11,5
    - Извън градо (до 140 км в час) 5,2, а ако не е магистрала и караш с около 90 км , съм падал и до 4,7
    2,0 TS 155 к.с. попада под теслата.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #35

    Default

    След малко гледане из мрежата и търсене на името на човека стигнах до извода, че колата която гледах е обсъждана по съвсем друг повод във форума, а именно

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...d.php?p=564790

    http://news.automedia.bg/serial/10/7337.html&cp=5

    Мисля, ако всичко е ОК да ходя пак да я гледам в събота, така, че ако някой знае нещо за тази кола моля да казва докато е време

    П.П. Продавачът е същият от клипчето.
    Last edited by duronman; 31-03-2010 at 01:12.

  6. #36
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Колата вече е разгадана А ако съдя по лепенката под номера е поддържана в "Лисан сервиз" http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=54 . Най-добре пиши на Лисан и го питай него

    А за дилемата бензин/дизел и разход има купища теми из раздела
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  7. #37

    Default

    Звъннах, но не се сети човека. Сега ще му изпратя и снимки и евентуално при него ще я закараме, като дойде момента.

  8. #38

    Default

    Какъе данък лукс ви гони..............
    От юни ще се плаща данък лукс само за коли,които са оценени за над 70 000 лв.

  9. #39
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Има право колегата!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    128

    Default

    Имам капа 2.4 tds и алфа 166 2.0 и трябва да си призная че капата е с едни гърди пред алфата при возията и вървежа...понеже патувам доста и ги редувам просто капата си е по голям кораб от алфата.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by BIzZkIt4o View Post
    Имам капа 2.4 tds и алфа 166 2.0 и трябва да си призная че капата е с едни гърди пред алфата при возията и вървежа...понеже патувам доста и ги редувам просто капата си е по голям кораб от алфата.
    Интересно... Kappa TDS ? От там нататъка спирам да чета мнението, понеже ми е ясно колко е достоверно.

  12. #42
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by BIzZkIt4o View Post
    Имам капа 2.4 tds и алфа 166 2.0 и трябва да си призная че капата е с едни гърди пред алфата при возията и вървежа...понеже патувам доста и ги редувам просто капата си е по голям кораб от алфата.
    Аз пък искам да ти кажа, че трябва да попътуваш с 2.4 "TDS"(извинявам се ама не можах да се сдържа ) 166-ца .. нормално с дизела да се пътува по-леко на дълъг път. Аз като човек, който е пътувал и с двете (2.4JTD) искам да ти кажа, че Капата не може да стъпи на малкия пръст на 166-цата по вървеж, нито по поведение на пътя .. още повече по возия
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Интересно... Kappa TDS ? От там нататъка спирам да чета мнението, понеже ми е ясно колко е достоверно.
    За твое съжаление е достоверно, престани да даваш откровено некомпетентни мнения. Те Де Ес мотора на капа е много хубав и надежден мотор. Динамиката му съшо е добра.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #44
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз пък искам да ти кажа, че трябва да попътуваш с 2.4 "TDS"(извинявам се ама не можах да се сдържа ) 166-ца .. нормално с дизела да се пътува по-леко на дълъг път. Аз като човек, който е пътувал и с двете (2.4JTD) искам да ти кажа, че Капата не може да стъпи на малкия пръст на 166-цата по вървеж, нито по поведение на пътя .. още повече по возия
    Блажени са вярващите.....
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    За твое съжаление е достоверно, престани да даваш откровено некомпетентни мнения. Те Де Ес мотора на капа е много хубав и надежден мотор. Динамиката му съшо е добра.
    TD може , ама това побългареното TDS. Да не караме БМВ. Пък и ако сег кажеш, че има по-добра динамика от JTD направо ще съм безмълвен.
    Last edited by RoMAN; 03-04-2010 at 16:46.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •