Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с ключа за палене 147

  1. #1

    Default Проблем с ключа за палене 147

    Карам алфа 147 1.6 и съм с оригинален ключ.
    Онзи ден го изпуснах и копчето за отваряне на багажника спря да работи а тези за заключване и отключване си работят.
    Мн ще се радвам ако ми помогнете защото е мн неудобно така.

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Лоша работа...

    пп Как очакваш да ти помогнем от ефира?!?

  3. #3

    Default

    ами дали мога да видя някаде някаква схема за разглобяване на клуча защото го мачих ама нещо немога

  4. #4
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    качи снимка на лкюча ако е като моя ще ти кажа как се разглобява!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  5. #5

    Default

    ето една снимка на клуча
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails PIC_8151.jpg  

  6. #6
    започва да се пристрастява brnthlmt's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    65

    Default

    Колега лошо и аз имам същия проблем решение само с нов ключ

  7. #7
    започва да се пристрастява homejoker's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    43

    Default

    Кофти е. И аз имам същия проблем, но ключа ми е едиствен и ме е страх да не го прецакам, че на него ми е и алармата и всичко. Изглежда ми капсулованза съжаление. Решението с нов е ясно , но не ми се дават няколкостотин лева . От копчето на таблото всичко си е ОК, но е доста неудобно наистина.
    ALFA 147 1,6 TS 120hp 2002г.

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Има вариянти за ремонт на този ключ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    започва да се пристрастява brnthlmt's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    65

    Default

    Бобо ако може да го оправиш може ли да ми пишеш л.с. аз съм отварял моя не е капсулован

  10. #10

    Default

    какви са вариантите за ремонт че е мн неудобно от ватре само да се отваря

  11. #11
    започва да се пристрастява trace's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София, Бели Брези
    Age
    50
    Posts
    41

    Default

    И аз го имам този про6лем от около 2 месеца, детето все подмята ключа и ето го резултата. 6утона за 6агажника просто пропадна, все едно няма 6утон. Днес 6ях махнал 6атерията и гледах как ли се отваря ключа, за6елязах самият 6утон - явно изпаднал от мястото си.
    Та и на мен ми предстои отваряне или просто ще си карам с другия.
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC
    Ex Fiat 126p
    Ex Fiat Вravo 1.6
    Alfa Romeo 147 1.6

  12. #12

    Default

    Здравейте. Имам един проблем с 2-рия си ключ. Та проблема е, че не иска да отваря/затваря с 3-те копчета. Диода си свети при настискане на копчетата и няма откачени такива от платката.Батерията е чисто нова. Колата го разпознава при палене. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и има ли решение за него. Ключът е като на снимката по-горе. Благодаря.
    Last edited by zombiran; 15-07-2010 at 19:44.

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Здравейте. Имам един проблем с 2-рия си ключ. Та проблема е, че не иска да отваря/затваря с 3-те копчета. Диода си свети при настискане на копчетата и няма откачени такива от платката.Батерията е чисто нова. Колата го разпознава при палене. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и има ли решение за него. Ключът е като на снимката по-горе. Благодаря.
    Преобучава се само РФ часта на ключа и воала
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    При изпускането най-вероятно си отчупил копчето, което е на снимката по-горе и при мен беше така и на двата ключа точно багажника не се отваряше, но го оправих. Ключа се отваря като първо махаш капачето за батерията, после вадиш и емблемата Алфа на ключа (трябва ти нещо много тънко, на двойнозалепващо е) под нея има винтче отвиваш го и почваш внимателно да разделяш двете половини, но внимавай, защото фабрично си е залепено с нещо като лепило, като го правиш постепенно и с внимание става без грешка
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    При изпускането най-вероятно си отчупил копчето, което е на снимката по-горе и при мен беше така и на двата ключа точно багажника не се отваряше, но го оправих. Ключа се отваря като първо махаш капачето за батерията, после вадиш и емблемата Алфа на ключа (трябва ти нещо много тънко, на двойнозалепващо е) под нея има винтче отвиваш го и почваш внимателно да разделяш двете половини, но внимавай, защото фабрично си е залепено с нещо като лепило, като го правиш постепенно и с внимание става без грешка
    Колега ако диода си свети (както е писал колегата) повярвай ми няма драми с копчетата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •