Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71

Thread: Моля за помощ .

  1. #1

    Default Моля за помощ .

    Шефа ми си купи чисто нова 3.2JTS
    4x4.
    Всички екстри 260 коня . Един прекрасен ден - преди 2 седмици колата просто изгасна по време на движение и дотам . На секундата я издърпахме в Милано Моторс и се започна драмата . Втора седмица не могат да я запалят. С цялата си наглост главния там специалист ми вика - Техника е , чупи се. Аз му разправям, чупи се, ама сме броили 73.000 лв . А той - ми незнам, правим всичко възможно да я оправим . Въпроса ми е има ли някакъв срок, в който трябва да ни оправят колата, защото си ни трябва а идват и балове, и сме обещали да возим хора, а шанс да я оправят няма . Към кого да се обърнем и какво да направим - Благодаря Ви предварително колеги.

  2. #2

    Default

    комисия за защита на потребителите, в същия момент някой да им се развика като ядосана мечка и да ги заплаши със съд...

    боклуци....

  3. #3

    Default

    Оборотен автомобил същия.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Брех, маа му. Как така ще изгасне? Прочетете си договора за продажба и гаранционните условия, може да изскочи нещо. Нали има някаква гаранция за мобилност на нов автомобил
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Случва им се на тези да загасват по разни причини и то все тъпи Давайте зор там да работят ще я оправят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6

    Default

    Последни новини - не идвало гориво към дюзите. В момента нямали оборотна кола и чакаме, ама ще изчакаме още малко щото другия майстор вика че компютъра бил причината и щели да търсят друг такъв. Колата е закупена преди 1 месец от магазина, вие си правете сметката - цакали сме 73 хиляди лева.

  7. #7

    Default

    ташак братле...

  8. #8
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    При електрониката има 1 месец срок за гаранционен ремонт по закон, но не знам важи ли и при автомобилите.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #9
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    срока е 45 дни. И се отнася, доколкото си спомням, за всички оф. станции обслужване.
    Ако не се справят - трябва да предоставят нова кола.иат и
    Също действа, ако напишете писмо до Фиат и пратите копие на дилера.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Е заради такива тикви страда реномето на марката.Пълни некадърници.Никога не бих стъпил при тях.Имах проблем с моята 159-ка-1.9-дизел-150 коня .И тя така изгасна на паркинг и умниците от Ауто Италия -официален сервиз -в Плевен ми викат /след 2 дни диагностика!!!/, че ми заминали всички дюзи и трябвало да се сменят.Искаха да ми разглобят мотора , че да ми монтират нови , познайте на каква цена.Направо я изкарах на 2-та минута защото ми стана ясно , че са пълни дилетанти и просто се учат.Обадих се на Бобо по телефона и човека от 160 километра и без да види колата ми обясни какво да се търси при диагностика.Едното от тия неща се оказа проблема-филтъра за твърди частици.Човек в огромния град Белене който има диагностичната апаратура и е в час за 20 мин. оправи всичко и сега си се движа безгрижно.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  11. #11

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%E0%EB%E8%FF

    това е една от мн. теми във форума.Пусни едно търсене "Instruktor"
    мене ме нема, в целата схема........

  12. #12

    Default

    След доста разправии и олелии, май ще се пуска жалба до самата централа в Италия . Това си е подигравка, пък и незнам каква е тая кола дето на 2 седмици, закупена от магазина - умря . Мисля че завинаги приключихме с Италиянските "автомобили" . След доста консултации и запитвания, ще се минава на японско май . Като гледам за тези пари какви Хонди и Субару-та има, чак незнам с кой акъл купихме това нещо наречено кола .

  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Instruktor View Post
    След доста разправии и олелии, май ще се пуска жалба до самата централа в Италия . Това си е подигравка, пък и незнам каква е тая кола дето на 2 седмици, закупена от магазина - умря . Мисля че завинаги приключихме с Италиянските "автомобили" . След доста консултации и запитвания, ще се минава на японско май . Като гледам за тези пари какви Хонди и Субару-та има, чак незнам с кой акъл купихме това нещо наречено кола .
    Ти наясно ли си какво е положението в сервиза на Хонда или Субару
    В БГ няма качествен, компетентен и т.н. официален сервиз
    Моят съвет е да ги накараш тия идиото-олигофрени от АИ или ММ, както се наричат там, да ти платят пътна помощ до Серес или Солун, за да може да ти оправят колата.
    След това ... ако искаш я пусни в някоя река и си вземи друга ... това няма да означава, че ще случиш на качествен автомобил или свестен официален сервиз
    Стискам палци скоро да си караш колата

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Instruktor View Post
    След доста разправии и олелии, май ще се пуска жалба до самата централа в Италия . Това си е подигравка, пък и незнам каква е тая кола дето на 2 седмици, закупена от магазина - умря . Мисля че завинаги приключихме с Италиянските "автомобили" . След доста консултации и запитвания, ще се минава на японско май . Като гледам за тези пари какви Хонди и Субару-та има, чак незнам с кой акъл купихме това нещо наречено кола .
    и ето по този начин излиза "доброто" име на италианските автомобили

    пък тея хонди и субару-та - бухихихихи хондите как да е солидни са, ама нагрухтяните версии на новите японки от типа на сти, врц и т.н. ще те накарат да плачеш като опре до сервизиране

  15. #15

    Default

    Колега Додо, идеята ти за Серес ми хареса, утре ще им звъним да ни пращат към Гръцко. Между другото сега това си говорим с жена ми - представяте ли си тия да правеха самолети осен коли - популацията в световен мащаб щеше да е - не 7 милярда души - а 7 милиона. Явно господ си знае работата, като не им е позволил да затрият света .

    ---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    и ето по този начин излиза "доброто" име на италианските автомобили

    пък тея хонди и субару-та - бухихихихи хондите как да е солидни са, ама нагрухтяните версии на новите японки от типа на сти, врц и т.н. ще те накарат да плачеш като опре до сервизиране
    Колега Стоян, ами Алфа Ромео не ни ли накараха да плачем още на втората седмица . Ами ако бяхме закъсали на път ( не в София ) ? И това на 2-рата седмица откакто е излязла от магазина ? Не намирам база за сравнение между японец и италиянец. Хайде да бъдем реалисти .

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •