Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 134 of 134

Thread: Разход газ/бензин, двигател, марка ГИ/АГУ

  1. #121
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    След свързване на газовото с OBD адаптация и леки настройки се получи следното.
    Long trim-овете на бензин остават постоянни при работа на газ и бензин и на двете банки. За последните 3к километра, от както е вързано обд-то стойностите са 1(ecu адаптацията варира от 0,85-богата смес до 1,25 бедна смес. При мен е 1).

    Разхода на газ е около 20% повече от този на бензин. Тоест, ако по борд компютър показва среден разход 7 то го умножавам по 1.2 и се получава разхода на газ(8,4)

    Тествал съм го няколко пъти. На празна бутилка пълня до горе резетвам трип компютъра и карам докато свърши. Резултата, изчислен литри на километри*100 е +-5% от този, който показва борд компютъра умножен по 1,2(20% по-висок разход на газ спрямо бензин тъй като разходомера отчита бензиновия разход)

    Колата я направих да прехвърля различно според температурата на водата.
    При 80° прехвърля на 5 сек, при 70° на 10, при 60° на 15сек, при 50° на 20сек, при 40° на 40сек и при 30° на 60сек

    Това лято съм сипал бензин за 30лв. тъй като колата буквално само пали на бензин или максимум да работи 15-20 сек, когато е студена.

    Разлика във вървежа на газ и на бензин до към 5500 оборота няма. В последните 1000 оборота почва да изостава на газ(газовото записва грешка, че е достигнало лимита на корекции на газовите тримове в max load интервала). Това ме навежда на мисълта, че газовите дюзи са за по-малко киловати, но това не е проблем.

    Газовото е Emer Frank Plus, монтирано в Италия, но е настроено ръчно там(записваше ми грешка за бедна смес). След като видях, че има ОБД си го вързах и настроих аз.

    Иначе като разход колата е(147 1.6/120 16ки джанти- предни 205/55/16, задни 215/55/16):
    Извънградско 6,2-7,2 бензин/7,5-8,5 газ - в зависимост от скорост/товар
    Градско - 10-12 бензин/12-14,5 газ - карам я макс 2км и спирам и повече от 3та не включвам, защото улиците не го позволяват. Това лято повече ползвам колелото в града ^^ , колата я изкарвам само, ако трябва да возя някоя мома, че рамката на колелото е малко ръбеста )
    Last edited by Spunky; 07-09-2013 at 17:06.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #122
    Запален алфист doomy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    102

    Default

    Mоята количка е Алфа Ромео 145 , 1.4 боксер 1995 набор с обикновенна газова на Ловато.

    Гледам ваите колите харчат по 11-12-13 / 100 газ и то в СОФИЯ примерно, а моята баракуда /така и викам на галено/ в малък град като Петрич, където има 3 светофара на кръст дава разход от 16+/100 газ при това с нормално каране !!!

    Зареждал съм от къде ли не , но резултатите не стават по-добре, а по-зле.
    Извънградско г-д се ядва , но в града е пълна ламя!
    Последното засичане - 10 лв / 8 литра газ/ - 42 км градско каране и направо ''умря'' !

    Всичко това , при положение , че съм я спънал доста колата и мога да кажа ,че върви като товарен влак!!!
    Ако я пусна да върви като хората , започва да гори още повече и с 10лв минавам макс 20 км !!

  3. #123
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Прежали 20лв за газанализатор

  4. #124
    Запален алфист doomy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    Прежали 20лв за газанализатор
    Няма къде в нашия град колега !! Че и в околностите няма.
    "Майсторчетата" дето работят в града , като видят боксер и се изприщват и бягат далече , с оправданието "боксерите са си така'' !!

  5. #125

    Default

    Понеже се чудя дали Жулиетата да я правя на газ, искам да питам първо тук - какво е вашето мнение, препоръки?
    Società Anonima Italiana Darracq

  6. #126
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by dobringeorgiev View Post
    Понеже се чудя дали Жулиетата да я правя на газ, искам да питам първо тук - какво е вашето мнение, препоръки?
    Ако беше написал и за кой двигател става дума.....
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #127
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    Откато се застуди:
    16/100 газ - градско (при каране на къси разстояния)
    10/100 - извън (диапазон 90-110)
    Alfa 145 1.4 TS 1998 г. с ГИ - 250хил

  8. #128
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    Няма къде в нашия град колега !! Че и в околностите няма.
    "Майсторчетата" дето работят в града , като видят боксер и се изприщват и бягат далече , с оправданието "боксерите са си така'' !!
    Има колега кадърни момчета и по нашите географски ширини.Ако искаш пиши ми на ЛС и ще те пратя при точния човек.

  9. #129

    Default

    Ранно есенна обиколка на България. 1500 км - 191.47лв. ГАЗ, т.е - 9.53 смесен разход.Зареждане само от Лукойл и Петрол(доста градско из Варна, Пловдив и Ямбол както и много проходи.) Средно каране по магистралите 120 км/ч с няколко избухвания за по около 20 км с скорост 200 км/ч.ГИ-то е Агис със tomassetto изпарител.Това е среден разход за тези километри.Имаше моменти където с 31 литра съм минавал максимум 240 км.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  10. #130
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    4000 км минах откакто съм с газ 13.9 - 14.6 налята на между 13 - 15 бара налягане от еко сипа ли под 9 което 50 % от бензиностанциите го прават 16.9 което е ненормално кара се колата 8 до 9 сутрин в делнични дни и вечер от 17:30 до 18:30 маршрут терминал 1 люлин и обратно ... последната бутилка 38.65 л газ минах 264 км газта е полска дт незнам колко е добра прави ми впечатление че на свободна при преминаване от бензин на газ пригазсва което за мен не е нормално спрямо колегата дето има на същата кола фобос
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #131

    Default

    Човек, слагай някакви препинателни знаци, какво значи това?

    13.9 - 14.6 налята на между 13 - 15 бара налягане от еко сипа ли под 9 което 50 % от бензиностанциите го прават 16.9 което е ненормално

  12. #132
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Бате просто обяснявам, как ментат по бензиностанците .

    Доволен ли си сега братле.

    Повечето хора, въобще не обръщат внимание на барометара или просто колонката , няма или не се вижда .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  13. #133
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Алфата харчи около пет кила метан, но това е твърде усреднено.Вече имам съмнения, че слагат и някаква друга гадост в метана.
    По-интересен е Фиата. Бензин гълта 9/12/ 15, съответно при 90/120/ и селско, но на газ дава учудващи резултати:
    10/100 при движение със 100-120 и качва на 12/100, като я подгоня.
    Газовата е някаква полска сглобка с американски чаркове и италиански дюзи. Общува си с компа и ламбда сондата и производителя уверяваше, че сама се учи и даптира системата. Сигурно има нещо вярно, защото в началото гореше по 12-14 литра газ, а след около 300-400 километра спадна на сегашните показатели и върви доста добре. Всъщност няма никаква разлика с бензина.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #134
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    София - Радомир - София - 104 км - 9.42 газ което прави
    9 /100 перфектно с 80-100 на отиване 120-180 навръщане съм я карал доволно
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •