Results 1 to 11 of 11

Thread: Помощ при избор на Алфа Дизелче

  1. #1

    Default Помощ при избор на Алфа Дизелче

    Пичове голям фен съм на дизелите,не ме питайте защо-просто ме кефят.Та до сега не съм имал своя кола и най-накрая се реших да си купя.
    До колкото разбрах Бобо е много добър с италианките -така че ако купувам от София ,ще отида при него.Въпроса ми е какво да гледам по колите.Всичките алфи ми се струват нереално евтини,дали им има нещо или подръжката е скъпа -не знам.Та дайте някое и друго съветче и то директно,без заобикалки.

    П.С.:Администраторите да не ми се сърдят ,в търсачката не излиза нищо свързано с покупката на алфа 145/6.

  2. #2
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Търсиш кола с JTD двигател .
    На тия коли , това е комън-рейл дизел и с много добър .
    Градско гори към 8 , извън града -5-6 .
    Подръжка - евтина .
    Като купуваш колата гледай да е запазена , ако някой от форума му скимне да продава , вземи от него .
    Не се лъжи с евтини таралясници , че ще се набуташ с много пари после .
    Като купуваш , гледай да не пуши като локомотив отзад .
    Задължително провери турбото на колата , макар че на 10 г. сигурно ще има луфтове , но поне да са в допустими граници .
    Успех !
    П.П.
    spe4elist - тоя линк нещо е счупен
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E4%E8%E7%E5%EB

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E4%E8%E7%E5%EB

    Има толкова теми, ползвайте проклетата търсачка!

    Например: съвет, покупка, 145, дизел

  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Съвет!

    Ето една полезна публикация по въпроса!
    http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?p=17883
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    @hunter86_bg - колега гледай внимателно, защото дизела се ремонтира доста скъпо, а дизел на 10+ години просто читав си струва пари. Нов внос ако купуваш просто гледай да е читава и МНОГО ЕВТИНА. Или просто си вземи карана кола за малко повече пари.
    Нов внос коли имат поне 1500 лв задължителни разходи. Само 400 лв е регистрацията и 160 ГО и от там вече едно 400-500 лв за обслужване и резни дребни ремонти

    @tokata_pz_flex колата не ЕВТИНА ЗА ПОДРЪЖКА. За Алфа може би да, но на базата на другите марки изобщо не е толкова евтина.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  6. #6
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    tokata_pz_flex колата не ЕВТИНА ЗА ПОДРЪЖКА. За Алфа може би да, но на базата на другите марки изобщо не е толкова евтина

    Ами може и да си прав . Аз сравнявам с колите до които имам досег . Но като се замисля е евтина ... 2000г. с тези екстри мисля , че не е скъпа за гледане
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by hunter86_bg View Post
    Пичове голям фен съм на дизелите,не ме питайте защо-просто ме кефят.Та до сега не съм имал своя кола и най-накрая се реших да си купя.
    До колкото разбрах Бобо е много добър с италианките -така че ако купувам от София ,ще отида при него.Въпроса ми е какво да гледам по колите.Всичките алфи ми се струват нереално евтини,дали им има нещо или подръжката е скъпа -не знам.Та дайте някое и друго съветче и то директно,без заобикалки.

    П.С.:Администраторите да не ми се сърдят ,в търсачката не излиза нищо свързано с покупката на алфа 145/6.
    Ми първо си харесай няколко коли.Огледай купето.Понатисни по ъглите и огледай амортисьорите, за да се ориентираш за окачването.Гледай колите сутрин, за да видиш студения им старт.Ако не палят от първото подгряване - беж.За индикаторите по таблото,питане му е майката и ако нещо свети и ти викат то е така,няма такъв филм.За всичко има причина.Ако след всичките тия неща изклежда добре - на диагностика в сервиз.Желателно по твой избор и е хубаво да викнеш с теб някой,който има или е имал такава кола.Успех в търсенето и наблегни на JTD.Има хубави екземпляр около 2000г.

    Забравих да кажа,че поддръжката е адекватна на всеки подобен автомобил от другите марки.Ни повече,ни по-малко.
    Last edited by myato; 10-04-2010 at 19:22.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Търсачката не струва - няма какво да се лъжем. Имам поглед през годините какви теми са се пускали за дизел точно в този раздел. пробвах с търсачката, но с ключови думи е луда работа. Откакто сме с новия Vbulletin, търсачката не работи. Със стария phpBB нямаше ядове
    Без да имам ни най-малко намерение да се самоизтъквам, само за да помогна на колегата, ще го посъветвам да пише в търсачката като ключова дума 'жтд' или 'jtd', а в полето 'user name' - 'trustworthy'. Не защото съм писал безценни съвети, ами просто не съм пропускал да се разпиша в почти всяка една тема - запитване за дизел в този раздел
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Търсачката не струва - няма какво да се лъжем. Имам поглед през годините какви теми са се пускали за дизел точно в този раздел. пробвах с търсачката, но с ключови думи е луда работа. Откакто сме с новия Vbulletin, търсачката не работи. Със стария phpBB нямаше ядове
    Без да имам ни най-малко намерение да се самоизтъквам, само за да помогна на колегата, ще го посъветвам да пише в търсачката като ключова дума 'жтд' или 'jtd', а в полето 'user name' - 'trustworthy'. Не защото съм писал безценни съвети, ами просто не съм пропускал да се разпиша в почти всяка една тема - запитване за дизел в този раздел
    ... и филтър - само в заглавията на теми!

  10. #10

    Default

    Пробвай я как върви между 1000-2000 уборора на 2-ра.Ако усетиш придърпване , давене , притрисане значи има проблем.Гладай дали чърви добре с посояна скорост и плавно ускоряване.Естествено трябва да япробваш и с пълна газ
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105кс 2000г

  11. #11
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Колега, ти защото е Алфа, ли искаш да купуваш, или защото е дизел? Защото що е отнася до JTD, то този двигател (абсолютно същия) ще го срещнеш и в Алфа, и в Ланча, и във Фиат. Предполагам, че търсиш JTD, а не TD - той е морално ... назад. Мисълта ми е - разшири търсенето!

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •