Results 1 to 12 of 12

Thread: Предно окачване - пукане

  1. #1
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default Предно окачване - пукане

    Здравейте! От около месец дясната ми предница започна да тропа (с времето се увеличава тропането). Казаха, че носача трябва да се смени (тампоните и шарнира са заминали). Но от около 10-ина дни понякога се чува едно силно пукане също отпред вдясно. То се появява, когато карам съвсем бавно на 1-ва през неравности или пък когато въртя на място. Та въпросът ми е: дали причината за това пукане е отново в носача или някъде другаде?

    Благодаря ви
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  2. #2
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Най-вероятно биалетката си е заминала . Като смянваш носача , ще я натиснат с щангата и ще се види Тя не е скъпа и се смянава лесно ... около 20 лв.
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by bochkata View Post
    ...От около месец дясната ми предница започна да тропа...
    Най-вероятно ще е нещо по 'дясната ти предница'
    Щом тампоните са за смяна - сменяй ги. Ако са ти читави майсторите, ще хванат какво ти тропа. До довечера ще прочетеш, че освен носач, имаш разбити рейка, тампони на стабилизиращата щанга, биелета, каре, амортисьор или лагерът му и още сума неща.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Почти 100% е шарнира, особено пък щом се чува като завъртиш волана.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Почти 100% е шарнира, особено пък щом се чува като завъртиш волана.
    А възможно ли е ако не сменя веднага шарнира, той да прецака шенкела и впоследсвие да не може да се затегне?
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  6. #6

    Default

    Нека погледнат болтовете,при мен се оказа това ...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by bochkata View Post
    А възможно ли е ако не сменя веднага шарнира, той да прецака шенкела и впоследсвие да не може да се затегне?
    Шарнирът превърта в основата, не в шенкела, няма опасност. Само шарнир няма как да смениш, сменя се целия носач. А може и да го рециклираш, ако не е много зле.

    А най-добре бягай възможно най-скоро до някой сервиз да ти кажат със сигурност какво е.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Я да запитам и аз... Смехих скоро амортесьори, потропването не изчезна(заради, което ги смених, понеже уж било от тях), но почти от същия момент се появи едно отвратително скърцане. Старите 124-ки така скърцат отзад. От какво може да е?

    П.П. Колегата, който ми е намалил репутацията с "май и ти не си компетентен" би ли ми дал някакъв смислен отговор както точно иска да каже? Нали затова питам, щото не съм компетентен. Баси, хората.
    Last edited by DerMeister; 12-04-2010 at 23:31.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бяла Слатина
    Posts
    10

    Default

    Здравейте всички.От доста време съм във форума но до сега не ми се беше налагало да споделям проблем.При мен също от известно време започна да се чува някакво чукане отпред вдясно и на колкото майстори ходих всеки ми казваше различен проблем.Сменил съм носачите преди месец,амортисьорите са ми наред а чукането се чува осезателно когато изключа от скорост и веднага изчезва при натискане леко на спирачката или като включа на скорост и леко подам газ.Откоктж си появи това чукане забелязах че започна да ми засича леко лоста при опит да включа на четвърта скорост.Моля ви ако някой е имал същият проблем да сподели отт какво може да е.Колата ми е Алфа 145 1.9TD 97г.Благодаря ви предварително.

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by van166 View Post
    Здравейте всички.От доста време съм във форума но до сега не ми се беше налагало да споделям проблем.При мен също от известно време започна да се чува някакво чукане отпред вдясно и на колкото майстори ходих всеки ми казваше различен проблем.Сменил съм носачите преди месец,амортисьорите са ми наред а чукането се чува осезателно когато изключа от скорост и веднага изчезва при натискане леко на спирачката или като включа на скорост и леко подам газ.Откоктж си появи това чукане забелязах че започна да ми засича леко лоста при опит да включа на четвърта скорост.Моля ви ако някой е имал същият проблем да сподели отт какво може да е.Колата ми е Алфа 145 1.9TD 97г.Благодаря ви предварително.
    Провери тампоните на двг - ако има някой скъсан, може мотора да е провиснал и да ти опира полуоската в моста.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бяла Слатина
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Провери тампоните на двг - ако има някой скъсан, може мотора да е провиснал и да ти опира полуоската в моста.
    Благодаря за съвета но поне видимо не се забелязва да има проблем с тампоните,дано по скоро някой "майстор" да успее да определи от какво се получава това чукане...

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Абе някой може ли да каже свестни биалети, от къде може да купя във София. Не ми се иска да слагам някакви батали, още по хубаво би било ако някой знае какви са фабричните TRW ала бала.
    145 1.7 16V Boxer


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •