Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Пружината на амортисьора опира в ламарината

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Благодаря за инфото, колеги.
    Извинения на колегата yankoff, че му нацапахме темата. Проблемът от какво дрънчи остава остава отворен.
    Няма нищо. В крайна сметка имаме един и същи проблем, така че тази тема е и за двама ни.
    Аз още не съм намерил време и друг майстор да ходя да погледне.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Малко нова информация:
    Днес я взех от майстора. Смених тампоните все пак, но каза че и чашката, в която лягал тампона имала кривина и с чук я е заравнил. След интервенцията при мен дрънченето изчезна. Така че, не е 100% ясно кое точно е лечението на този проблем.
    След смяната се появи друго дрънчене, което идва от ламарината, която стои между спирачния диск и подкалника (т.е. е от вътрешната страна на колелото и спирачния диск). И преди ми се е случвало. За да се излекува то, трябва да се свали колелото и хубаво да се натисне ламарината към купето, примерно с голяма отверка. Лошото на това дрънчене е, че може да не го чуваш винаги, зависи от положението на ламаринките.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Малко нова информация:
    Днес я взех от майстора. Смених тампоните все пак, но каза че и чашката, в която лягал тампона имала кривина и с чук я е заравнил.
    Там за да се появи кривина, значи нещо я е предизвикало, при положение че там движещите части са малко, е интересно какво я е предизвикало.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Там за да се появи кривина, значи нещо я е предизвикало, при положение че там движещите части са малко, е интересно какво я е предизвикало.....
    А ма ти чак си се размислил над твърдението на тъй нареченият "майстор".........
    А все пак лагера смениха ли ти го???!!!!!!!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    А ма ти чак си се размислил над твърдението на тъй нареченият "майстор".........
    А все пак лагера смениха ли ти го???!!!!!!!!!
    Сигурно само са го гресирали,щото нов е скъп
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    А ма ти чак си се размислил над твърдението на тъй нареченият "майстор".........
    А все пак лагера смениха ли ти го???!!!!!!!!!
    Изгубих нишката, и не почнах темата отначало...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Малко нова информация:
    Днес я взех от майстора. Смених тампоните все пак, но каза че и чашката, в която лягал тампона имала кривина и с чук я е заравнил. След интервенцията при мен дрънченето изчезна. Така че, не е 100% ясно кое точно е лечението на този проблем.
    След смяната се появи друго дрънчене, което идва от ламарината, която стои между спирачния диск и подкалника (т.е. е от вътрешната страна на колелото и спирачния диск). И преди ми се е случвало. За да се излекува то, трябва да се свали колелото и хубаво да се натисне ламарината към купето, примерно с голяма отверка. Лошото на това дрънчене е, че може да не го чуваш винаги, зависи от положението на ламаринките.
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Там за да се появи кривина, значи нещо я е предизвикало, при положение че там движещите части са малко, е интересно какво я е предизвикало.....
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Изгубих нишката, и не почнах темата отначало...
    Нишката е следната: Колега yankoff сподели, че е започнала да дрънчи/звънти отпред, когато минава през неравности (след удар в дупка, съответно изпуснал амортисьор, сменен с втора ръка). Аз споделих, че имам подобен проблем, резултат от много хубава дупка, която уцелих пролетта на 2009. Резултатът от нея беше хубава заварка на джантата от вътрешната страна, много мръднал реглаж на предницата и дрънченето описано преди в темата.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  8. #23
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Нишката е следната: Колега yankoff сподели, че е започнала да дрънчи/звънти отпред, когато минава през неравности (след удар в дупка, съответно изпуснал амортисьор, сменен с втора ръка). Аз споделих, че имам подобен проблем, резултат от много хубава дупка, която уцелих пролетта на 2009. Резултатът от нея беше хубава заварка на джантата от вътрешната страна, много мръднал реглаж на предницата и дрънченето описано преди в темата.
    Оффф, колега, ти имаш проблем па ние се бъзикаме........
    Или майстора нещо не ти обеснява или ти спестява някой подробности или ти не си го разбрал какво точно има в предвид.............
    Просто тампона опира в едно дебело пърче алумин а то лежи в бомбето.
    Така, че е по-вероятно самото бомбе да е поддало и то да е било криво, а там където опира тампона т.е. дебелия алуминий ми се струва малко вероятно.........
    А това с лагера ми прозвуча като абсолютна незаинтересованост и нещо казано просто наизуст от страна на майстора и ако не беше споделил тук за проблема можеше да си платиш и за смяна на лагер........
    Радвам се, че все пак проблема е бил отстранен.
    Поздрави.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Оффф, колега, ти имаш проблем па ние се бъзикаме........
    Или майстора нещо не ти обеснява или ти спестява някой подробности или ти не си го разбрал какво точно има в предвид.............
    Просто тампона опира в едно дебело пърче алумин а то лежи в бомбето.
    Така, че е по-вероятно самото бомбе да е поддало и то да е било криво, а там където опира тампона т.е. дебелия алуминий ми се струва малко вероятно.........
    А това с лагера ми прозвуча като абсолютна незаинтересованост и нещо казано просто наизуст от страна на майстора и ако не беше споделил тук за проблема можеше да си платиш и за смяна на лагер........
    Радвам се, че все пак проблема е бил отстранен.
    Поздрави.
    Бавно загрявам, какво да прави .
    Аз не съм запознат с устройството на окачването в подробности и две трети от техническите термини нищо не ми говорят, но ето, че научих нещо ново. А колегата, пуснал темата вече има по-ясна представа какво да погледне, за да разбере при него от какво е проблема.
    Темата за майсторите няма да я коментирам, че тя е дълга и много епизоди за сапунен сериал ще се получат от нея.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  10. #25
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Бавно загрявам, какво да прави .
    Аз не съм запознат с устройството на окачването в подробности и две трети от техническите термини нищо не ми говорят, но ето, че научих нещо ново. А колегата, пуснал темата вече има по-ясна представа какво да погледне, за да разбере при него от какво е проблема.
    Темата за майсторите няма да я коментирам, че тя е дълга и много епизоди за сапунен сериал ще се получат от нея.
    Това, че бано загряваш и че не разбираш от окачване няма нищо общо в случая.
    Просто ти си се доверил на майстора а той си прави експерименти с твоя живот и живота на тези които возиш в колата си...........Иединствената му мисъл е да ти вземе парите...........за съжаление.
    Колегата дето е пуснал темата, "майсторът" му казал нещо скърца, ма карай така 2-3дни и то ша са намести................

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Сега като се замисля наистина може алуминиевото легло да се е изкривило от дупката, в която влязох. Все пак беше сериозен удар и може да е избило нагоре. Това обаче не знам как и кой може да го види и оправи. Гледам из форума добри отзиви за Румен в ст. град. Ще пробвам при него.
    Иначе си карам, колата си "звъни" ...
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  12. #27

    Default

    Ако махаш рамото в което влиза горния носач и аморт, огледай ботуша на шасито, при 4те отвора за шпилките дали не е криво, виждал съм понякога изкривявания и там.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Така, стана ясно къде е проблемът благодарение на Румен. Оказа се че тампонът е обърнат на 180 градуса. В момента колата ми е още в сервиза, но вярвам на Румен за причината. Ще пиша пак като покарам 1 седмица и видя че не скърца.

    Успех на zloster с ремонта.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by yankoff View Post
    Така, стана ясно къде е проблемът благодарение на Румен. Оказа се че тампонът е обърнат на 180 градуса. В момента колата ми е още в сервиза, но вярвам на Румен за причината. Ще пиша пак като покарам 1 седмица и видя че не скърца.

    Успех на zloster с ремонта.
    Баси охлюва дето трябва да си за да не направи на майсторчето впечатление че е наобратно.....интересно как го е хванал, сега не мога да си го представя как би влязло, и колко го хващат гайките....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси охлюва дето трябва да си за да не направи на майсторчето впечатление че е наобратно.....интересно как го е хванал, сега не мога да си го представя как би влязло, и колко го хващат гайките....
    "Майстори" колкото искаш. Същият охлюв го поставя 4 часа, а Румен каза 15-20 мин. Май си намерих майстор най-накрая...
    Но Румен каза, че нещо самият тампон не е наред, освен че е бил обърнат.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •