Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: Денсо Ир. Пауър на 60к.....!!!!!

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    В това състояние променят ли си начина на работа чувал съм доста добри неща за денсо иридум включително че повишават малко вървежа на колата и съм се навил да си взимам
    Взимай смело,само като се монтират,трябва да се провери луфта да е на 0.8
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Поизчетох няколко теми от търсачката, порових доста по сайтове на производители и на хора, стъкмили информация за свещите на ТС моторите, и в крайна сметка, информацията ми се спря дотук:

    - по книга, посочените свещи са PFR6B големите и PMR7A малките, като при големите има опция и за BKR6EKPA. Всичките посочени са платинени, в колкото каталози намерих инфо, и едните и другите са с луфт 0,8 мм.

    - ако някой реши, че иска иридиеви NGK (по-издържливи от платинените на теория), BKR6EIX големи и CR7EIX малки са моделите. От NGK има и един модел BKR6EIX-LPG, които са предвидени за мотори на пропан-бутан. Има и един модел BKR6EIX-11 - не се лъжете, неподходящи са, защото са с луфт 1,10 мм, затова е това 11 отзад.

    - според няколкото крос-реферънс таблици, вкл каталога на Денсо, става ясно, че за тези мотори са PK20PR-P8 (платинени за 1.8,1.6ТС), PK20PTR-S9 (платинени за 2.0 ТС) и IK20 (иридиеви за всичките ТС) - големите, и IU22 (иридиеви) - малките. При малките не излиза модел платинени, посочват се иридиевите при всички положения. При големите дават опция и за VK20Y (пак иридиеви, по-издържливи по каталог, по мое мнение подходящи за пропан-бутан). Луфтовете, зададени от Денсо обаче са 0,9 големите и 0,7 малките.
    Според 1-2 крос таблици, вкл на официалните сайтове, моделите свещи са абсолютно взаимо-заменяеми така, както съм ги посочил.
    Остава у мен обаче логичния (предполагам) въпрос, защо идва тази разлика в луфтовете от +0,1 или -0,1 мм при моделите на Денсо и NGK. Не че това е някаква огромна фрапираща разлика, ама все пак - някой има ли идея защо това е така? И колко всъщност трябва да са луфтовете, защото такова инфо никъде не намерих...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Габрово
    Posts
    10

    Default

    Явно всички имате много излишни левове щом давате по 300 за комплект свещи!Що не си слагате Бош за 80 лева вършат същата работа!

  4. #34

    Default

    Щото си обичат колите и ги глезят, щото алфите, които те карат не се използват за возене на дърва, съответно хората за да е пълен кефа от карането им искат всичко по колата да е перфектно и качествено, щото като цяло алфата не е кола за такива дето пЕстят от всичко възможно и последно, щото са маниаци и най-вероятно могат да си позволят по 300 лева за свещи (за което можем само да им кажем "евала"). По същата причина сипват на колите си масло за по 200 и кусур лева, бензин от 2.60 и антифриз от 20 лева литъра а пък някой са дотолкова вманиачени, че ходят да им помпат гумите с азот за по 3-4 лева на гума...
    Аз не разбирам на теб какъв проблем ти е това, ако искат и по 3000 лева да дават за свещи. Убеден съм, че тия дето дават по 300 лева за свещи знаят, че ги има тия за по 80.

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Поизчетох няколко теми от търсачката, порових доста по сайтове на производители и на хора, стъкмили информация за свещите на ТС моторите, и в крайна сметка, информацията ми се спря дотук:

    - по книга, посочените свещи са PFR6B големите и PMR7A малките, като при големите има опция и за BKR6EKPA. Всичките посочени са платинени, в колкото каталози намерих инфо, и едните и другите са с луфт 0,8 мм.

    - ако някой реши, че иска иридиеви NGK (по-издържливи от платинените на теория), BKR6EIX големи и CR7EIX малки са моделите. От NGK има и един модел BKR6EIX-LPG, които са предвидени за мотори на пропан-бутан. Има и един модел BKR6EIX-11 - не се лъжете, неподходящи са, защото са с луфт 1,10 мм, затова е това 11 отзад.

    - според няколкото крос-реферънс таблици, вкл каталога на Денсо, става ясно, че за тези мотори са PK20PR-P8 (платинени за 1.8,1.6ТС), PK20PTR-S9 (платинени за 2.0 ТС) и IK20 (иридиеви за всичките ТС) - големите, и IU22 (иридиеви) - малките. При малките не излиза модел платинени, посочват се иридиевите при всички положения. При големите дават опция и за VK20Y (пак иридиеви, по-издържливи по каталог, по мое мнение подходящи за пропан-бутан). Луфтовете, зададени от Денсо обаче са 0,9 големите и 0,7 малките.
    Според 1-2 крос таблици, вкл на официалните сайтове, моделите свещи са абсолютно взаимо-заменяеми така, както съм ги посочил.
    Остава у мен обаче логичния (предполагам) въпрос, защо идва тази разлика в луфтовете от +0,1 или -0,1 мм при моделите на Денсо и NGK. Не че това е някаква огромна фрапираща разлика, ама все пак - някой има ли идея защо това е така? И колко всъщност трябва да са луфтовете, защото такова инфо никъде не намерих...
    Всеки производител на свещи дава гап растоянието за конкретния модел свещи и двигател. Денсото също идва на 1.10. И си ги настройваш сам. Този модел който го дават за ТС забележи, че го дават и за много други коли. Дай да правим за всяка кола различен модел свещи? Не си мисли друго. Ти трябва да си ги настройваш. Не да чакаш да ги купиш и да ги монтираш
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Всеки производител на свещи дава гап растоянието за конкретния модел свещи и двигател. Денсото също идва на 1.10. И си ги настройваш сам. Този модел който го дават за ТС забележи, че го дават и за много други коли. Дай да правим за всяка кола различен модел свещи? Не си мисли друго. Ти трябва да си ги настройваш. Не да чакаш да ги купиш и да ги монтираш
    Съгласен съм с теб, колкото и рядко да ми се случва

    Едно уточнение: гап, означава междуелектродно разстояние.

  7. #37

    Default

    Да не пускам нова тема ... преди 10к сложих тези свещи на 156 2.0 малки ( PMR7A NGK) и големи ( BKR6E NGK) . Комплекта от 8те ми дойде на цена 151 лева , но после видях в аутодата че има по още две букви за тези които препоръчват. Тези са еднополюсни и не съм настройвал нищо само ги смених със старите които пак бяха NGK двуполюсни. Колата я карам на газ с инжекцион е. Въпросът ми е нужно ли е да се настройват тези свещи, и разликата с тези препоръчани в аутодата и моите каква е? Пишат че уж 100к км карат... да разчитам ли на това или ще се наложи да инвестирам отново маса пари след 10 15к? И последният ми въпрос е за кабели... силиконови на беру за алфа... какво ще кажете? Препоръчайте ми добри кабели които карат..

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Съгласен съм с теб, колкото и рядко да ми се случва

    Едно уточнение: гап, означава междуелектродно разстояние.
    Офф: ще си налея едно малко по този случай, че на всичкото от горе и след 2 часа ставам на 27

    ---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

    Quote Originally Posted by Kamenitza View Post
    Да не пускам нова тема ... преди 10к сложих тези свещи на 156 2.0 малки ( PMR7A NGK) и големи ( BKR6E NGK) . Комплекта от 8те ми дойде на цена 151 лева , но после видях в аутодата че има по още две букви за тези които препоръчват. Тези са еднополюсни и не съм настройвал нищо само ги смених със старите които пак бяха NGK двуполюсни. Колата я карам на газ с инжекцион е. Въпросът ми е нужно ли е да се настройват тези свещи, и разликата с тези препоръчани в аутодата и моите каква е? Пишат че уж 100к км карат... да разчитам ли на това или ще се наложи да инвестирам отново маса пари след 10 15к? И последният ми въпрос е за кабели... силиконови на беру за алфа... какво ще кажете? Препоръчайте ми добри кабели които карат..
    Трябва да ги измериш и ако е необходимо да ги коригираш. Даже щом караш на газ коригираш и двете с -0.10. Демек големите на 0.80, малките 0.60 за да пожарят стабилно на всеки цикъл
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Всеки производител на свещи дава гап растоянието за конкретния модел свещи и двигател. Денсото също идва на 1.10. И си ги настройваш сам. Този модел който го дават за ТС забележи, че го дават и за много други коли. Дай да правим за всяка кола различен модел свещи? Не си мисли друго. Ти трябва да си ги настройваш. Не да чакаш да ги купиш и да ги монтираш
    Тамън де, точно това ме интересуваше. Щото тук даже се зароди лек спор с колега, че трябвало да се слагат така, както ти идват от опаковката, а аз му обяснявах, че трябва донастройване... но заблудата ми дойде от факта, че досега с иридиеви и платинени свещи не съм се заигравал, и при колите, на които се слагат стандартно медни, си пише при мотора какъв трябва да е луфта, независимо от марката, да не говорим, че конкретните модели за конкретен мотор са си с директно настроен луфт. Но явно при иридиевите и платинените не е точно така...

    Quote Originally Posted by hamoto View Post
    Явно всички имате много излишни левове щом давате по 300 за комплект свещи!Що не си слагате Бош за 80 лева вършат същата работа!
    Споко баце, ти нас не ни мисли... и все пак, който знае как да пазарува, може да си намери комплект 8 свещи за до 160 лв с марка NGK или Denso...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  10. #40

    Default

    Доколкото имам спомен като се ровех преди време, на сайта на Денсо пишеше за всеки модел какъв трябва да е гап-а но най-отдолу пишеше, че дори и да не променяш гапа на свещта както идва от завода няма да е фатално.

  11. #41
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Всеки производител на свещи дава гап растоянието за конкретния модел свещи и двигател. Денсото също идва на 1.10. И си ги настройваш сам. Този модел който го дават за ТС забележи, че го дават и за много други коли. Дай да правим за всяка кола различен модел свещи? Не си мисли друго. Ти трябва да си ги настройваш. Не да чакаш да ги купиш и да ги монтираш
    Преди около година и половина,Денсото ИК20 си идваше на 0.8 луфт,после почнаха да идват на 1.0-1.1

    - по книга, посочените свещи са PFR6B големите и PMR7A малките, като при големите има опция и за BKR6EKPA. Всичките посочени са платинени, в колкото каталози намерих инфо, и едните и другите са с луфт 0,8 мм.
    ПФР6Б са свещи за 16 клапанов боксер,по приницип всички 16в ТС-и които съм виждал с оригинални свещи са били с БКР6ЕКПА
    Last edited by Mury; 08-12-2010 at 20:39.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #42
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Аз казвам какво пише в книгата, озаглавена Alfa Romeo 156 User Manual. BKR6EKPA са дадени като алтернативни, а PFR6B като основните. Така или иначе, поне за мен е все тая, защото аз ще си взема иридиеви.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  13. #43

  14. #44
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by hamoto View Post
    Явно всички имате много излишни левове щом давате по 300 за комплект свещи!Що не си слагате Бош за 80 лева вършат същата работа!
    Да да Бош никога повече. Първата счупена малка свещ на 200км след смяната. Аварията ме хвана в друг град и си нямах на идея какво може да е. Миришише на пластмаса и колата издаваше странни звуци. Резултата нов капак на клапаните и гарнитура на клапаните. Като ударим чертата Свещи, капак, гарнитура и труд = Едни свещи Десно или НЖК. Така че ако искате карайте с Бош. Темата може да е стара ама аз искам да попитам нещо друго.
    Карам 2.0ТС и съм с PK20PR-P8 и IU22. Искам да попитам проблем ли е да съм големи свещи за 1.6 1.8 моторите?
    Каква е разликата между PK20PR-P8 и PK20PR-S9
    И другото е не съм донастройвал свещите. Как да го направя ?
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Разликата е в топлинното число. Що не си взе IK20 за големите?

    Разстоянието се настройва с луфтомер.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •