Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Къде да отида да ми сложат газова уредба?

  1. #1

    Default Къде да отида да ми сложат газова уредба?

    Някой ако има лични впечатления, моля да сподели, къде да отида и каква марка газова уредба да си сложа (да не е газов инжекцион защото на мен няма да ми се изплати). И какво трябва да гледам при избора на вида газова уредба. Вече 99% се убедих, че газта си е благина при положение, че е повече от 2 пъти по евтина от бензина. Става въпрос за 145-ца с 1.6 боксер мотор.
    Lexus IS200

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: Къде да отида да ми сложат газова уредба?

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Някой ако има лични впечатления, моля да сподели, къде да отида и каква марка газова уредба да си сложа (да не е газов инжекцион защото на мен няма да ми се изплати). И какво трябва да гледам при избора на вида газова уредба. Вече 99% се убедих, че газта си е благина при положение, че е повече от 2 пъти по евтина от бензина. Става въпрос за 145-ца с 1.6 боксер мотор.
    Колко км минаваш на месец/година, за да ти кажа дали си заслужава
    Ако минаваш над 20К км/годишно си струва инвестицията, но ако си под 10К км/год. няма смисъл да возиш в багажника още 50-60кг
    После има и нещо друго - всяко палене ще ти е на бензин. така че и в другият резервоар също ще трябва да наливаш

  3. #3

    Default

    Ами годишно минавам към 10 000. По мой изчисления една обикновенна газова ще се изплати за 7 000 км. някъде. Сега в момента 100 км. ги минавам за 20-22 лв. На газ ако сложа разход 16/100 се получава 14 лв. оферта си е..
    Lexus IS200

  4. #4
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    А бе аз кат викам че си трябва раздел АГУ ама....
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #5
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ихааааа и искам аз да сам модератор ) може ли
    гас мога да тура на всичко
    и а локомотиф на ток пак ще му сложа щото тока скъп

    треба си гасчица пари трябва да се пестат все пак италянки караме
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Ами годишно минавам към 10 000. По мой изчисления една обикновенна газова ще се изплати за 7 000 км. някъде. Сега в момента 100 км. ги минавам за 20-22 лв. На газ ако сложа разход 16/100 се получава 14 лв. оферта си е..
    Незнам как си смятал, но за 7000км не можеш да избиеш АГУ, което струва 600-700лв. (по-евтините не си струват нервите).
    Не забравяй, че когато се кара на ГАЗ, въздушният филтър се сменя през 5К км (особено ако караш в града).
    Всяко палене ти е на бензин и ще ти отиват 7-8 литра бензин седмично.
    За да нямаш "БУМ" ще трябва да смениш свещи и кабели (което пак си е разход).
    После има и нещо друго - ГАЗ-та е евтина лятото, през есента се качва Това става от години насам. Тази година ГАЗ-та мина 1.05лв./л. а бензина беше 1.65лв./л. и далаверата беше доста малка Тази зима мисля, че ще пробват с цена над 1.10лв./л.
    При твоя пробег ще избиеш газовата за 2г. (казвам ти го от опит). Ако мислиш да си караш колата поне още 2г. то си струва

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    значи да започна......аз я купих с газова /слагана в Италия/.първи впечатлинея/мотора ти отива на кино/сонди и т.н./на мен на бензин ми харчи 10/100,при тебе незнам как е и как я караш/аз лично я юркам,само като видя някой голфаджия с много лепенки и той......ми
    гледа номера отзад.......така че ти си преценявай/само.....за инфо...ефтиното излиза скъпо/двигателя отива на кино/за инфо до момента от 10.10.05 -16.05.06 съм минал 5600км само градско/и не съм на никъква далавера успех
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by PEPINKO
    значи да започна......аз я купих с газова /слагана в Италия/.първи впечатлинея/мотора ти отива на кино/сонди и т.н./на мен на бензин ми харчи 10/100,при тебе незнам как е и как я караш/аз лично я юркам,само като видя някой голфаджия с много лепенки и той......ми
    гледа номера отзад.......така че ти си преценявай/само.....за инфо...ефтиното излиза скъпо/двигателя отива на кино/за инфо до момента от 10.10.05 -16.05.06 съм минал 5600км само градско/и не съм на никъква далавера успех

    Май като предпоследно решение. ще я карам на бензин за сега.. А така или иначе се надявам на повишение на доходите скоро така. че за сега оставам на бензин. Айде послучай влизането в ЕС може да я почерпя колата с малко 100+ хе хе.

    П.С.Как го правиш тоя разход 10/100 аз със много плавно и спокойно каране по- малко от 11 не мога да сваля... Е ако караш предимно събота и неделя е възможно...
    Lexus IS200

  9. #9
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by PEPINKO
    .......
    Аре сега да ми го обясниш как точно се скапва ДВГ-то /не коментирай ламбдата, тя и без това ще се скапе от "качествените" български бензини/ ама ми обясни кое точно на ДВГ-то се износва по-бързо на газ
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #10
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Значи относно скапването от газта и аз не съм съгласен поне от опита който имам на газ и от дебелите книги никаде не се споменава че се скапва мотора.
    Виж за натрупване на мазнотии и гадости да от детонации също но от друо не бих казал
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  11. #11
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    мазнотии няма от каде да доидат щото тя влиза в мтора в газообразно състояние
    има само монета с детонации ко не са ти в час кабели или свещи
    иначе
    от 3 години сам на гас и нямам проблеми ))
    но сам с газова инжекция БРЦ
    тва е от мене
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    мазнотии няма от каде да доидат щото тя влиза в мтора в газообразно състояние
    еи тука ама мнооого бъркаш аз се занимавам и с газови уредби и с двигатели и мога да направя разлика между мотор дето е каран само на бензин и такъв с газ и то само на пръв поглед!!!
    смукателния тракт на газовия мотор е в безобразно състояние за разлика от бензиновия

  13. #13
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    първо има редуктор мазното там си седи
    2 има филтър преди газовите инжектори дето се сменя на 15 км
    е там се отлагат мазнотии те който са останали

    и ако искаш свали ми колектора да видиш че е чист
    щото ако имаше мазно газовите инжектори да са скапали вече
    и вече 40К км сам на гас и проблеми нямам
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    eми жив пример.....когато я взех и исках да я крам на бензин прескачаше като кон..../придърпва/това е от качествената газ,която е продават тука.второ не съм с газов инжекцион,а с нормална конфигурация,която ,като караш на газ /и ако не си премахнал сондата ти свети лампата на инжикциона/т.е. дава грешка на компютъра и има голяма опаснтост да ти отиде на кино ПС.то.
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    а иначе до разхода...юркам я само по светофари...на газ миналата година ми даваше 14/100....асега като се затопли/освен че и правих полу освен ремонт /си ми дава 10/100бензин.днес заредих на Шел за 25 кинта V-Power....и си минах 150 км със 7-8 литра /бензин.от клубния сервиз ми казаха,че няма такъв боксер с такъв разход и с тоя шум на двигателя/246000км до момента/.
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •