Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: 156 или GTV

  1. #1

    Exclamation 156 или GTV

    Здравейте,
    Значи аз съм начинаещ във форума и в шофирането(млад шофиор)
    Ориентирал съм се към Алфа Ромео 156 или GTV и затова моля вие,които сте в лицето на знаещите,да ми помогнете в избора.
    Главно ме интересува кой модел е по добър , като живот на двигателя и другите части...Моля споделете отзиви!
    Интересува ме също , по какъв начин да избера точно колата , имат ли слаби места , лесно износващи се части , въобще някакъв начин да разпозная заминала ли си е дадена алфа...
    Благодаря предварително!

  2. #2
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Ако говорим за бензинов двигател, разликата в двата модела е единствено купето, не че има дизелово GTV. Окачване, двигател, екстри са все идентични. За 156 доста по-лесно ще си намираш части, вече са разпространени масово. Друг въпрос е какъв клас си търсиш, от към пространство.
    Слабите и силните страни най-добре ги знаят клубните сервизи, към които лесно може да се ориентираш в общ технически раздел. Най-добре се довери на тях.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  3. #3
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default 156

    Окачването не е еднакво!

  4. #4
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Знаех си, че не трябва да пиша по технически раздели, ма нали много разбирам.
    Щом знаеш, кажи по конкретно, кое е за предпочитане, за да има колегата насока.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  5. #5

    Default

    Преди ГТВ-то имах 156, нямат нищо общо освен ДВГ-то. Окачването на ГТВ-то е по-здраво и също толкова по-евтино, и вече задното не е толкова скъпо за обслужване, само срещу 300 лв минаваш на унибали и е чук, преден носач оригинален-74лв, а има само 2. А колко ГТВ-та има по автоморгите, не е истина, просто това е един доста стар модел вече. Принципно същото важи и за 156, като се замисля Ферариста прави цялостно полиуретаново окачване. Приликата е ясна, и двете са Алфи, разликата е, че ГТВ-то става само за каране. Обаче има нещо интересно, пак се заглеждам по 156-ците, май ще си взема една, а и цените им са хубавки. За покупката на толкова стар автомобил на човек ще му трябва голяма доза късмет да вземе нещо що годе хубаво, или трябва да е подготвен с няколко хилядарки за да я приведе в прилично състояние, колкото и майстори да я гледат преди това. Късмет с търсенето, колите са красиви и каквато и да вземеш ще се чувстваш малко прекаран, че не си взел другата .

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    GTV става само за втора кола. 1 път в седмицата да я покараш и да и се накефиш. Е става и за "пичеловка".
    Лично аз не виждам никакво друго приложение.
    156 е много по УНИВЕРСАЛНА колица.
    Лично аз вече не си харесвам чак толкова много моята 156-ца (така де вече не изглеждам нахилен вътре като малоумен), ама то като се качи и покара човек 159 и ...
    Иначе за ремонти, здравина и разходи - все ти е вътре. Яко дупе си требе. Има си теми - прочети, ако не се стреснеш от цените се хвърляй. Задължително на това което ти грабне сърцето
    Last edited by Bottata; 13-04-2010 at 22:32.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    И двете не са подходящи за начинаещ шофьор. Завиват като камиони и ще ги очукаш като войнишки каски. По-добре се научи да караш на някоя измежду Пунто, Фиеста, Корса и чак тогава се качвай на каквато и да било Алфа.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Каквато и алфа да си взимаш, първо се научи да я караш!Имат женски хатактер и си трябва здрава ръка и трезв мозък за да я обуздаеш!Нямат нищо общо с"нормалните" коли!Лесно влизат в обороти, бързо вдигат километража и преди да си се усетил си с над 140км/ч.Скоростта също не се усеща и това е една много коварна добавка.Каквото и да си слушал, алфите са много добре балансирани и само след 15-20 минути каране, с какъвто и мотор да е(изключвам топовите) добиваш чувството, че мотора ти е слаб.Тогава и морето ти е до колене, а ти си вече близо до 200 и ....
    Накратко!Колегата по-горе ти даде добър съвет!Намери си нещо евтино за чукане и учене, а после минавай на бърза кола. Щото бавна Алфа няма!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Каквато и алфа да си взимаш, първо се научи да я караш!Имат женски хатактер и си трябва здрава ръка и трезв мозък за да я обуздаеш!Нямат нищо общо с"нормалните" коли!Лесно влизат в обороти, бързо вдигат километража и преди да си се усетил си с над 140км/ч.Скоростта също не се усеща и това е една много коварна добавка.Каквото и да си слушал, алфите са много добре балансирани и само след 15-20 минути каране, с какъвто и мотор да е(изключвам топовите) добиваш чувството, че мотора ти е слаб.Тогава и морето ти е до колене, а ти си вече близо до 200 и ....
    Накратко!Колегата по-горе ти даде добър съвет!Намери си нещо евтино за чукане и учене, а после минавай на бърза кола. Щото бавна Алфа няма!
    Успех!
    Извиниете ма да ми дадете координатите на някой верующ като вас да му предложа няколко междугалактически совалки алфа ромео Айде да не се заблуждаваме едно ГТВ 1.8 е достатъчно бавно и може да свърши идеална работа Да не говориме за ЕКО моторите на алфа - а за по старите твоя боксер е достатъчно мъртъв да може да го кара и дете Айде сега атакааа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10

    Default

    щом си нов слушаи внимателно кола с сърце се избира не с разум защото тои понякога подвежда... поразгледаи малко снимки и на 2те коли и реши!
    Spin City!

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Извиниете ма да ми дадете координатите на някой верующ като вас да му предложа няколко междугалактически совалки алфа ромео Айде да не се заблуждаваме едно ГТВ 1.8 е достатъчно бавно и може да свърши идеална работа Да не говориме за ЕКО моторите на алфа - а за по старите твоя боксер е достатъчно мъртъв да може да го кара и дете Айде сега атакааа
    Ще започна отзад-напред!
    Пожелавам ти ти да караш твоята ГТВ, както аз сега карам моя боксер!
    Моя мъртъв боксер се силеше наравно с доста по големи кубатури от другите марки коли.Това ми беше и идеята.Лично аз не бих дал на сина ми като първа кола алфа с 1.8 мотор, колкото и да е екологичен!
    Много лошо е, когато забравиме, от къде сме тръгнали!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Ша ме прощавате, че ви развалям приказлъка, но си мисля, че и с колело може да си счупиш главата. Със скейтборд какви бели съм си правил. Пежо 106, 1,1 спокойно може да си го караш с 150км/ч. И го казвам, щото като ти е малко акъла, може да се пънеш и с най-малолитражния автомобил, само и само да докажеш пред себе си, колко бързо можеш да караш. Като карам мноу бързо, начи съм добър шофьор, така де щом мога да карам бързо. С разликата, че мааалко по-мощния автомобил е пригоден и за по-екстремни условия.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by decho View Post
    Ориентирал съм се към Алфа Ромео 156 или GTV ...
    Мдаа, според мен на твоя характер ще приляга повече 156. Ама не ме питай защо, нито откъде съм сигурен какъв ти е характера, че ме мързи да обяснявам.

    Quote Originally Posted by decho View Post
    Главно ме интересува кой модел е по добър , като живот на двигателя и другите части...Моля споделете отзиви!
    Алфа Ромео е по-добрия модел . А пък животът на двигателя и частите зависи как ти се грижиш за тях ... А когато става въпрос за употребявана кола, какво е ставало преди ти да станеш собственик е божа работа и чист късмет.

    Quote Originally Posted by decho View Post
    Интересува ме също , по какъв начин да избера точно колата , имат ли слаби места , лесно износващи се части , въобще някакъв начин да разпозная заминала ли си е дадена алфа...
    Еми колата се избира както се избира гаджето

    Поздрави и успех в избора.

    ПП. Въпреки шеговития тон и привидно острия тон, съм позитивно настроен и сериозен. Твоят избор е в твоите ръце и твоя отговорност.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  14. #14

    Default

    Доста коли съм сменил и доста съм карал. Винаги съм искал Алфа и преди има - няма половин година реших да си угодя. Колата е с относително скъпи и чупливи части, съответно не върви кой знае колко... но просто ми е кеф да я карам и като преглътна факта, че за това време за което я имам съм сменил половината кола... все още ми е кеф и си я карам без цел, просто за кефа.
    Така че е до желание и усещане.

    Сега и двата изброени модела са на супер ниски цени. Няма да загубиш кой знае колко... купи , пък може и да си паснете.

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Извиниете ма да ми дадете координатите на някой верующ като вас да му предложа няколко междугалактически совалки алфа ромео Айде да не се заблуждаваме едно ГТВ 1.8 е достатъчно бавно и може да свърши идеална работа Да не говориме за ЕКО моторите на алфа - а за по старите твоя боксер е достатъчно мъртъв да може да го кара и дете Айде сега атакааа
    Заеби скоростта, вярно е че има много по-бързи коли, но щом е новобранец значи не може да паркира, и с "чудесните" обзор и маневреност на тези коли младежа ще е постоянно по застрахователи и тенекеджии.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •