Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: 156 или GTV

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Не, че искам да споря с теб, но за пасивната сигурност на една кола не може да се съди от снимки или от видяното по моргите. Аз съм се блъскал със 145-ца (по-лека и от 156) в стълб със скорост 150 км/ч. и напрактика без спирачен път, обаче катастрофата не беше в недеформируема преграда, както на тестовете на euroncap, а и беше под различен ъгъл... След удара вратите също се затваряха, но двг. и скоростите бяха на 30 м.от колата, пак не както на краш-теста на 156. Аз бях без драскотина, но не мога да кажа, че 145 е по-сигурна от 156. За да може да се направи реално сравнение на устойчивостта на 2 шасита, критериите трябва да са еднакви, но досега не знам да има по-нов модел кола, който да не е доста по-сигурен от по-стария, а ГТВ е бая стар модел.
    Така е, сигурноста е относително понятие при инцидент.
    А ГТВ е стар, 'ма колко да е по-стар, само с 3 години, модела е от '95г, а 156 от '98г което си прави едни 12г.Даваш ми пример със 145 - вероятно е по-здрава от 156, а за килограмите не се заблуждавай, 145 2.0 е колото 156, въпреки по-малкия си размер. При 156 са имономисали малко железа за сметка на здравината.

    п.с. Не го приемай за спор, а за дискусия.
    Last edited by Доко; 19-04-2010 at 00:34.

  2. #32
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Иди в моргата на Яворчо, там има 4-5, сам ще си направиш извода, или погледни на третата снимка при този челен удар купето не е мръднало, а скороста е била над 100км/ч и ако ти прави впечатление челното стъкло е здраво и вратата се затваря, седалките и волана не са мръднали. За съжаление няма, или поне аз не намирам краштест на ГТВ. А краштеста на 156 сигурно си го гледал, но пак ще постна линк, и това огъване е със скорост по-малка от 60км/ч Има причина ГТВ-то да е с близо 200кг по-тежко от 156-ца http://www.youtube.com/watch?v=U2xyuZLP_Dc
    А има един колега с ник "crashtest" от Бургас, миналата година спря със 156-цата в една кола с около 25км/ч, чукна бронята под десния фар, уж на външен вид само козметика, броня с лека дупка+счупен фар..., 5 минути по-късно съзря, че ръба на шофьорката врата стърчи 2пръста над тавана, а капака на багажника е дал такъв диагонал, че му струва около 800-1000 лв стенд да изправят осукванията на купето. Истината е, че 156 са кашкавал, няма какво да се залъгваме, дано на никой да не му се случва да разбере.

    п.с. И моля не ми скачайте като собственици на 156, преди година я продадох, но пак мисля да купувам една. Нищо, че е кашкавалена.
    от ляво на дясно на снимките-1-спайдера на кюстендилец-излетял от пътяс над 80км/ч и се разбил в дърво у некво дере, странично-видимо липсва ламаринара на вратата и една смачкана джанта,праговете и ролбарите на вратите не са мръднали шофера нема наранявания..2-гтв с челен удар в дърво-според думите на собственика-около 90км/ч-охлузвания от еърбега...3-гтв с челен удар ..скорост над 130 км/ч- за насрещно движещия се автомобил не знам скоростта-на Яворчо и Лисан им се зема акъла с четири маслени крика да отворят коша за да видат какво е останало от двигател-шофера със разбит нос и тва е...
    аз имам скромен опит с шофиране, бащата беше състезател и умре в катастрофа и карам "разумно"-ама да се сравнява гтв с 156 е нелепо и като здравина и като поведение-за пример-бургас-летище варна час и 40мин. при обилен мокър снеговалеж с мъгла на места...говориме за гтв 98ма без никакви доработки по окачване и ремап...и тн...нека пича си купи опел вектра А 1.8 моноинжекция 91-ва-слаба кола-бургас-кюстендил-4 часа и половина през подбалканската-слаба кола и ракия нема-има слаб ум и липса на опит...сори за спама.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •