Results 1 to 14 of 14

Thread: Ужасно тропане Алфа 147!

  1. #1
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default Ужасно тропане Алфа 147!

    -
    Last edited by MindFreak; 08-11-2010 at 23:05.
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Тампони на стабилизиращата щанга сменяни ли са и в какво здраве са? Същото важи и за биалетките... провери им статуса, но тук няма как да отгатнем какво не е наред, редно да отидеш в сервиз, където да го видят реално какво може да предизвиква чукането. В общ технически раздел има адреси на сервизите които ползваме във форума, като цяло.
    Успех!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default

    Стабилизиращата щанга е нова, както и биалетките. Оригинални са.Първо тях проверих, тампоните на щангата са в отлично състояние, поне така казаха хората в сервиза,а са ми близки и ми казват всичко аз стоя до колата когато и правят каквото и да е.чудихме се преглеждахме я няколко пъти.... но не можахме да открием от какво е.Колега прав си трябва да отида и в друг сервиз доверен да я видя... има една приказка > При един я правиш, при друг я проверяваш!< и май си е вярно.Благодаря за мнението
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Луфт рейка може да е, лесно се проверява на празен ход на запален двг върти волана на дясно-наляво, усеща се луфта. Ако е на подемник няма как да не го усетиш. Ако има луфтче, може да се реши, един колега от Плевен е сменил втулките с полиамид-ени и си е решил проблема (демек рецеклирал ги е). Това хлопане, за което говориш за мен е или от луфт рейка или стаб.щанга! Щангата пак можеш да я провериш на подемник или канал, хващаш я и пробваш да я мърдаш нагоре надоло или настрани!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default

    -
    Last edited by MindFreak; 08-11-2010 at 23:10.
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Проверете щангата като колата не е вдигната - трябва да е стъпила на земята, иначе няма как да я хванете. Като я хванеш в двата края веднага се усеща - разклащаш я в двата края в срещуположни страни и след това да я движиш странично - трябва да няма абс. никакъв луфт и да не приплъзва в тампоните.
    Другият начин е да разкачите и двете беалетки - трябва като я вдигнеш наръка на не пада свободно да да се движи "мазно"

    Ако и това не е - остава кормилната рейка според мен.

    Успех

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #7

    Default

    При мен се чуваше адското тропане отпреде точно както ти го описваш и се оказаха тампони на стабилизираща щанга. Както каза колегата провериха я без да са я вдигали.

  8. #8
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default

    -
    Last edited by MindFreak; 08-11-2010 at 23:08.
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  9. #9
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Колега тва питане е излищно,иди на сервиз.Ние не сме гадатели да ти кажм каво е със сигурност.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Колега тва питане е излищно,иди на сервиз.Ние не сме гадатели да ти кажм каво е със сигурност.
    ...Ми той колегата казва, че е ходил на сервиз. Та идеята е да му помогнем, а не да му гадаем. То така дайте да ви разкажа историята за един, дето ладичката нова от магазина му тропала на времето и никой майстор не разбирал от кво е, и много години по-късно решил пича да махне вече доброто количество ръжда, да я позакърпи ладичката и да я боядиса с валяка, за риба да става поне да ходи, и като махнал ръждата на праговете и като се отворила една ми ти дупка и той тръгнал да я запушва, и видел нещо странно, и като фанал та извадил празна бутилка от водка оттам, а тракането спряло...
    Мене по-интересно ми е този страшен сервиз след като е сменил толко неща, па и не са били безплатни, къв точно сервиз е след като тропането още го има. Щото аз така заради такива сервизи, та чак от СФ във ВН ходя да си правя колите. Аман от смотани майстори, дето отбират от "всички марки коли".
    ...Ше ме прощават
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  11. #11
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default

    -
    Last edited by MindFreak; 08-11-2010 at 23:08.
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    това познато тропане в краката на водача някъде в педалите доста прилича на рейка а пък и са кекави рейките на тез коли
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by MindFreak View Post
    radop , колега абсолютно прав си за сервизите то и аз съм на това мнение, но в сервиза в който ходя хората са компетентни и правят само италянски автомобили и за това им се доверявам а и са ми много близки и не са ме лъгали до тук, всичко което съм сменил е било за смяна и какъвто и да е проблем са го оправяли винаги... но това тропане просто е много странно. За това се обърнах към вас във форума, да попитам, може някой да е имал сходен проблем.А и тук има доста знаещи и можещи хора, също и такива които точно от ходене по "майстори" са минали през какво ли не и имат опит.Благодаря на всички
    Чакай малко сега, че нещо май не те разбрах!!!!!!
    Хм са ти близки, хем не са те лъгали, хем им имаш доверие, хем какъвто и да е проблем са го оправяли винаги, хем всичко дето е било за смяна са сменили, пък колата продължава да тропа и решаваш да се довериш на форума дето.................????????

    Мисля, че колегите ти дадоха насока къде може да е проблема, просто спдели с майсторите.........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by radop View Post
    ... дайте да ви разкажа историята за един, дето ладичката нова от магазина му тропала .... и като махнал ръждата на праговете и като се отворила една ми ти дупка......видел нещо странно, и като фанал та извадил празна бутилка от водка оттам, а тракането спряло...
    Е ти ме застреля ....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •