Results 1 to 7 of 7

Thread: Странично огледало

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default Странично огледало

    Страничното ми огледалце спря да се движи наляво и надясно, а моторчето се яува че бачка. Като го раздвижа на ръка в да дено положение тръгва, но само в едната посока. Нагоре и надолу няма проблем. Някой да се е занимавал или да пусне схема? Че в ръководството не намерих нищо!
    GTV 2000 T.SPARK 16V 150hp

  2. #2
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    И при мен е точно така колега ама не съм търсил решение защото само аз си карам колата и не ми се налага да настройвам огледалата.

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    На времето си бях разглобявал огледалата, но не чак до там. Свалих огледалото от вратата, както е описано в ръководството, свалих и алуминиевата конзолка, която се захваша към вратата. Тя се държи на 3 болта (по спомен) от долната страна на огледалото. От там само стегнах болтовете на осите, по които се свиват огледалата, че ми хлопаха доста.
    Предполагам, че от там нататък трябва да се свали пластмасовото голямо капаче отпред. Пак предполагам, че същото се държи на щипки и трябва да се дърпа полека, да не се засегне боята, или да не се счупи нещо. Бе иска се малко импровизация и ще стане

    Успех, и пишете резултати!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4

    Default

    И преди всичко трябва да свалиш кората на вратата, много тъпо инженерно решение. Аз също стягах трите болта от долу, вътре в огледалото не съм човъркал, но предполагам ще има начин за поправка
    Last edited by Доко; 18-04-2010 at 10:52.

  5. #5
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    ценен, аз огледалата ги разглобявах на твойта алфа-много внимателно с крив шестограм без да свалям корите. сваляш огледалото-3 болта са под пластмасовата капачка отвътре, откачаш куплунга(леко е на вътре-не дърпай душманската) и мъката почва. 1-капачето(дето е кат рамка е на щипки-4 или 5 дето влизат около 3-4см. навътре в корпуса на огледалото и обикновенно се трошат лесно и трее мноо внимание и търпение да ги откопчаеш) 2-моторчето ако ти работи-има пластмасов зъбчат механизъм и като заминат зъбите не става за нищо. ама от червеното огледало (резервата) моо да пробваш само с размяна на куплунга дали върти навсякъде и тогава разглобявай, щото теа огледала са кът и аз от Явката купих колкото можах-сини,червени-и на мене ми правеше бели и шоферското огледало е сбирщайн отвътре...посе като лепиш механиката за самото стъкло на огледалото гледай да е на същото место иначе като го събереш и опира по крайщата и пак на старта с изгорело моторче...

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    В краен случай, попаднах на скоро на една автоморга в Бургас, с едно поразкостено GTV, но огледалата му стоят
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Роска, мисля, че даже са две червените огледала дето ми даде. И аз така като теб съм ги разколачвал целите огледала само с шестограм и отвертка бз да махам корите, щото ги бях поиздрал и ги пръснах. Даже онзи ден свалях лявото щот от заледяването зимата едното от трите винтчета под капачката (дето е с две винтчета- отдолу на самото огледало, като го свалиш) се беше разхлабило- затегнах го и сега е ОК! Капачката, по-скора лайсна или вежда обаче не е на щипки- и тя е хваната с 4 винтчета (наистина са слаби местата, където са винтчетата)- и там няма проблем. Обаче механизма отзад- не съм стигал до него, обаче си мисля, че цялата работа става и без да се сваля огледалцето от колата. Тия дни ще пробвам, че малко си падам перфекционист. Благодарско на всички! Ако някой има пробле с огледалата да се обажда!
    GTV 2000 T.SPARK 16V 150hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •