Results 1 to 14 of 14

Thread: Малко по-различен тунинг!

  1. #1
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default Малко по-различен тунинг!

    Една идея ми се завъртя в главата преди време, идея колкото и "ненормална", толкова и "елементарна"!
    Навигация в колата, ама вградена!
    И не само навигация, ами и дисплей за камера за паркиране. Потърсих навигация с AV-вход(даже и такава тема пуснах в раздел"Купува"). Намерих си една и реших да се пробвам.
    Духалките над централната конзола на 156-ците позволяват да се имплантира нещо такова без да се реже таблото.
    Като начало купих тия "духалки" над централната конзола, или т.нар.дифузьор, втора ръка от един колега от форума.
    Като най-подходящ и достъпен механизъм, който може да вади навигацията от таблото избрах "шейната" на DVD.
    Купих едно DVD също от колега от форума.
    Последва разглобяване на DVD-то и изваждане на "шейната", изрязване на част от въздуховодите на дифузьора,изрязвне на отвор отгоре на духалките,закрепване на "шейната" към духалките и направата на капак, който да се отваря и затваря автоматично.Това за механиката.

    След това трябваше да реша няколко електрически проблема:
    -захранване и командване на "шейната"(излизане и влизане)- стана с два бутона и две реленца;
    -захранване на самата навигация-изплзвах нейното захранване за запалка, като просто го свързах със запалката, но зад таблото, оставяйки самата запалка да си функционира. Сложих и бутон за да мога да изключвам когато искам захранването на навигацията. Всико това, естествено е включено с подходящите предпазители, за да не стане авария, не дай си боже!
    -захранване и включване на камерата за обратно виждане- това още не съм направил(но скоро ще стане и ще допълня темата естествено)

    След доста изразходено време, малко пари и много нерви, стигнах до работещ "прототип".

    Както знаете Алфите (поне 156-ците) нямат напрежение на запалката ако колата не е на контакт.
    Това им своиство ми върши много добра работа, защото нвигацията се изключва автоматично ако се спре захранването.
    Монтирал съм я така, че да мога да си я свалям винаги, когато искам.
    Механизма работи вече две седмици и няма проблеми, единствено капачето все още не отговаря напълно на моите естетически норми, но ще го оправя след време(сигурно).
    Вярно, цялата работа е "направи си сам" и съм сигурен, че някой ще го направи много по-добре от мен. Но просто исках да се пробвам дали тая странна идея, която ми дойде "ей така", може да бъде реализирана.
    Слагам малко сники и едно клипче да видите за какво говоря все пак.

    клипче

    Малко продължение на темата, макар и със зкъснение.
    Монтирах камерата за задно виждане преди доста време, но все не остава време да я покажа. Както и да е, ето продължението:
    Камерата, която купих се оказа че не е широкоъгълна, а снима в реални пропорции и затова реших да не дупча бронята, а да я монтирам под нея. Стана лесно като си направих една метална планка, завих камерата на нея и я закрепих с винта, който държи точно в средата, отдолу задната броня.
    Просто не уцелих правилната камера, но по-нататък може и да я сменя.
    Видео връзката направих с коаксиален кабел(естествено не като за кабелната ), като прекарах кабела под праговете и мокета, което си е доста занимавка, ама крайния резултат е кабела не се вижда никъде! Захранването за камерата взех от задните светлини, което комбинирано с факта че навигацията минава автоматично на режим видео, с подаването на видео сигнал(при включване за задна скорост), ми осигурява веднага картина на екрана, какво се случва зад колата ми! Естествено, кабела е скрит и не се вижда никъде. Даже има и педпазител, за всеки случай!
    Та резултата е, че при паркиране, като ми се скрие номера на колата отзад, имам една педя до нея. Виждам рзни колчета, камъни и всякакви други ниски кофти неща, които биха могли да ти направят беля ако не ги видиш. Не че милиони хора не си паркират и без камери, ама реших да се изглезя и да си сложа една.
    Лошото е, че не е инфраред и нощно време почти не се вижда, но има време, просто ще сменя камерата(евентуално).

    Слагам и две клипчета за нагледно представяне на резултата от камерата.
    КЛИП1
    КЛИП2
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  

    6.jpg   7.jpg   8.jpg   9.jpg   13062009.jpg  

    Last edited by Kamen666; 17-04-2010 at 11:05.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  2. #2
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Евала
    Last edited by Kamen666; 17-04-2010 at 11:03.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  3. #3

    Default

    Пич ти направо ме уби! Евала за ентусиазма,БРАВО! При 156 си е направо необходимост камерката.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  4. #4
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    мале братко ти си нечовек. Много е пинизлийско.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  5. #5
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Колега евала за труда и крайният резултат !!
    Понеже и аз имам подобна идея , но мойта е да вкарам екрана в таблото а кръглите прибори да отидат встрани на гредата , но с твойта идея ме вкара в размисъл , само не разбрах къде се крие навигацията надолу има ли място къде да слезе , в самият въздуховод ли седи и ако да ,не и ли става нещо от жегата или студа от вентилатора ?
    156 sportvagon 1.9jtd

  6. #6
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by speеdddddd View Post
    Колега евала за труда и крайният резултат !!
    Понеже и аз имам подобна идея , но мойта е да вкарам екрана в таблото а кръглите прибори да отидат встрани на гредата , но с твойта идея ме вкара в размисъл , само не разбрах къде се крие навигацията надолу има ли място къде да слезе , в самият въздуховод ли седи и ако да ,не и ли става нещо от жегата или студа от вентилатора ?
    Аз бях писал за това мисля, но имаше малко проблеми с темата и се е затрило.
    Надолу има поне 20 см. място. Механизма слиза надолу и спира преди клапите за въздух, които си работят без проблем. Ако навигацията не е извадена не ползвам директното насочване на въздуха от челните отвори, за да не я прецакам нещо от студа или жегата.
    Между другото, още работи.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега я да питам как реши проблема със случайното затваряне (от вибрации или влизане в дупка примерно), щото като го натиснеш би трябвало да тръгне само да се прибира?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Колега я да питам как реши проблема със случайното затваряне (от вибрации или влизане в дупка примерно), щото като го натиснеш би трябвало да тръгне само да се прибира?
    Плъзгачите на шейната вече се движат в метални планки за по-голяма устойчивост срещу вибрации. Монтирах и едно миниатюрно ключе, което прекъсва подаването на напрежение към мотора при крайно горно положение на шейната. За да тръгне да се прибира трябва да натисна бутона за прибиране, който е с отделно захранване.

    ключето:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitled.JPG  
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  9. #9
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Браво колега ти си невероятен ентусиаст аз мисля да направа това от 3 години без камера само навигация на 155 по много по лесен начин но все отлагам моята идея беше да интегрирам навито в сенника на шофьора тук продават една супер тънка навигация която е 1.5 сантиметра дебела и пак ме мързи ти си невероятен
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #10
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Поздравления за идеята и реализацията колега ...... Не спираи с идеите .....
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  11. #11
    започва да се пристрастява Pandev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    30

    Default

    Браво колега мн добре се е получило
    Alfa Romeo 156 04" 2.4 20v M-Jet Progression

  12. #12

    Default

    евала мом4е.много се радвам като виждам такива упорити и къдърни мом4ета.браво....

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    Страхотно изглежда, браво за положения труд!
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    34

    Default

    Браво!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •