Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Ъ-ъ-ъ значи имам съмнения за проблем

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default Ъ-ъ-ъ значи имам съмнения за проблем

    Сега ще го опиша възможно най-подробно дано някои има представа дали само си втълпявам или найстина има нещо:

    От няколко месеца ми прави впечатление, че колата не върви колкото трябва в смисъл преди вървеше повече. Когато и сипя 95 ( шел ама не в-пауър ). В първите няколко километра върви добре след дова не. След това като и сипя шел 100 върви мнооого добре и това пак в първите 100-ина километра после пак спира да върви. След това ако пак сипя 95 и след това 100 пак почва да върви за малко мноо странно. И съм я забелязал, че май ми погорва доооста над 14 градско. Та питането ми е някои има ли си на идея какво може да е и къде да търся проблема. По екзаминери ходих уж и няма нищо.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  2. #2

    Default

    Ами как да ти каза - лично аз не съм чул някой да е доволен от Шел. Пробвай с друга бензеностанция и ако пак забележиш проблема вече е повод за притеснение

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Пробвал съм. Същото е.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  4. #4

    Default

    АМи не съм 100% сигурен за ситуацията в момента но преди бях чел за една конкретна бензиностанция на шел че е бензиностанцията в България с най-голям оборот. А мисля че и не само тази а като цяло шел в Б-я се представя най-добре. Та струва ми се че все някой доволен трябва да има доволен?!?? А аз също съм много доволен от 3 години сипвам само на шел и към рейсинга и ви пауър дизел съм без забележки.
    XTruck

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Я сипи някой литър спирт за горене за да убие водата от ШЕЛ. И други са го имали този проблем - като остане по-малко гориво и колата замира. Може и да не е това де. Може би трябва да си почистиш и вътрешностите на резервоара
    Alfa 33S16V Permanent 4

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Аз си зареждам от шелл в х.димитър и съм много доволен, сега карам с в-п95 а преди с обикновен 95 и не съм имал проблеми. Но защо почвам да разказвам това.

    Веднъж минавайки през Плевен, заредих 10 литра 95 обикновен от Шелл който се намира до кръгово движение, почти на края на града до изхода за софия, надявам се да си ме разбрал / не познавам града/
    Преди това имах около 25 литра в резервоара от софииския шелл. Та какво стана - ми колата умря от всякъде , като съм под 2500 оборота можеш да си натиска6 газта колктоо искаш - няма никоййййййй , качва обороти едвам едвам , и след 2500 се оправяше. И това при положение че съотношението хубав/скапан бензин е 25/10 л
    Не ми се мисли ако бях заредил до горе там как щях да се оправам , сигурно щях да си остана на пътя
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ами ще си направя експеримент ще сипвам малко само от ОМВ и ще видим има ли разлика.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  8. #8

    Default

    тия 100 километра ги извървяваш наведнъж или на етапи
    защото ако е наведнъж може да е от запушени катализатори

  9. #9

    Default

    Точно поради факта, че DeX е от Плевен затова казах и за ШЕЛ. Иначе от тях като национална верига може да има доста доволни, но специално за плевенския и този край Дъбник, а в нашия край това са ШЕЛ-овете наистина не съм чул нищо добро.
    А и може да погледнеш гумените уплътнения на помпата за гориво. Може да са разядени - това пак заради бензина

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Един чул друг кара на газ и дава акъл Момчета имам около 8 служебни коли и 2 лични. Тези коли са зареждали и на най-затънтените шелове в БГ и вярвайте ми няма никакви проблеми

    Това въобще не важи за ЛУК Оил и ОМВ Алфата сега я карам с Шел и Еко Елда само защото с ОМВ понякога имам ядове за Лук въобще няма да казвам кви лайна сипват
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Дех с катализатор ли си още
    Пък за бензините и аз не знам вече кво да правя - странното при мен е, че от бензина на Еко Елда съм доволен като вървеж, ама минавам по малко километри с едно зареждане отколкото ако заредя на ОМВ

    (зареждам само на една и съща колонка , само на едно ОМВ - иначе пак на ОМВ ми събраха в резервоара 53.4 литра - при условие, че съм имал поне още 3-4 литра в резервоара)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  12. #12

    Default

    Хайде да покара с ОМВ и после ще каже как е

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Да с катализатора съм не е свалян.

    Аве то аз май подразбрах от какво е проблема ама още не съм напълно сигурен. Щото аз от средата на април карам на климатик и от няколко дни започна много яко да не върви и като спра климатика и подскача направо - оказва се че компресора си е почти заминал вие, бръмчи, ръмжи и гори като лудо - обаче пък по някога ей така от само себеси се оправя и може това да ме обърква в преценката, но за всеки случай ще сменя бензиностанцията и ще видим. А относто шел наистина имам съмнения щот тука нали са 2 в Плевен и от единия като зареждам ми гори към 17 на сто 95 и не върви въобще (тва градско). А от другия шел не е така, ама там пък 100 е скапан и сега ще мина на ОМВ 100 пък да видим.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  14. #14
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Да с катализатора съм не е свалян.
    Виж по нагоре мнението на "Голямата риба" Ако е прав ще трябва да махнеш надписа в подписа ти "ЕВРО 3"
    На колко км е колата - то не че не може да са я превъртяли де.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    На 90к е сега. А за въртенето нищо чудно. Щот според еку-то е на 204к
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •