Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: След смяна на масло не върви

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Банско
    Posts
    49

    Unhappy След смяна на масло не върви

    Здравейте колеги.Скоро си взех и аз алфа 156 1.9jtd 98g.Та днеска смених масло въздушен и маслен филтър.Преди източване на маслото сложих една добавка за промиване на двигател изчаках 5 мин работа на празен ход но двигателя започна да сменя обороти,загасихго и източихме маслото.При смяната на въздъшния филтър забелязах че капака отгоре не е закрепен добре и най вероятно е смучело въздух от там.Смених филтъра закрепих добре капака отгоре, но сега имам чувството че колата не върки както трябва нещо няма ряз.Преди беше с масло Селениа турбо дизел и сега пак сложих същото.Кажете защо така стана, имали възможност предишния да е бил сложил някави добавки в двигателя и сега като го промих нещо да е станало,а като карам имам и чувството че майчем и турбото не се включва(възможно ли е от смяната на маслото), а нещо да е станало с дебитомера?ПОМАГАЙ ТЕ!

  2. #2

    Default

    диагностика му е маиката при теб
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  3. #3

    Default

    zdr pi4 kazvam se kami i vijdam 4e i ti ima6 problem no razbira6 ot koli za razlika ot men naskoro si vzeh alfa gtv 1,8 150 konq stra6na hubavica no sega imam mn mn golqm problem i nz ot kade da namerq 4asti . preebah kolqnoviq val biqlnite lageri i moje bi garniturata.za sega neznam kolqnoviq val moje li da se 6laifa ili 6te trqbva nov no moq maistor v serviza mi kaza 4e i kartera bil lepen predi az da e kupq i moje bi za tova imam sega problem s neq,prepora4va mi novo dolni6te no ot kade da go namerq kat ne mi razbira kiflata tai kato sam JENA ako moje6 da mi dade6 nqkakv savet molqte pi6i mi 4e sam izpadnala v ujas priemam vs saveti ot vsi4ki poneje sam v beizhodica i ne znam ot kade da namerq 4asti za neq
    Last edited by kam4o_lom; 19-04-2010 at 22:31.

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Здравей, Ками! Добре дошла при нас!
    Първо да ти кажа, че тук пишем само на кирилица. Кажи от кой град си, за да можем да те насочим към магизини и сервизи, на които маже да се има доверие.

    ---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

    Quote Originally Posted by petar_taskov View Post
    Здравейте колеги.Скоро си взех и аз алфа 156 1.9jtd 98g.Та днеска смених масло въздушен и маслен филтър.Преди източване на маслото сложих една добавка за промиване на двигател изчаках 5 мин работа на празен ход но двигателя започна да сменя обороти,загасихго и източихме маслото.При смяната на въздъшния филтър забелязах че капака отгоре не е закрепен добре и най вероятно е смучело въздух от там.Смених филтъра закрепих добре капака отгоре, но сега имам чувството че колата не върки както трябва нещо няма ряз.Преди беше с масло Селениа турбо дизел и сега пак сложих същото.Кажете защо така стана, имали възможност предишния да е бил сложил някави добавки в двигателя и сега като го промих нещо да е станало,а като карам имам и чувството че майчем и турбото не се включва(възможно ли е от смяната на маслото), а нещо да е станало с дебитомера?ПОМАГАЙ ТЕ!
    Колега, най-добре е да се закачи на диагностика, за да се види дали не се е появил някакъв софтуерен проблем

  5. #5
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Quote Originally Posted by kam4o_lom View Post
    zdr pi4 kazvam se kami i vijdam 4e i ti ima6 problem no razbira6 ot koli za razlika ot men naskoro si vzeh alfa gtv 1,8 150 konq stra6na hubavica no sega imam mn mn golqm problem i nz ot kade da namerq 4asti . preebah kolqnoviq val biqlnite lageri i moje bi garniturata.za sega neznam kolqnoviq val moje li da se 6laifa ili 6te trqbva nov no moq maistor v serviza mi kaza 4e i kartera bil lepen predi az da e kupq i moje bi za tova imam sega problem s neq,prepora4va mi novo dolni6te no ot kade da go namerq kat ne mi razbira kiflata tai kato sam JENA ako moje6 da mi dade6 nqkakv savet molqte pi6i mi 4e sam izpadnala v ujas priemam vs saveti ot vsi4ki poneje sam v beizhodica i ne znam ot kade da namerq 4asti za neq

    нема се косиш бе вала се шлаифа на моя шлаифаха шест десети не е никак малко биелни и основни лагери са около 70лв комплекта магазини колко искаш има

    ахм ауто,т&н кар,вилекс ауто,евро 07,милано моторс,

    споко вс по мотора се оправя само ръждясало купе не се прави


    виж в клубните сервизи първо там със сигурност ще ти помогнат
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Банско
    Posts
    49

    Default

    Къде в София могат да ми направят добра диагностика

  7. #7

    Default

    здравейте на всички аз сьм Ками
    както казах моята кола е АЛФА РОМЕО – ГТВ 1.8 мотор t.spark 16 V 150 к.с годината е 2000 има климатроник АBS и е ел.пакет
    за сега за смяна се оказаха основни и биялни лагери и колянов вал,как мога да ги намеря наѝ-евтино защото за лагерите ми искат тук 187 лв + работа

    аз сам от лом и тук части за моята кола много не се намират освен по порьчка чисто нови което е убиѝство.тьи като сьм и жена всеки си ме прехвьрля как си иска.харесвам си колата и искам да си е оправя но цената за която ми говорят е мн космическа.
    другият ми вьпрос е мога ли да и сложа след ремонта масло - селения 10 W 40 полусинтетика защото колата е на 115 000 км
    може би аз съм единствената жена на фона на всички мьже в този саѝт и се надявам да ме насочите

  8. #8
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by kam4o_lom View Post
    здравейте на всички аз сьм Ками
    както казах моята кола е АЛФА РОМЕО – ГТВ 1.8 мотор t.spark 16 V 150 к.с годината е 2000 има климатроник АBS и е ел.пакет
    за сега за смяна се оказаха основни и биялни лагери и колянов вал,как мога да ги намеря наѝ-евтино защото за лагерите ми искат тук 187 лв + работа

    аз сам от лом и тук части за моята кола много не се намират освен по порьчка чисто нови което е убиѝство.тьи като сьм и жена всеки си ме прехвьрля как си иска.харесвам си колата и искам да си е оправя но цената за която ми говорят е мн космическа.
    другият ми вьпрос е мога ли да и сложа след ремонта масло - селения 10 W 40 полусинтетика защото колата е на 115 000 км
    може би аз съм единствената жена на фона на всички мьже в този саѝт и се надявам да ме насочите
    Е има и други голежки посещаващи форума,но това е друга тема.За маслото можеш да си сложиш полусинтетика,а относно ремонта на колата ти е по-добре да се откажеш от сервизите в и около Лом,както и други колеги ти дадоха съвет обърни се към някои от сервизите посочени в раздел /платени обяви/,ще си сигурна,че ремонта ще е сполучлив и няма да се наложи пореден след това.Поне аз нямам инфо покрай Лом да има свесни майстори,които да разбират от нашие коли.Една колежка от Враца заформи около 4000 лв.за ремонти от пишман майстори,така че те съветвам да не правиш същата грешка.Успех в ремонтите и въпреки лошото начало,да си я караш с удоволствие след това.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  9. #9
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Закачи си дебитомера колега, след смяната на въздушния филтър масово забравят на го закачат
    Дано и при теб това да е проблема

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kam4o_lom View Post
    здравейте на всички аз сьм Ками
    както казах моята кола е АЛФА РОМЕО – ГТВ 1.8 мотор t.spark 16 V 150 к.с годината е 2000 има климатроник АBS и е ел.пакет
    за сега за смяна се оказаха основни и биялни лагери и колянов вал,как мога да ги намеря наѝ-евтино защото за лагерите ми искат тук 187 лв + работа

    аз сам от лом и тук части за моята кола много не се намират освен по порьчка чисто нови което е убиѝство.тьи като сьм и жена всеки си ме прехвьрля как си иска.харесвам си колата и искам да си е оправя но цената за която ми говорят е мн космическа.
    другият ми вьпрос е мога ли да и сложа след ремонта масло - селения 10 W 40 полусинтетика защото колата е на 115 000 км
    може би аз съм единствената жена на фона на всички мьже в този саѝт и се надявам да ме насочите
    Колежке ако ти трябва колянов вал прочети си личното съобшение.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Тъй като е по темата за масло...искам да попитам колата я карам от 4 000 км с маслото Селения HPX...КОЛАТА Е НА 210 000 КМ... какви са ви впечатленията?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  12. #12
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Тъй като е по темата за масло...искам да попитам колата я карам от 4 000 км с маслото Селения HPX...КОЛАТА Е НА 210 000 КМ... какви са ви впечатленията?!
    Тая бира НРХ 20В60 е за издухани мотори . Кой те посъветва да караш с нея?

  13. #13
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Едно момче в Княжво, принципно се занемава с БМВ-та ми каза. Това масло слагам на всички коли, малко е гъсто но е добро за мотора....и аз му казах да го слага! Слисъл знам, че е едно зелено такова, по-гъсто...впоследствие разбрах, че е за по-издухани двигатели...ама дали може да навреди?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  14. #14
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Аз от личен опит знам че маслата за немски коли не са подходящи за наще капризации..а да ли ще навреди нека кажат колегите
    алфа 156 1.9 JTD '99

  15. #15
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    ...ама дали може да навреди?!
    Доста по-гъсто е от 10В40 например ... Зимата става трудно развъртането на мотора, чак да навреди - не знам ...
    А бе, не е подходящо за нормално износен твин спарк

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •