Results 1 to 9 of 9

Thread: Не ми отделя съединитела.

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Не ми отделя съединитела.

    Мойа хубавица пак се строши . Педала на съединитела пропада а спирачката си седи твърда. Спирачна течност има да те удави. Те помпите на съединителя и сервото на спирачките имат ли нещо бушон реле? Защото вчета като се прибрах всичко си работеше сутринта неще.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  2. #2

    Default

    долна помпа на съеднителя
    ако не е ръждясала отвътре гумичките за нея са 9 лева
    ако е ръждясала нова на цена около 40 лева(зависи от къде я купиш)

    П.П. за придвижване може да пробваш като помпаш на педала на съеднителя(в началото ще трбява да го връщаш сам)

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Странно

    Като разглеждам форума колегите се оплакват че им губи спирачна течност и си имат спирачки(само съединителя престава да работи). А при мен нито следа от сервото течността си е нормална и педала на съединитела си потъва ама си се връща. И като я запаля педала на спирачкатаграм не омеква седи си се едно е изгасена колата. Ако си смненя гумичките на долната помпа ще ми се оправят ли и спирачките?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  4. #4
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Явно ти имаш проблем и със спирачките и със съединителя. Двете системи са си съвсем отделни, ползва се само общо казанче за течността.
    И така, няма как ако си оправиш съединителя да се оправят спирачките или обратното.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    Явно ти имаш проблем и със спирачките и със съединителя. Двете системи са си съвсем отделни, ползва се само общо казанче за течността.
    И така, няма как ако си оправиш съединителя да се оправят спирачките или обратното.
    Несъм 100% съгласен с теб ма карай

    Значи ако си сменил гумичките на долната помпа и всичко си е ок ма спирачките пак са оут виж си вакумния маркуч на сервото
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    Явно ти имаш проблем и със спирачките и със съединителя. Двете системи са си съвсем отделни, ползва се само общо казанче за течността.
    И така, няма как ако си оправиш съединителя да се оправят спирачките или обратното.
    Преди година като си смених накладките и ептен ми избегаха спирачките а се оказа че проблема е в помпата на съединителя смених я и спирачките се оправиха
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Започва да ми става интересна темата. Искам някой сега да ми обясни логично връзката между нямането на спирачки и помпата на съединителя
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ами като ти изтече спирачната течност през помпата на съединителя и ще разбереш и след известно време и педала на съединителя пропада
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Ами като ти изтече спирачната течност през помпата на съединителя и ще разбереш и след известно време и педала на съединителя пропада
    Много си прав при мен за сега се задържа положението.. Теча е толкова малък (10-20 мл на месец примерно), че не си струва да го оправям за сега..
    Lexus IS200

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •