Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Акт за неправилно паркиране

  1. #16

    Default

    момчета не знам само знам че нещата отиват от зле към по зле!!!!!!!
    A.C.A.B
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  2. #17
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абе интересно ми е ако колата е регната на някой дето няма книжка, или не си я представи на куките, а каже че е карал филанкишията, който е отлетял за Мозамбик, и т.н.....тогава трябва да пишат акт на собственика само по лична карта......
    Е те като приберат колата с паяка, все е тая на кого ще пишат акт
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #18
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абе интересно ми е ако колата е регната на някой дето няма книжка, или не си я представи на куките, а каже че е карал филанкишията, който е отлетял за Мозамбик, и т.н.....тогава трябва да пишат акт на собственика само по лична карта......
    Тях не ги интересува кой е собственика, а кой е отишъл да прибере колата.
    Един приятел си беше дошъл от Гърция с колата, но междувременно му се наложи да замине отново за една седмица и реши, че няма смисъл да се разкава за толкова малко с колата та тръгна с влака. Отиде до гарата с колата и аз с него, за да я върна после. Оставихме колата колкото да занесем багажа до влака. Перона, от който тръгват влаковете за Гърция е на максимум 500 метра от паркигна пред чакалнята. Дори не се минава през чакалнята, за да отидеш на перона. Бавили сме се не повече от 2 мин - просто занесохме багажа, качихме го, той си се качи на влака, а аз обратно към колата. Е да ама колкото ние бяхме бързи толкова и те. Колата я нямаше. Обадих се да питам на кой паркинг са я закарали (макар, че ми беше пределно ясно) и там тия ме почнаха с разни истории за акт, точки, глоби.... Аз от своя страна се обяснявам, че колата е моя (което е видно от документите) и само я прибирам. Еми да ама не може, някой трябва да понесе последствията и понеже аз съм този, който е отишъл да вземе колата и нося всички нейни документи аз трябва да изгоря. Другия вариант, който ми предложиха е, да я оставя там и като си дойде момчето да си я прибере само дето през тая една седмица те си му смятат паркинга на ден, все едно я в оставил на охраняем паркинг. Плюс глобата, която трябваше да плати + точките, акта... Дебела работата. Само парите за паркинга и разхода по репатрирането отиваха към 170 лева.

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Е те като приберат колата с паяка, все е тая на кого ще пишат акт
    То това и за на място важи. Който първи си подаде документите той ще го отнесе. Тях не ги интересува особено на кой е колата, кой я е карал в момента, кой я е паркирал там....
    Last edited by detelazurno; 23-04-2010 at 17:20.
    The greatest of all scientific hobbies!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Е те като приберат колата с паяка, все е тая на кого ще пишат акт
    Така е, но въпроса че че така няма да взимат точки(ако взимат изобщо за това), нито трябва да си даваш книжката......

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Тях не ги интересува особено на кой е колата, кой я е карал в момента, кой я е паркирал там....
    Е добре де, ако тоя го няма, а собственика е там да си я вземе, какво се прави....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ..........

    [/COLOR]
    Е добре де, ако тоя го няма, а собственика е там да си я вземе, какво се прави....
    Нещо не ти разбрах въпроса. Кой е тоя дето го няма пък собственика е там?
    При всички положения ако я взимаш от наказателен паркинг този, който си даде документите той ще си го отнесе. Ако ти сега си паркираш колата някъде и ти я вдигнат, но после отидем цяла сурия народ да я вземем ако аз си дам документите аз ще го отнеса. Всичко зависи от това кой затсане пред гишето с документи в ръка и каже "искам си колата, ей тая там!"
    Същото е и ако ги видиш на място да ти я вдигат с тая разлика, че нямя да се разкарваш до наказателния паркинг.
    The greatest of all scientific hobbies!

  6. #21

    Default

    Въпроса е че тоя който я взима и е собственика, и каже че не я е карал, може и да не е длъжен да си дава книжката и талона за да му пишат акт, а да си фърли само личната карта.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Въпроса е че тоя който я взима и е собственика, и каже че не я е карал, може и да не е длъжен да си дава книжката и талона за да му пишат акт, а да си фърли само личната карта.....
    Ама това ти обяснявам. Тях не ги интересува дали този който е отишъл да я вземе я е карал или не.
    Е, виж примера дето ти писах с колата на този мой приятел. Той си я караше, той си я паркира там, аз само трябваше да я върна, но като стана цялата беля те не ме питаха "ти ли кара или не?". Щом аз съм отишъл с талона на колата там..... Директно искаха акт да ми пишат понеже аз съм дошъл да я взема. Ако историята беше наобратно, демек аз да я бях карал, а той да си я прибере, на него щяха да му пишат.
    Пак ти казвам. Ако ти сега си паркираш колата неправилно и я приберат, но после ми дадеш талона и отида да я взема аз на мен ще ми друснат глобата.
    Няма значение кой я е карал и кой е направил нарушението. Тях ги интересува този който ще отиде при тях с талона на колата, за да си я вземе. Ако намериш някой, който има книжка, но не се качва зад волана може да го пратиш него да обере пешкира. И да му еземат точки все му е тая. После само му даваш парите за глобата и това е. Ако някога ми се наложи, недай си Боже, имам една приятелка за тая работа Само трябва да си намери книжката, че тя толкова не иска да кара, че дори не знае къде е. Не я разбирам аз тая работа. Изкара книжка пък после "ти нали можеш да караш, за какво ми е на мен?".... Е аз хувао мога ама то пък все някога ще се случи да не сме заедно и да и потрябва кола. Трябва да я убедя да започне да кара, че и аз съм човек...и на мен може да се наложи да ме прибират Ама карай....тука влезнахме в една друга тема
    The greatest of all scientific hobbies!

  8. #23

    Default

    Колега пак не ме хващаш накъде бия - въпроса е не на кого ще пишат глоба, а дали той ще им представи шоф книжка или не, щото не е задължително собственика на колата да има такава......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колега пак не ме хващаш накъде бия - въпроса е не на кого ще пишат глоба, а дали той ще им представи шоф книжка или не, щото не е задължително собственика на колата да има такава......
    Aaaa, сега разбрах какво имаш предвид. Нищо, позволено ми е. Вчера с изключение на един случай само (добре че беше доходоносен) не ми беше ден.
    Иначе то, че не е задължително не е. Ама в такъв случай не би трябвало да може да прибере колата. Първо нали се сещаш, че те няма да я върнат на някой който няма книжка и второ - дори и да се задействат (това в сферата на фантастиката), като се стигне до момента с акта ще им трябва и талонче което да приберат.
    The greatest of all scientific hobbies!

  10. #25

    Default

    Ми то по тая тъпа логика ако собственика на колата няма книжка, а тоя дето я е карал го няма 3-4-5-6-7-8 дена, първия не може да си вземе колата, баси шибаната система.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми то по тая тъпа логика ако собственика на колата няма книжка, а тоя дето я е карал го няма 3-4-5-6-7-8 дена, първия не може да си вземе колата, баси шибаната система.....
    Проблема не е там. Проблема е малко по-напред в системата. Кой аджеба му е дал да притежава кола при положение, че няма книжка?! Така че логиката хич не е тъпа! Как така ще му връчат кола която няма право да управлява?!?! Тя хубаво е стигнала до паркинга с паяк, ама нали от там той трябва да си я изкара и да я закара някъде си.
    The greatest of all scientific hobbies!

  12. #27

    Default

    E да, ама сега колата все пак не е огнестрелно оръжие че да се иска разрешително за да го имаш......примерно една банка няма книжка, но може да има сто коли на свое име......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    E да, ама сега колата все пак не е огнестрелно оръжие че да се иска разрешително за да го имаш......примерно една банка няма книжка, но може да има сто коли на свое име......
    Не мога да се съглася. Не бива да се разделя притежанието на колата и притежанието на книжка! Както е и с оръжието - нямаш разрешително, нямаш пистолет! Просто и ясно. И БТР-а не е оръжие ама го ползват за военни цели нали? А това с банката е друга бира. За такива институции винаги ще има по-различни правила по отношение на притежанието и дори да ти се струва тъпо това е. В противен случай как трябваше да седят нещата? Банката наема шофьор, купува му кола, за да не е тя директен притежател, шофьора от своя страна подписва с банката освен трудов договор и договор за колата, в който е упоменато кой какви права и задалжения има над МПС-то и то стана едно мазало.... Никоя институция няма да изхарчи собствените си пари, за да купи кола на името на шофьорите си. Та било то и с някакъв железен договор за задълженията и отношенията на двете страни към автомобила. Ама както и да е. Тука малко в друга тема влезнахме, но мисля, че разбра какво се опитвам да ти кажа.
    Last edited by detelazurno; 25-04-2010 at 01:04.
    The greatest of all scientific hobbies!

  14. #29

    Default

    Ники , нЕма такова нещо да не ти дадат колата ,ако нямаш книжка...

    Аз съм прост пример .Отиваш ,взимаш си колата БЕЗ книжка и никой не може да те спре . Няма ЗАБРАНА В ЗАКОНА!!!

    Просто ти пишат акт по чл. 150 ЗдвП
    Че управляваш МПС без съответното разрешително.

    Иначе имаш право да вземеш 100001 коли ,ако ти изнася от паркинга.
    Мен така се опитаха да ме прецакат преди години ,та се видяха в чудо ....жалба за рекет до военна прокуратура ,на момента ,4 часа след това отидох на паркинга и направо с 164-ката през бариерата... не можаха да ми повдигнат обвинения...за хулиганство ,нито за неизпълнение на сл разпореждане.Наложи се само да платя бариерата - 160 лв

    detelazurno
    Недей да бъркаш оръжията с автомобилите. едните се правят за убииства ,другите за придвижване .
    Несъстоятелен е примера ти .
    Аз например нямам книжка от 10 години (не по моя вина) ,или не дотам моя.....
    Сега ,ако отида в първата автокъща и си регистрирам кола на мое име ,ще успея без проблем да го направя ,но понеже съм съден преди 10 години , и се опитам да регистрирам оръжие в КОС , няма кой да ми даде разрешително !
    Last edited by Stefan Caromov; 27-04-2010 at 05:30.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  15. #30
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Аз не казвам, че има забрана в закона. Но според мен би трябвало да има. Иначе да, не е като да са две капки вода колата и оръжието, но щом е измислено да се изкарва СУМПС значи законът го изисква и има смисъл от него. А и всички значем, че колкото е приятно управлението на автомобилиа толкова може и да е опасно, с което да се превърне в пълноценно оръжие. Управлението на автомобил е нещо, към което трябва да се подхожда с особено внимание и прецизност, така че би следвало лица, които нямат книжки да не притежават автомобил на тяхно име. Помня твоят случай...поне смътно де, как си останал без книжка и не казвам, че в такъв случай трябва да ти отнемат колата. В такива случаи винаги се намира слижебно решение. Както например акта действа вместо талон и тем подобни.
    Не знам...поне аз така си го мисля. Може и да е тъпо наистина, но според мен има логика.
    The greatest of all scientific hobbies!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •