Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Акт за неправилно паркиране

  1. #31
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    по-скоро си мисля, че не могат да дадат на човек без книжка, да изкара колата, защото това ще означава по улиците да се движи опасен елемент без право да управлява мпс

    т.е. ако ти си собственика и искаш да си я освободиш от наказателния паркинг, трябва да водиш със себе си някой, който има ш. книжка, ако нямаш такава, за да я кара
    или да, пишат ти акт за липса на документи и те пускат, но това не е редно да се случва
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  2. #32
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by mim View Post
    по-скоро си мисля, че не могат да дадат на човек без книжка, да изкара колата, защото това ще означава по улиците да се движи опасен елемент без право да управлява мпс

    т.е. ако ти си собственика и искаш да си я освободиш от наказателния паркинг, трябва да водиш със себе си някой, който има ш. книжка, ако нямаш такава, за да я кара
    или да, пишат ти акт за липса на документи и те пускат, но това не е редно да се случва
    Горе долу и аз това имам предвид. Ако те спрат в движение и се окажеш без книжка, ок. Отнасяш си акта за липса на документи, но ако отидеш просто ей така да я вземеш и те да ти я върнат при положение, че нямаш документи.... Тука малко по-грешно ми се вижда.
    The greatest of all scientific hobbies!

  3. #33

    Default

    Е аз отивам с човек с книжка, колата е моя, не съм карал аз, да ми пишак какъвто си акт искат, но логично погледнато не виждам защо трябва да имам книжка за това че съм я дал на някой.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #34
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    значи ако ти водиш някой със себе си, може да е той "виновника" който си довел да си поеме последствията и на него му пишат акта, той има книжка, ти си собственик

    всъщност "компетентните" "органи" какво казват по въпроса?
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  5. #35

    Default

    Аз го водя да речем да ме повози на моята кола, а не да поема акта......докато някой не се жертва в името на спора, няма да се стигне до отговор май....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Ама спор няма. Мисля, че изяснихме, че те ще пишат акт на този, който си подаде документите без значение дали е карал, или се е возил или пък въобще не е присъствал когато е извършено нарушението. На тях не им дреме.
    Другото което заформихме като спор е малко по-напред в цялата система и беше дали трябва да имаш правото да притежаваш кола ако нямаш СУМПС.
    The greatest of all scientific hobbies!

  7. #37

    Default

    detelazurno
    Цялата работа е ,че съм съгласен с теб ,взимайки в предвид малко по-дълбоко въпроса. А именно ,съгласен съм с теб ,до толкова ,че и според мен не трябва да се притежава автомобил ,ако нямаш СУМПС(никога не си имал)
    Но ,ако имаш и ти е отнето ,не бих се съгласил с теб .

    Защото е едно никога да не си имал ,респективно се предполага ,че нямаш елементарни познания по здвп ,
    друго е да ти е отнето- тогава вече един път си учил и си придобил право да управляваш ,но това ти е отнето за даден период време ( макс 3 год)

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  8. #38
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    detelazurno
    Цялата работа е ,че съм съгласен с теб ,взимайки в предвид малко по-дълбоко въпроса. А именно ,съгласен съм с теб ,до толкова ,че и според мен не трябва да се притежава автомобил ,ако нямаш СУМПС(никога не си имал)
    Но ,ако имаш и ти е отнето ,не бих се съгласил с теб .

    Защото е едно никога да не си имал ,респективно се предполага ,че нямаш елементарни познания по здвп ,
    друго е да ти е отнето- тогава вече един път си учил и си придобил право да управляваш ,но това ти е отнето за даден период време ( макс 3 год)
    Ама чакай сега. Май нещо не си ме разбрал. Идеята ми беше, че ако си имал и то ти е било отнето не означава да ти отнемат и колата. За това казах, че за такива случаи ще има съответните си правила и служебни документи удостоверяващи, че ти имаш право да притежаваш автомобил независимо от това, че в момента нямаш СУМПС. Така че май сме на едно мнение като цяло.
    The greatest of all scientific hobbies!

  9. #39
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    а какво правим, ако имаме инвалид, който не може да изкара сумпс, има нужда от кола, купува колата и наема шофьор да го вози
    няма ли този човек правото на собственост върху мпс-то, въпреки че никога не е имал сумпс
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  10. #40
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by mim View Post
    а какво правим, ако имаме инвалид, който не може да изкара сумпс, има нужда от кола, купува колата и наема шофьор да го вози
    няма ли този човек правото на собственост върху мпс-то, въпреки че никога не е имал сумпс
    Има автомобили пригодени за инвалиди.
    The greatest of all scientific hobbies!

  11. #41
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Има автомобили пригодени за инвалиди.
    За незрящи например?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #42
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Никой не може и не трябва да ти забрани да притежаваш автомобил, без значение имаш или нямаш СУМПС!
    Имам пари, нямам книжка - наемам си човек да ме вози, това е. Или трябва и колата да прехвърля на негово име???
    И нали не си мислите че собствениците на автотранспортни фирми имат категориите за шофиране на съответните автобуси и камиони със или без рамаркета?
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  13. #43
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    За незрящи например?
    E, сега....шапка за обезглавени. Не ме разбирай погрешно. Аз лично съм адски афектиран от липсата на улеснения за инвалидите, но някои неща просто няма как да се случат независимо колко много ги искаме! Тъжно, за някои несправедливо, но факт.
    The greatest of all scientific hobbies!

  14. #44
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е тук е зайчето, защо този човек да не може да притежава автомобил, който да го управляват други правоспособни членове на семейството му, приятели или дори платени шофьори когато му се наложи да се придвижи?
    Нали все пак изискването е да си правоспособен за да управляваш.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #45
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Тук не става въпрос за дискриминация. Става въпрос за това, че ако не можеш да си служиш с това, което притежаваш следователно е би трябвало да можеш да го притежаваш. Малко по-нагоре направихме асоциация с оръжията. Мисля, че те са добър пример. Макар полето на действие и употреба на автомобил и оръжие да е коренно различен принципът е един и същ.
    The greatest of all scientific hobbies!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •