Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Смяна на помпа на педала на съединителя (Алфа 156) 1,8 ТС

  1. #1
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default Смяна на помпа на педала на съединителя (Алфа 156) 1,8 ТС

    Като цяло операцията не е много трудна.
    Нужни са ви ключове размер 13 и 15.

    Аз започнах със следните маневри ...

    1. Отстраних акумулатора и стойката му, за да имам достъп до тръбичката и маркуча, които са вързани към въпросната помпа:


    2. Развих маркуча(ключ 13) от тръбичката(ключ 15) и затапих тръбичката да не смуче въздух( с гумичката от цилиндърчето за обезвъздушаване на спирачките).

    3. След това постелих найлон на пода защото подозирах какво ще стане. Махнах щифта,който държи рамото на помпата от педала и развих скобата. Извадих маркуча от помпата(напълни ми ръкавите с масло и заля найлона ама няма значение) и го запуших с една шпилка без резба за да не прави локви вътре.

    4.Развих двете гайки държащи помпата за купето (лула 13-ка използвах), издърпах внимателно помпата.

    Наполовина работата е свършена.

    След това всичко се сглабя по обратния ред.

    Когато всичко е сглобено идва най-гадния за мен момент,а именно обезвъздушаването…
    Аз го направих по следния начин:
    Долях спирачна течност в казанчето на спирачките и започнах да помпя (с ръка естествено) съединитела, докато натегне леко. Изкарах щифта на маркуча, който влиза в скоростната кутия и го изкарах леко навън, за да започне да тече масло от цилиндърчето. След това защифтвам и пак помпя, и така няколко пъти докато най-накрая втвърди педала.

    Надявам се да съм бил полезен за някой колега, който не се е сблъсквал още с този вид ремонт.
    Може да има и по-лесен начин за смяна и обезвъздушаване, но аз подходих така и взе, че стана.

    Ако модераторите смятат, че темата е полезна могат да я направят важна и да я заключат за да не се цапа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01021.jpg   DSC01022.jpg   DSC01023.jpg   DSC01020.jpg  
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by benji_gb View Post
    Като цяло операцията не е много трудна.
    Нужни са ви ключове размер 13 и 15.

    Аз започнах със следните маневри ...

    1. Отстраних акумулатора и стойката му, за да имам достъп до тръбичката и маркуча, които са вързани към въпросната помпа:


    2. Развих маркуча(ключ 13) от тръбичката(ключ 15) и затапих тръбичката да не смуче въздух( с гумичката от цилиндърчето за обезвъздушаване на спирачките).

    3. След това постелих найлон на пода защото подозирах какво ще стане. Махнах щифта,който държи рамото на помпата от педала и развих скобата. Извадих маркуча от помпата(напълни ми ръкавите с масло и заля найлона ама няма значение) и го запуших с една шпилка без резба за да не прави локви вътре.

    4.Развих двете гайки държащи помпата за купето (лула 13-ка използвах), издърпах внимателно помпата.

    Наполовина работата е свършена.

    След това всичко се сглабя по обратния ред.

    Когато всичко е сглобено идва най-гадния за мен момент,а именно обезвъздушаването…
    Аз го направих по следния начин:
    Долях спирачна течност в казанчето на спирачките и започнах да помпя (с ръка естествено) съединитела, докато натегне леко. Изкарах щифта на маркуча, който влиза в скоростната кутия и го изкарах леко навън, за да започне да тече масло от цилиндърчето. След това защифтвам и пак помпя, и така няколко пъти докато най-накрая втвърди педала.

    Надявам се да съм бил полезен за някой колега, който не се е сблъсквал още с този вид ремонт.
    Може да има и по-лесен начин за смяна и обезвъздушаване, но аз подходих така и взе, че стана.

    Ако модераторите смятат, че темата е полезна могат да я направят важна и да я заключат за да не се цапа.
    А бе братле това отдоло ли си го снимал на канал ли трябва да се сваля тая долна помпа защото аз имам проблем днес както си карам и изведнаж не може да включа на скорост педала от начало стана по мек а 2-3 см. на края мн твърд и сега сам свалил акумолатора и стойката и не мога да разбера от какво стана така да не езаминал съединителя има ли такава възможност?

  3. #3

    Default

    интересува ме,въпросните помпи за 156,различни ли са,и евентуално за моята(от подписа),от какъв друг модел става.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    интересува ме,въпросните помпи за 156,различни ли са,и евентуално за моята(от подписа),от какъв друг модел става.
    Става от всякаква 156-ца,при другите модели има разлика.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    ок
    Last edited by undy; 10-11-2010 at 02:16.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    43

    Default

    А какви пари е тази помпа?

  7. #7

    Default

    за горната ми се върти в главата 98лв.,ако греша да ме поправят колегите,долната-33лв,проверено(в ауто плюс)
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Twin Spark dc_massive's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Стара Загора и региона :)
    Age
    37
    Posts
    20

    Default

    Какъв цирк беше докато сменя моята помпа ,сега си спомням като гледам тези снимчици
    ALFA 156 1.8 TS 144 hp

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    процедурата същата ли е и при 147 1.6тс . Мисля да я сменям ,защото когато покарам по-дълго време градцко ,на педала ми се появява към 2 пръста свободен ход.....Предполагам ,че е от долната помпа,макар че ме наплашиха ,че може и да е лагра. Иначе няма боксуване или нещо друго.

  10. #10
    Младши алфист tugh69's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    с.Горна Малина
    Age
    49
    Posts
    15

    Default

    Много добро обяснение!Свърши ми идеална работа!
    Много благодаря на Бенджи!!!

  11. #11
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Здравейте, от няколко дни имам следния проблем, веднуж два пъти дневно (при интензивно градско каране) педала на съединителя не се връща до край, а остава на ниво там където започва да отделя т.е. сантиметър и нещо може би два под най-горна точка, течност не губи само когато се връща до краи се чува леко прещракване но отделя нормално и въпреки това дали е тръгнала помпата от темата ?

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Zhelyazkov View Post
    Здравейте, от няколко дни имам следния проблем, веднуж два пъти дневно (при интензивно градско каране) педала на съединителя не се връща до край, а остава на ниво там където започва да отделя т.е. сантиметър и нещо може би два под най-горна точка, течност не губи само когато се връща до краи се чува леко прещракване но отделя нормално и въпреки това дали е тръгнала помпата от темата ?
    Възможност 1 - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=73323

    Възможност 2 - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...E5%E4%E0%EB%E0
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    48

    Default

    не ти трябва канал и не е трудно

  14. #14
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Zhelyazkov View Post
    Здравейте, от няколко дни имам следния проблем, веднуж два пъти дневно (при интензивно градско каране) педала на съединителя не се връща до край, а остава на ниво там където започва да отделя т.е. сантиметър и нещо може би два под най-горна точка, течност не губи само когато се връща до краи се чува леко прещракване но отделя нормално и въпреки това дали е тръгнала помпата от темата ?
    То и на мен не ми течеше нищо но се оказа, че помпата е сдала багажа.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  15. #15
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Благодарско, ясно на къде духа вятъра

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •