Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 113

Thread: Какво харесвам и какво не харесвам в 155-цата?

  1. #16
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by wenimont View Post
    155 имам я от 3 години.Направо я спасих от вторични суровини.Купих я разглобена на части като купето беше ударено много хубаво.Трябваше ми 1година да я въстановя,и не съжалявам че го направих.Алфата беше разглобена до последния болт и след това зглобена.Мисля че познавам модела добре.
    +прекрасен дизаин
    +невероятен мотор/v8/
    +приятен салон
    +голям багажник
    +невероятно пътно поведение/само33 може би е по добра/
    -голямо недуразумение е ел системата/bosch/немам думи
    -много ниска отпред/за нашите пътища/
    -спирачни дискове предни/абе -/
    -задно окачване /има склонност към разкрачване
    Но ако се поддържа добе е перфектен за цената си автомобил. Моята кола се кара 1 месец в годината но пали от раз и не създава главоболия през това време.

    ЕВАЛЛА
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #17

    Default

    Намерих още минуси по ел.инсталацията:
    -Предпазители и релета има на 5 места по колата.
    -Прекалено много кабел е изсипан в този модел за годините си.

    -Както и при другите италиански коли по на 15 и повече години с апарати ЛУКАС - тропат!Нема да паднат ама ТРОПАТ!Както и доста от пласмасориите в купето.

    +Поддържаш ЛАДА с 15 години по нова и със двойно повече кончета по капака.
    +Има лампи за всичко - чек , изгорели крушки , отворени врати.
    +Има прибори за температура и налягане на маслото което ме кефи много.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  3. #18
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    -Както и при другите италиански коли по на 15 и повече години с апарати ЛУКАС - тропат!Нема да паднат ама ТРОПАТ!Както и доста от пласмасориите в купето.
    Сменяш водачите - 64 лева струва - и спират да тропат.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #19
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by wenimont View Post
    155 имам я от 3 години.Направо я спасих от вторични суровини.Купих я разглобена на части като купето беше ударено много хубаво.Трябваше ми 1година да я въстановя,и не съжалявам че го направих.Алфата беше разглобена до последния болт и след това зглобена.Мисля че познавам модела добре.
    +прекрасен дизаин
    +невероятен мотор/v8/
    +приятен салон
    +голям багажник
    +невероятно пътно поведение/само33 може би е по добра/
    -голямо недуразумение е ел системата/bosch/немам думи
    -много ниска отпред/за нашите пътища/
    -спирачни дискове предни/абе -/
    -задно окачване /има склонност към разкрачване
    Но ако се поддържа добе е перфектен за цената си автомобил. Моята кола се кара 1 месец в годината но пали от раз и не създава главоболия през това време.
    Колега,относно пътно поведение,имал съм ,карал съм и 155.Като това на 75 няма друго.Вярвай ми!164 като пътно поведение е доста класи над 155,само ще ти загатна,че задното окачване като конструкция е взаимствано от Интегралето.Задния мост на 155 има склонност към разкрачване като измине 300 хиляди километра някъде от разбити лагерчета.Като цяло по задното окачване си нямаш много работа.На 164 задното окачване създава известни проблеми,свързани естествено с гумено--металните части(слабост на всички италиански автомобили).

    ---------- Post added at 09:39 ---------- Previous post was at 09:36 ----------

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    -Кофти смяна на крушки (Фарове и халогени)
    -Радиото е на най смотаното място което може да се измисли
    -Скъпи леви дръжки и огледала.... (тва в кръга на полу-шега , полу-истината)

    +8V моторите не искат ролки и ремъци на 20 или 30 хил км.
    Кой ти каза,че се сменят ролки и ремъци на 20-30 х.км?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by vegatta View Post
    дразни ме като почна да я правя
    това да!
    както и килограмите й не са малко! Вземете пример със 164-ка - тя е по-голяма и има модели които са по-леки от 155-ца!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #21
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    това да!
    както и килограмите й не са малко! Вземете пример със 164-ка - тя е по-голяма и има модели които са по-леки от 155-ца!
    Да се надяваме че при челен удар 164срещу 155, 155-цата ще е малко по-добре.

    Ако повечето килограми са в полза сигурност супер.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  7. #22
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Да се надяваме че при челен удар 164срещу 155, 155-цата ще е малко по-добре.

    Ако повечето килограми са в полза сигурност супер.
    Нищо подобно, аз моята я ударих с 20км/ч. и се размаза на кифте. Със 120 просто си гушнал букета, много е мека отпред, ама много
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  8. #23
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Да се надяваме че при челен удар 164срещу 155, 155-цата ще е малко по-добре.

    Ако повечето килограми са в полза сигурност супер.
    Няма никакъв шанс 155 в този случай.164 е разработка съвместно със СААБ(както и Ланча Тема и ФИАТ Крома).Само името СААБ трябва да те подсети за нещо.СААБ и Волво определят стандартите на безопасност в Щатите.А 155 не се е продавала там,докато 164...Не искам да те засегна,имали сме 155,но...
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #24
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Нищо подобно, аз моята я ударих с 20км/ч. и се размаза на кифте. Със 120 просто си гушнал букета, много е мека отпред, ама много
    И аз я удрях моята с 20км/ч и в крайчето на бронята. Фар , мигач и бронята се пукна.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  10. #25
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Kaкво харесвам в 155 - всеки изминат километър ми прави кефффффффффф.
    не ми харесва пластмасата зад предното стъкло много се пука ....
    Alfa 155 2.0 16v

  11. #26
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Сега се сетих за нещо, което не ми харесва и определено е сериозен недостатък. Страничните огледала са като огледалца за дамско гримиране. Много са малки и имат голяма мъртва зона. Докато им свикна веднъж щеше да стане голяма беля.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #27
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Сега се сетих за нещо, което не ми харесва и определено е сериозен недостатък. Страничните огледала са като огледалца за дамско гримиране. Много са малки и имат голяма мъртва зона. Докато им свикна веднъж щеше да стане голяма беля.
    Да така е виж пост #3 от тази тема.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=26259
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  13. #28

    Default

    Обожавам всичко в тоя модел откак го зърнах преди 17 години...И макар че моята е с най-малкия мотор, не й харесвам само това,че не обича да върви бавно.Достатъчно немски,френски и японски недоразумения съм карал,за да не обръщам внимание на огледалата и положението на радиото.Просто като чуя звука на туинспарка,пък нека да бил 16в, всичко останало губи значение. Извинявайте за многословието,но си обичам колата.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    montana
    Posts
    30

    Default

    колега за 75 може и да си прав но не можеш да сравняваш кола с предно предаване с кола с задно.С риск да ме нападне сектата на трансаксиалите но 155 е по добре управляема от 75.Имал съм 75 наистина кола с характер е малко е капризна с задницата и скоросната кутия но за времето си е била страхотна.155 е достоен замесник на 75/въпреки че не е точно алфа ромео имам предвид че споделя платформата на темра и дедра.един вид само главата е алфа/За 164 нямам мнение не сам имал удоволствието да карам164 и не мога да преценя.Ами да значи се съгласяваш с мен за задницата на 155/според мен няма вече 155 под 400хил и от тук следва че проблемите ЗАПОЧВАТ колкото и да не ние е приятно/С две думи няма лоша алфа има много немърливи собственици следователно занемарени коли и големи проблеми за следващия собственик
    wenimont

  15. #30
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Аз ти го казвам от личен опит с Браво HGT.Безпроблемен ангренаж но другите 2 които има барабар с ролките са такава недомислица или може би аз попадах на ментаци.

    Относно апаратите че тропат:Нека си тропат , няма да панат
    Или са ментаци били,или е бил много опънат ремъка.А водачите на спирачните пакети са 40лв на ос.

    ---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

    Quote Originally Posted by wenimont View Post
    колега за 75 може и да си прав но не можеш да сравняваш кола с предно предаване с кола с задно.С риск да ме нападне сектата на трансаксиалите но 155 е по добре управляема от 75.Имал съм 75 наистина кола с характер е малко е капризна с задницата и скоросната кутия но за времето си е била страхотна.155 е достоен замесник на 75/въпреки че не е точно алфа ромео имам предвид че споделя платформата на темра и дедра.един вид само главата е алфа/За 164 нямам мнение не сам имал удоволствието да карам164 и не мога да преценя.Ами да значи се съгласяваш с мен за задницата на 155/според мен няма вече 155 под 400хил и от тук следва че проблемите ЗАПОЧВАТ колкото и да не ние е приятно/С две думи няма лоша алфа има много немърливи собственици следователно занемарени коли и големи проблеми за следващия собственик
    Ами не си карал читава 75.Аз съм карал.Имах и читава 155.Сам си задай въпроса кое има по-добро поведение на пътя като гледаш какви са сектанти ония.Карали са и 155.А 164 какво да ти кажа...седиш си във фотьойла и се наслаждаваш на пътуването.Но тук вече е друг клас,стрували са по 50000 марки като нови.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •