Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 113

Thread: Какво харесвам и какво не харесвам в 155-цата?

  1. #31

    Default

    Всичко и харесвам, има само едно нещо, което ме дразни - тропането от спирачните апарати. Колеги дори ми споделиха, че с водачи не се оправя, та ще си взема здрави втора ръка и колкото изкарат
    Arena Coast Customs

  2. #32
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Не се намират някой от частите.

  3. #33
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    34
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Не се намират някой от частите.
    ти сериозно ли? И да не е пълен офф .... Нехаресвам,че чат пат корите леко прискърцват (голям проблем )


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  4. #34

    Default

    От многото италянски каляски, които съм карал... само на сегашната ми алфа не и тропат апаратите... WTF, чак не мога да повярвам.
    Но принципно, аз съм сменял водачи с променлив ( имам в предвид краткотраен ) успех на предната Ланчия.

  5. #35
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Единственото, което ме дразни е лекото увисване на шоферската врата..дори и след прецизен реглаж...
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  6. #36

    Default

    Да, бях забравил за този проблем, аз се постарах с регулирането и пак имам леко задържане при отваряне
    Arena Coast Customs

  7. #37
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Някой спомена , че възрастта е "-".... ...според мен е точно обратното, тя определя периода на автомобилно производство на коли със индивидуалност, днес повечето коли от един и същи клас почти не се различават в дизайн и това е ,според мен дразнещо.155 е автомобил с индивидуалност и на пътя я демонстрира по несравним начин.Единствено не ми харесва това , че като я разсърдиш в завой на ниска предавка има склонност (като на повечето коли с предно задвижване)да не иска да опише завой.Освен това не е вярно , че няма 155 под 400 хил.км , мойта е на 166000 и много рядко се случва нещо да притропа , било по интериора или по ходовата част(за мотора не твърдя, клепат си клапанюгите ...)

  8. #38
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Абе тенекетата май са доста меки...? Имам чувството, че пиле да се изака от по-високо и става побитост
    Вчера забелязах, че пак имам трапчинка на вратата от някой заплес, дето я е ползвал за стопер на неговата...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  9. #39
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Абе тенекетата май са доста меки...? Имам чувството, че пиле да се изака от по-високо и става побитост
    Вчера забелязах, че пак имам трапчинка на вратата от някой заплес, дето я е ползвал за стопер на неговата...
    при мен вече цялата кола е така... направо ме е яд като я измия!!! Българинът и след 100 години няма да се научи да уважава чуждата собственост!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #40
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    при мен вече цялата кола е така... направо ме е яд като я измия!!! Българинът и след 100 години няма да се научи да уважава чуждата собственост!
    И при мен е така,но отдавна спрях да отдавам значение на тези неща,защото само се ядосвам.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #41
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    здравейте колеги първата ми 155 купих преди 7 години 1,7 94 година старото купе купена на 125 000 бракувана на 200 000 км катастрофа втората беше 1,8 8к 92 година купена на 280 000 бракувана 450 000 км тази сега е 1,7 96 година купена на около 60 000 сега е на 325 000 като оставим на страна красотата и всички добри качества които са изредили колегите и не искам да повтарям нито да оспорвам заштото е точно така ште изредя само минусите според мане
    Аз минавам седно 1500 км на седмица а много често по 700 км 800км на ден
    1 много бавни чистачки на максимум
    2 като си на 5 та скорост не можеш да ползваш запалката пречи лоста
    3 като си на 170 180 км /час мотора и е на 80 000 оборота
    4 стрелката на бензина се влиае от наи малкия завой или неравност
    5 лошите евтини материали лепила тъкани увисващи тавани и тропащи кори са присъщи из цяло за новото купе и много малко за старото там тапицерия и др. е много по качествено
    6 огледала под всякаква критика . Лоша видимост , прибират се на горе и по този начин който ги докачи направо ги чупи подмяната на дясно ел огледало е свързана с вадене на кабел 2 метра които започва от огледалото и стига под жабката за тази процедура се сваля кората на вратата част от мокета и някоя и друга пластмаса под жабката също така се разлепва и наелона вътре във вратата супер направо 145 146 имат букса при самото огледало 155 не
    7 релета и ел обзавеждане на новото купе до доле
    8 слаби дръжки на вратите махни ами и боядисани понеже рядко се чупят така не само купуваш ами и боядисваш
    9 за термостат стартер моторчета и управление на парното няма изопщо да пиша тези екстри са ви ясни
    10 за да смениш крушката която осветява пепелника трябва да извикаш пожарната
    11 между другото за почти всички ремонти трябва да викаш пожарната
    12 няма да продължавам повече за да не ме накажат от форума
    Last edited by nicola 59; 27-12-2010 at 14:34.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #42
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    1 много бавни чистачки на максимум
    Проблема е бил при теб явно. Мойте чистачки бяха побъркани. Като ги пусна и винаги очаквах да изхвръкнат от ляво. Все едно съм им подал 24V
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  13. #43
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Проблема е бил при теб явно. Мойте чистачки бяха побъркани. Като ги пусна и винаги очаквах да изхвръкнат от ляво. Все едно съм им подал 24V
    може би си дяволски прав утре ще видя на друга кола
    Благодаря ти




    Редактирано на 2.01.2011.........................проверих на друга алфа същата мъка е
    Last edited by nicola 59; 02-01-2011 at 22:51.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #44
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Определено не харесвам,че колата ми се поти като изрод.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #45
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    може би си дяволски прав утре ще видя на друга кола
    Благодаря ти




    Редактирано на 2.01.2011.........................проверих на друга алфа същата мъка е

    И моите са тип "Стелт" толкова резки и бързи чистачки не съм си представял че може да има една кола!!!!

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •