Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 113

Thread: Какво харесвам и какво не харесвам в 155-цата?

  1. #46
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    И моите са тип "Стелт" толкова резки и бързи чистачки не съм си представял че може да има една кола!!!!
    Хахахаха
    Моите си ги направих нормални. Смених си електромотора с такъв от юго.
    Просто се наложи, защото магнет марели се усират навсякъде.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    Quote Originally Posted by wenimont View Post
    колега за 75 може и да си прав но не можеш да сравняваш кола с предно предаване с кола с задно.С риск да ме нападне сектата на трансаксиалите но 155 е по добре управляема от 75.Имал съм 75 наистина кола с характер е малко е капризна с задницата и скоросната кутия но за времето си е била страхотна.155 е достоен замесник на 75/въпреки че не е точно алфа ромео имам предвид че споделя платформата на темра и дедра.един вид само главата е алфа/За 164 нямам мнение не сам имал удоволствието да карам164 и не мога да преценя.Ами да значи се съгласяваш с мен за задницата на 155/според мен няма вече 155 под 400хил и от тук следва че проблемите ЗАПОЧВАТ колкото и да не ние е приятно/С две думи няма лоша алфа има много немърливи собственици следователно занемарени коли и големи проблеми за следващия собственик
    Подкрепям колегата

    Горд съм, че карам 155 нея заменям за нищо друго.Относно задното предаване има Q4 която смятам да си подаря скоро и мисля, че е по добре от само задно(мое мнение).Според мен няма недостатъци неможе даги караме постоянно на пълен форсаж и да очакваме да се пенсионираме с тях без да правим никакви ремонти.

    1.За кабелите на огледалото, само старото купе няма букса горе до самото огледало новото купе има.

    2.За задното окачване немога да разбера защо се разчекват в БЪЛГАРИЯ а не в ИТАЛИЯ.

    3.За радиото според мен е на перфектното място немога да си представя да е като на голф 3 това ме дразни.

    И последно

    ХАРЕСВАМИ ДА СЪМ РАЗЛИЧЕН НА ПЪТЯ!!!
    Last edited by Alfa User; 06-01-2011 at 20:10.


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  3. #48
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by 1239 View Post
    Подкрепям колегата

    Горд съм, че карам 155 не я заменям за нищо друго.Относно задното предаване има Q4 която смятам да си подаря скоро и мисля, че е по добре от само задно(мое мнение).Според мен няма недостатъци неможе даги караме постоянно на пълен форсаж и да очакваме да се пенсионираме с тях без да правим никакви ремонти.

    1.За кабелите на огледалото, само старото купе няма букса горе до самото огледало новото купе има.

    2.За задното окачване немога да разбера защо се разчекват в БЪЛГАРИЯ а не в ИТАЛИЯ.

    3.За радиото според мен е на перфектното място немога да си представя да е като на голф 3 това ме дразни.

    И последно

    ХАРЕСВА МИ ДА СЪМ РАЗЛИЧЕН НА ПЪТЯ!!!
    АЛЕЛУЯ БРАТКО !
    Last edited by Alfa User; 06-01-2011 at 20:12.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #49
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Да споделя и аз:
    Нещата, които харесвам в моята 155:
    + уникалния мотор, звук, въртящ момент и спортно усещане, особенно сега с новата генерация.
    + Много по стабилна от 156 -цата (много добро усещане ми дава за пътя)
    + винаги съм харесвал визията на 155 - още когато видях първите бройки в България 1993 година. Уникална стойка и излъчване.
    + Голямия багажник (по голям е от на 164 - ката , дълбочината му е предимство)
    Не харесвам:
    - Раздрънкващите се пластмаси в купето и напукването на пластмасата под предното стъкло
    - Калпаво измислените огледала
    - Кекавите дръжки на вратите
    - Недобрата вентилация и изпотяването на стъклата
    - Чистачките и недостатъчно доброто предно стъкло (може би има вариант за по добро предно стъкло)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #50
    започва да се пристрастява dani_ku4eto's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Eлин Пелин
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Да споделя и аз:
    Нещата, които харесвам в моята 155:
    + уникалния мотор, звук, въртящ момент и спортно усещане, особенно сега с новата генерация.
    + Много по стабилна от 156 -цата (много добро усещане ми дава за пътя)
    + винаги съм харесвал визията на 155 - още когато видях първите бройки в България 1993 година. Уникална стойка и излъчване.
    + Голямия багажник (по голям е от на 164 - ката , дълбочината му е предимство)
    Не харесвам:
    - Раздрънкващите се пластмаси в купето и напукването на пластмасата под предното стъкло
    - Калпаво измислените огледала
    - Кекавите дръжки на вратите
    - Недобрата вентилация и изпотяването на стъклата
    - Чистачките и недостатъчно доброто предно стъкло (може би има вариант за по добро предно стъкло)
    пластмасите огледалата и дръжките така е калпави са.но вентилацията е перфектна, всичко ако е както трябва да бъде нямаш проблеми с испотяването.

  6. #51
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Не аз сега нямам проблем с изпотяването - смених поленовия филтър , че даже нова кутия му сложих (долната част ми липсваше - а както видях и по моргите липсваше на доста 155-ци. Добре че от 146 стана.
    Ами не е чак толкова добо разпределението на въздуха, като го сравнявам с на 164-ката. Ама това са бели кахъри
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    2 като си на 5 та скорост не можеш да ползваш запалката пречи лоста
    Незнам какъв ти е лоста, мойта е с оригинален и няма нищо такова
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  8. #53
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    ...Липсва ми и страхотния шум на верижния алфов мотор. 16 клапановите просто не звучат толкова секси.

    ... Дразни ме обаче, че 156цата е като Голф - не можеш да караш 5 минути и да не видиш поне 3 за това време. 155 си остава за разбирачи.

    ... Но ми липсва маневреността на 155, защото вече ми се налага да правя по две маневри за места, които няма да се опрат на 155.
    За второто изречение от цитата съм особено съгласен.
    По-новите модели на марката някак се размиха в масовостта си, а най-лошото е, че вече не ги карат ценители (а всякакви голфаджии и други пишлемета, чули колко "яки бегачки" са Алфите...).
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #54
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Простете,че се намесвам,ама имам опит в случая. По-доброто на 166 са безкрайно по-меката возия, перфектната обезшуменост, по-добрата климатизация, по-качественото фабрично аудиооборудване, а също и доста по-добрата маневреност,колкото и да не ви се вярва. А също и 6-скоростната кутия, по-леките спирачки,по-добрата хидравлика на волана... И все пак аз предпочитам да си карам 155-цата и определено я предпочитам като модел пред 166. А за сравнение със 156 дори и не си мисля.
    Ето той ти го каза,а за 2.0 тс не говорим въобще,тоя двигател за 166 е напълно безмислен за мен,дизела поне има мощност и тегли.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  10. #55
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Извини ме ако бъркам, ама май е един клас по-нагоре и от МЕРСЕДЕС S по разходи...
    А 155 никой не би я продал .... оти няма кой да я купи е правилния отговор.

    ---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:17 ----------



    Ти пък отгога стана пъдар в стадото?
    На мен поне 5-6 човека са ми предлагали да купят 155-цата,не е като да няма,но не я продавам,просто колата ме кефи много и не мисля да я сменям за друга.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #56

    Default

    Като цени на някои части, vaklinator е напълно прав, че са колко на S-класа (че и отгоре) с това уточнение, че на S-класата вероятността да се наложи смяна на същите части е малко по-малка отколкото на алфата... Казвам за някои части ...

    Иначе по темата, за да не е спам: аз нямам 155-ца, но това според мен е една от най-класическите линии на алфа ромео (нищо, че си е фиат типо реално) - особено на по-шукаритетните изпълнения като силвърстоун и т.н., линията на колата е уникална и поне за мен (почти) неподвластна на времето...

  12. #57
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Като цени на някои части, vaklinator е напълно прав, че са колко на S-класа (че и отгоре) с това уточнение, че на S-класата вероятността да се наложи смяна на същите части е малко по-малка отколкото на алфата... Казвам за някои части ...

    Иначе по темата, за да не е спам: аз нямам 155-ца, но това според мен е една от най-класическите линии на алфа ромео (нищо, че си е фиат типо реално) - особено на по-шукаритетните изпълнения като силвърстоун и т.н., линията на колата е уникална и поне за мен (почти) неподвластна на времето...
    Кажи на Венци да ти даде едно кръгче с 155-цата може и да ти хареса.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  13. #58
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    да бе ми който каквото си харесва това да кара !,
    аз лично се двуомъ 155 цата ли да си карам или да си зема един голф!!


    а по темата ! не мисля да се разделям с тази кола още
    поне дватриисе години
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  14. #59
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    да бе ми който каквото си харесва това да кара !,
    аз лично се двуомъ 155 цата ли да си карам или да си зема един голф!!


    а по темата ! не мисля да се разделям с тази кола още
    поне дватриисе години
    Е тва е баш-приказката за тая тема !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #60
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Много ми харесва управяемостта на 155-цата само с едни спортни пружини,представям си ако е с койлоувъри
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •