Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 113

Thread: Какво харесвам и какво не харесвам в 155-цата?

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Хайде и аз да си кажа мнението. Всичко си ми харесва, кефи ме, и за разни дребни проблемчета не обвинявам нея или италианците защото:
    1. За тези пари не може да се намери друго подобно возило. Да са живи и здрави италианците, че колите им не държат цени. Като слушам познати с немски коли какви неща им се развалят и какви ремонти правят - много се радвам. Аз съм на принципа - избираш си евтина и позапазена кола, караш с приемливи ремонти, и опре ли до нещо сериозно - хвърляш. Предишната ми кола беше Типо, карах го 8 години по тази схема, накрая маслото отиде при антифриза. Щях да я давам на вторични, но един познат, който се занимава с ремонт на немски коли предложи да я купи. Стегна си я, и я кара 2-3 години, и беше много доволен от нея. С тази ще постъпя по същия начин.
    2.Евтини части - досега не съм правил грандиозни ремонти, няма и да правя, но каквото съм сменил, ме е учудвало колко е евтино.
    3. Разтропвали се от окачване до тапицерия - ако имахме пътища, нямаше да се разтропват! Затова да обвинявам италианеца ли? Моята като я взех - нищо не тропаше. В един руски сайт видях един демотиватор - руска джипка до вратите в кал. Под снимката пише: В чужбина хората правят пътища за колите, у нас - коли за пътищата. Е, в България не правим и двете. (Знам, че в Ловеч ще сглобяват китайски коли - да видим) Като карам по някои улици, се замислям, производителите на автомобили дали са си и помисляли, че може да има такива пътища...
    4. Трудно се сменявали крушки - да сте сменявали на Тойота Ярис? Или на Форд Фокус? Докато на Фокус-а се сваля фар, на Ярис-а, за да свалиш фара, първо трябва да свалиш цялата маска отпред. С повечето нови коли е така - крушката се сменя в сервиз...
    5. Страничните огледала били малки - аз съм свикнал да се подсигурявам - винаги поглеждам поне по веднъж. На всички коли огледалата имат мъртва зона. Все пак 155 е с коефициент на въздушно съпротивление 0.29! Огледала от бус ли искате?
    6. Спирачните апарати не ми тропат. Тропа ми един болт на кожуха на скоростната кутия, най-долу - изпаднала му е гайката, а той не може да изпадне, защото главата му опира в магарето. И него си го обичам, защото знам, че това тропане не е опасно - някой ден ще му намеря гайчица, да и се радва.
    7. Тенекиите и били меки - меки, ама не ръждясват. А и, нали нещо трябва да поема евентуален удар - ако 2 танка се ударят челно, мислите ли, че хората вътре ще са по-добре?
    8. Колегата с бавните чистачки... не мога да го разбера - и на Типо-то ми, и на 155-цата ми чистачките са много бързи. Дори, хора, които съм возил, са се изумявали от бързината им. Освен да се дължи на проблем, или на някои серии да са слагали други моторчета...
    Постарах се да ви убедя да не намирате недостатъци - колите ни са за по 1 000 лв, има-няма, а какво удоволствие ни носят! Моята е на 145 000, много запазена, но скапе ли се нещо по-сериозно - търся друга италианка! Музика пускам, ако не съм сам, заради другите - харесвам си звука на двигателя. Изпреварването с обороти от 5 000 нагоре си е малък оргазъм. При спокойно каране извънградско забравяш кога си сменял скорости - от 40 км/ч до над 200 км/ч - все на 5-та скорост. Без значение колко е натоварена. Е, да - трудно се кара спокойно тази кола...
    Мисля, стига толкова засега. Ако някой продължи да излага недостатъци, ще се заема отново с писане!

  2. #62
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by kris11 View Post
    нa 155 цата най- хубавото нешо е двигателя / говоря за 8 клапана/. Всичко друго е леш.
    Аз се сещам и за други хубави неща...Неща от сорта "При рязка маневра с много висока скорост, 155цата ми спаси живота"...нещо да ти е познато от тази фраза и общо взето за нищо не се сещам, което да е леш
    Last edited by Furious 155; 09-03-2012 at 22:59.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #63
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз се сещам и за други хубави неща...Неща от сорта "При рязка маневра с много висока скорост, 155цата ми спаси живота"...нещо да ти е познато от тази фраза и общо взето за нищо не се сещам, което да е леш
    Пластмасата между таблото и предния прозорец и ъъъъ......ъъъъъъъъ.........ъъъъъъ имаше още нещо.....май

  4. #64
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Пластмасата между таблото и предния прозорец и ъъъъ......ъъъъъъъъ.........ъъъъъъ имаше още нещо.....май
    Там е имало пластмаса ли? При мен вече няма нищо там

    една голяяяяяяма дупка. Когато ходя в данъчното папките ми падата върте
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  5. #65
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    колата си я имам от 3 години. минал съм сано 2500 км по бг пътищата. до момента съм сменил само ремък и ролки. колата ми никога не е карана в сняг и лед от как е пройзведена. обичам си я и тя ме обича . а плюсове има много според мене.за мен колата няма минуси. Тази кола не е за всеки.

  6. #66
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Alfeto View Post
    колата си я имам от 3 години. минал съм сано 2500 км по бг пътищата. до момента съм сменил само ремък и ролки. колата ми никога не е карана в сняг и лед от как е пройзведена. обичам си я и тя ме обича . а плюсове има много според мене.за мен колата няма минуси. Тази кола не е за всеки.
    Колега ти за 2500 километра пак много си сменил,та ти направо си се разбил от разходи,аз съм минал 300 000 хиляди на сегашната ми 155.ца и ремък и ролки никога не съм сменвал.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #67
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    не харесвам когато дойде времето за смяна на кабели ,свещи,бобини!хаха

  8. #68
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    На мен не ми харесва ,че засега имам само една 155-ца
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #69
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    На мен не ми харесва ,че засега имам само една 155-ца
    това вече е проблем ! ко чакаш незнам!)
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  10. #70
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    На мен не ми харесва ,че засега имам само една 155-ца
    Ми то за следваща е само Q4 алтернатива!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #71
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Ми то за следваща е само Q4 алтернатива!
    лошото е ,,,че ги изкупихме!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  12. #72
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    лошото е ,,,че ги изкупихме!
    Е....хубаво де, не може ли да си пзарувам от Пзарджик?)))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #73
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Още един недостатък На 155 2.0 16 запалката работи само на контакт пълна дивотия ако имаш нужда от комп или телефон да се зарежда докато обядваш примерно.На верижната си бачкаше постоянно
    Last edited by nicola 59; 06-07-2013 at 17:20.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #74
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Още един недостатък На 155 2.0 16 запалката работи само на контакт пълна дивотия ако имаш нужда от комп или телефон да се зарежда докато обядваш примерно.На верижната си бачкаше постоянно
    Ти май на 155 не харесваш само 16в-то
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #75
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Ти май на 155 не харесваш само 16в-то
    За момента още го изучавам 16в то и аз съм минал с колата само 12 000 километра ма когато стана на 6000 км и долях 1 литър масло ма викам 3 години не е карана и не беше палена та простено и е докато се събудят частите в нея ма днес пак червени лампи вътре и пак 1 литър масло за 12 000 километра 2 литра масло ,и усещам ,че ако ще трее да ходя по нея с лейката първо ще сменя марката на маслото и ако не се оправи ще бъде променен броя на клапаните.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •