Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблем с алфа 155

  1. #1

    Default Проблем с алфа 155

    Здравеите колеги имам алфа155 2.0 8в сверигата и имам следния проблем колата прекусва от 1500 до 3000 оборота няма я никаква пука пляка и неще да изчисти понякое време се оправи за малко и пак започва откачам темп. датчик на инжекциона на термостата и се оправя пее карам я малко без датчик и пак започва да гюбри закачам го пак се оправя сменях три датчика нови и няма подобрение ако някои колега е имал същия проблем да каже помогнете а и при прекъсване на 1500 2000 оборота се чува някакво чукане някъде в клапаните се чува само като прекъсва като заработи колата изчезва помогнете моля благодаря предварително.
    Last edited by tzarq; 26-04-2010 at 22:32.

  2. #2
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Не съм квалифициран майстор, и надали ще ти помогна по въпроса с колата. Но ако вземеш да си оправиш това, дето си изписал, със сигурност ще те разберат добре повече хора, и някой ще помогне със съвет !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #3
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    не съм много сигурен дали ще е от това ама дали нямаш проблем с някоя от бубините или комутаторите и то по точно на първата двойка свещи, ако не се лъжа след 3000 оборота се включват втория комплект и т.н. та идеята ми е дали не е от това колата ти прекъсва а чукането е от това че някой цилиндър не ти работи ... изобщо и се получава такова чукане
    нека колегите ме поправят ако греша
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Колата си пали дори и да откачиш едната бубина.
    Това за 3000 оборота не е вярно.

    А теста за бубина е точно такъв.
    Откачаш захранването едната и палиш, ако запали - следиш за равномерна работа и прочие.
    После я закачаш и откачаш другата.
    Last edited by pr_00f; 28-04-2010 at 17:50.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Първо си прегледай клемите на акумуатора и си смени бензиновия филтър и откачи ламбдата
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  6. #6
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    не съм много сигурен дали ще е от това ама дали нямаш проблем с някоя от бубините или комутаторите и то по точно на първата двойка свещи, ако не се лъжа след 3000 оборота се включват втория комплект и т.н. та идеята ми е дали не е от това колата ти прекъсва а чукането е от това че някой цилиндър не ти работи ... изобщо и се получава такова чукане
    нека колегите ме поправят ако греша
    Виж какво колега, имаш зад гърба си 400 мнения и ако всички са толкова глупави и подвеждащи то мястото ти е в рубриката "дърабъра". Не съм аз този който трябва да ти даде оценка ама не се сдържах.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  7. #7
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Виж какво колега, имаш зад гърба си 400 мнения и ако всички са толкова глупави и подвеждащи то мястото ти е в рубриката "дърабъра". Не съм аз този който трябва да ти даде оценка ама не се сдържах.
    Колега, моля те, не така.
    Не може всички да сме разбирачи, нито пък тези които са създали колата са. Тяхната издънка са бош. Нима мерседес използват бош в колите си? може би да , но не и на отговорни неща. Пример - мерседес С220CDI е с помпа бош, но Мade in ITALY хехехе. Обзалагам се.
    Last edited by vaklinator; 30-04-2010 at 20:34.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  8. #8
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Виж какво колега, имаш зад гърба си 400 мнения и ако всички са толкова глупави и подвеждащи то мястото ти е в рубриката "дърабъра". Не съм аз този който трябва да ти даде оценка ама не се сдържах.
    колега за това най отдолу на поста казах да ме поправите ако греша, просто изказах предположение а не конкретно мнение ама как да емерси все пак за забележката
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  9. #9
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Виж какво колега, имаш зад гърба си 400 мнения и ако всички са толкова глупави и подвеждащи то мястото ти е в рубриката "дърабъра". Не съм аз този който трябва да ти даде оценка ама не се сдържах.
    ти па ся сдържай се малко де!!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  10. #10
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Не се сдържах наистина. Разкайвам се, много ми дойде и в сервиза. Наистина беше грубо от моя страна Rider_Alfa 155. Свикнал съм когато давам мнение по тема или проблем да бъда максимално обективен от гледна точка на опита. Би било добре всеки да дава мнение или коментира проблем с ясното съзнание, че тезата му е вярна. Например аз съм член на много форуми за електроника и техника, в които дори грешно да зададеш въпроса темата си я намираш в кошчето. Там наистина нещата са строго професионални и е допустимо. Тук разбира се дано това да не се случи, щото форума ще стане също толкова скучен.
    На ясно съм със забележката и не би се повторила.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  11. #11
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Не се сдържах наистина. Разкайвам се, много ми дойде и в сервиза. Наистина беше грубо от моя страна Rider_Alfa 155. Свикнал съм когато давам мнение по тема или проблем да бъда максимално обективен от гледна точка на опита. Би било добре всеки да дава мнение или коментира проблем с ясното съзнание, че тезата му е вярна. Например аз съм член на много форуми за електроника и техника, в които дори грешно да зададеш въпроса темата си я намираш в кошчето. Там наистина нещата са строго професионални и е допустимо. Тук разбира се дано това да не се случи, щото форума ще стане също толкова скучен.
    На ясно съм със забележката и не би се повторила.
    добре ,че се осъзнати бая така на вътре взе нещата май!!!ще ходиш на срещата с 155 ците нали да се видим мое да ударим по някоя салата
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  12. #12
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Удоволствие ще е за мен
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  13. #13
    започва да се пристрастява alfaromeo155's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Age
    40
    Posts
    31

    Default

    tzarq:според мен имаш проблем с дюзите предполагам са задръстени защото като изкл. температурния датчик компютъра прави по богата сместа и след като загрее колата тази богата смес вече ти идва много според мен тва е главно проблема закарай ги на ултразвук да ги почистят а относно чукането нещо ме съмнява да е в клапаните ако е там може да е хидравличен повдигач някой да ти прави проблеми докато се напълни да чука.Ако имаш газова уредба и чука така на бензин нямам как да е бубина защото при прекъсване на тоците на газ колата ще почне да гърми да изкачат разни съединения да избиват бубините една по една.Ако караш на газ е важно свещите и бубините да са ти изрядни в смисъл че неможе да караш повече от 35-40000км на газ със свещи на NJK при мене толкоз даржат поне макар че са каквито ги дават по книжка
    Last edited by alfaromeo155; 01-05-2010 at 00:37.
    AlfaRomeo forever and BMW never!!!

  14. #14

    Default

    Колега и аз си помислих за това но не бях сигурен значи колата е на бензин няма газ а преди това кои знае защото мъркуча на дросела е бязан и имаше кихалка явно е имала газ а относно чукането го прави на студен мотор като загрее спира само вариаторчето се чува не е биелен лагер сам сигурен защото ако е лагер ще се чува и на студен и на топъл мотор в диапазон 1500 3000 оборота

  15. #15

    Default

    Провери ТПС.Може оттам да изскочи нещо.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •